Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bunkó voltam? Bennem van a hiba?

Bunkó voltam? Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kicsit, egyszobás lakásban élünk a barátommal. Tegnap egy barátnőm felhívott, hogy felugrana egy sütivel, mire kértem, hogy most ne jöjjön, mert a párom a fürdőkádban ül (ami a szobából nyílik), és nemsoká indulunk el otthonról. A barátnőm ezen jól megsértődött.


Hozzáteszem, tudja, hogy nem szeretek ide vendégeket hívni, és pár héten belül egy nagyobb lakásba költözünk, ahová "bármikor" jöhet. Bár bevallom, én eleve rühellem, ha valaki csak úgy beállít.


2009. jún. 10. 09:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Ehhez jogod van, főleg ha így fogalmaztad meg. Egy váratlan vendégnek benne van a pakliban, hogy rosszkor jön.
2009. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem voltál bunkó! Én sem nagyon szeretem, ha hozzám beállítanak, ha előre szólnak, én még akkor is stresszelek (régebbről maradt nyomi ez az agyamban), de a beugrós vendégeket végképp nem kedvelem. Nekem sok éves fejlődés eredménye, hogy meg mertem mondani, hogy alkalmatlan a dolog éppen.


(Amúgy pedig a "MONDOM SÜTIT!"-es válasz nagyon tetszett :D mondhattad volna, hogy, ha nagyon ragaszkodik hozzá, tegye a küszöbre le... ;) )

2009. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem voltál bunkó, én sem szeretem, ha valaki váratlanul beállít.

DE! A barátnőd lehet, hogy ilyen "spontán" típus, ami nem baj egyáltalán, és jó szándékkal jött. Őt nem érdekli, hogy hány szobás lakásban laksz, csak meg akart lepni egy sütivel.

Engeszteld ki, hívd meg egy cukrászdába, és mondd el neki, hogy nem akartad megbántani, és sütizzetek egy nagyot!! :))

2009. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem voltál bunkó, és a barátnőd sem azért sértődött meg.


Csak képzeld el fordítva, és mindjárt rájössz:

Unatkozol otthon, egyszer csak a kezedbe akad egy jó kis süti receptje, aztán meg beugrik, hogy de rég találkoztatok, pillanatok alatt kialakul az ötlet, megsütöd a sütit, jól megleped, és majd jól meg is fog lepődni, és hogy fog neked örülni.

És akkor mégsem.

Ez mindenkinek rosszul esne, akkor is ha nincs miért megharagudnia.


Szóval hagyd lenyugodni, esetleg legközelebb te lepd meg sütivel, akkor lehet hogy majd egy jót nevettek rajta.


(MONDOM SÜTIT! - :D nagyon nagy)

2009. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Na végül mi lett? GOndolom kibékültetek, hiszen nem lehet olyan "rossz" barát az ,aki sütivel akar meglepni :) !
2009. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!