Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják azokat az...

Miért utálják azokat az embereket, akik elmondják a véleményüket?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Márt általában senki nem szereti az arcába kapni az igazságot, ha nem ért vele egyet azért, ha egyetért azért. Mindenki azt szeretné, hogy szeressék, mindennel egyetértsenek amit csinál, stb. Ha őszinte vagy, az ezzel gyakran ütközik. Nehéz az őszinték sorsa:(
2012. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Mivel keves ember viseli el a kritikat, mar pedig amikor valamirol elmondod a velemenyedet, akkor mar minositesz, s ha ez konkret szemelyrol szol, akkor altalaban sertonek is vehetik.
2012. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindegy, hogy HOGYAN mondod el.
2012. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne hagyd magad elkábítani! Az emberek utálják az őszinteséget, mindegy hogyan mondod el. Sokan állítják, hogy fontos az őszinteség számukra, csak elviselni nem tudják.
2012. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Mert az ilyen emberek többsége rá is akarja erőltetni a véleményét a másikra, illetve úgy állítja be mintha az lenne a nagy igazság. Vagy a másik az "álelfogadás", például: "hát én elfogadom ha valaki nem akar gyereket, de aztán kérdés mi lesz vele ha egyedül marad öregkorában a macskáival..." meg ilyenek. Magyarul "nagyon elfogadó vagyok de azért akkor is nekem van igazam".

Ha valaki nem ilyen, akkor nem zavar, hogy elmondja a véleményét.

2012. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

"Miért utálják azokat az embereket, akik elmondják a véleményüket?"


Még nem figyeltem meg. Engem pl. enyhén idegesítenek azok az emberek, akik sosem mondják el.


22:12


"Márt általában senki nem szereti az arcába kapni az igazságot"


A vélemények automatikusan igazságok? :)))

2012. márc. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló nagyon lényegesen leírta, nem mindegy az, hogy hogyan mondasz el valamit. Különböző emberek különböző módon reagálnak és nagyobb esélyed van rá, hogy figyelembe vegyék a véleményed akkor ha a beszédstílusod alkalmazkodik az adott személyhez. A legtöbb esetben az a probléma, hogy valaki úgy próbálja másoknak elmondani a véleményét, mintha saját magának beszélne, pedig ami saját magadnál működik az nem biztos, hogy a másiknál is fog.
2012. márc. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Egyrészt azért, mert sokan tényleg nem ismerik a határt az őszinteség és a bunkóság között, másrészt, mert a kritikát nehéz dolog sokaknak elfogadni - akkor is, ha az építő jellegű. Az sem utolsó szempont, hogy sokan baromi hiúak.
2012. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy az ember bunkón fejezi ki a véleményét. Másrészt meg azokat a legegyszerűbb irányítani, akiknek nincs véleményük.

Kb. egy éve laptopot akartunk venni a nővéremmel. Nem igazán tudtuk, milyet akarunk. Találtunk egyet, ami jónak tűnt az egyik áruházban, de elmentünk egy másikba is, ahol az eladó rá akart beszélni egy kicsit olcsóbbra. Végül nem hallgattunk rá, mint utóbb kiderült, jól tettük, mert amit végül megvettünk, ezerszer jobb. Ha nem lett volna véleményünk, akkor rosszabbul jártunk volna.

2012. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!