Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged nem idegesít az, ha...

Téged nem idegesít az, ha valakinek szinte minden 2. szava a "b*zd meg"?

Figyelt kérdés

Engem nagyon. Sőt inkább felettébb irritál. De hogy lehet így beszélni?

Vagy kik szoktak így beszélni szerintetek?


Titeket idegesít?


2012. márc. 9. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A legalja.hu jóvoltából. :D

2012. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú, az első kettő milyen vicces ember, aztamindenit. De, engem is zavar, az is, ha vki sokat káromkodik, az a "legjobb", amikor van egy szép nő, és összevissza káromkodik.
2012. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne zavar főleg ha egy lány beszél így. Korábbi kapcsolatomban a barátnőm beszélt így iszonyúan irritált. Sokan azért beszélnek így mert biztos olyan társaságban voltak és ez rájuk ragadt. Én csak akkor beszélek így ha vagy nagyon ideges vagyok vagy egyéb más tehát ritkán.
2012. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De rettenetesen irritál!!!!


Sajnos nálunk a páromnak minden 2. szava ez... de úgy hogy már észre sem veszi. :-(

Nekem meg már libabőrös lesz a karom és szinte égnek áll a hajam ahogy meghallom.

Sokszor rászólok. Akkor vagy mérges lesz hogy nem is mondta... :-( (pedig dehogynem), vagy kijavítja bezzeg-re, vagy ígérgeti hogy figyelni fog.


De önkéntelenül is használja, nem tudatosan. pedig soha nem ilyen társasághoz tartozott, a szülei sem beszéltek otthon így, egyszerűen nem tudom kiverni belőle. Már 38 éves lesz és minden 2. szava ez...

Tanult, művelt, intelligens ember, de ha elengedi magát....


Sokszor mondom neki, ha meghallom a 10. b. meg szót is a szájából, nagyon összeveszünk.

2012. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hogy mire jó az ha valaki minden mondatába belerakja a "b*zd meg" szót, egyrészt ténylegesen irritáló, idegesítő és bunkó dolog, másrészt a mondatban nem hogy jelentősége, de értelme sincs.

Én senkihez nem tudnék úgy szólni (még akár mérgemben SEM) hogy "De érted b*zd meg....."


Én sem értem miért nem lehet szépen beszélni, vagy ilyen esetekben SZEBBEN....és az a szörnyű hogy sok embert (aki ilyen szót rak minden 2. 3. szava után) ez egyáltalán nem zavar....pedig szerintem sok közülük olyan akii nem ilyen társaságban nőtt fel. Legyen szó 15 évesről vagy 45 évesről.


A szörnyű az, hogy sokan még a huszadszori figyelmeztetésre sem hagyják abba....meg persze vannak olyan delikvensek akik azért káromkodnak az átlagos beszédükben is mert azt hiszik, hogy menő, vagy megfélemlítő hatású....



De ez a "b*zd meg".....nyílik a kés a zsebemben, ha olyan embert hallok aki nem tud 2 értelmes mondatot elmondani anélkül hogy ezt a szót bele ne tegye.....

2012. márc. 9. 13:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem mind1 hogy fiú vagy lány beszél így, mind2 nagyon zavar és mérgesít. :S
2012. márc. 9. 13:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem rohadtul idegesít.

Nem értem miért nem lehet szépen, normálisan beszélni. Nekem egyik osztálytársam volt ilyen. Állandóan baz'meg-ezett, és egyáltalán nem zavarta. Többen is rászóltak, mind hiába, ugyan úgy folytatta. Szerintem primitív kulturálatlan bunkó ember az (már bocsánat) akinek ez "szokássá" válik. Mert ha valaki mérgében kiejti véletlenül a száján, az még oké. De hogy mindíg így beszélni az már erősen túlzás !!


Engem csak az nyugtat meg, hogy az ilyen embereknek normális munkahelye nem lesz. Mégpedig azért, mert ilyen trágár beszédstílust normál munkahelyeken nem tűrnek el. Nem 1 olyan esetről tudok, hogy valakit a trágársága és a bunkósága miatt rúgtak ki. Az egyik illető egy irodában dolgozott, vagyis egy nagyobb irodában, ahol többen is vannak. A munkatársai megelégelték a bunkó trágár stílusát, panaszt tettek a főnöknél, mert még a munkát is zavarta. Még a főnökével is bunkóskodott, de persze kipenderítették, felvettek helyette mást.


Az ilyen emberekből (ha nem változnak meg pl felnőtt korukra) lesznek az ehhez hasonló esetek. Normális lelkületű ember nem tűr meg ilyen beszédet, akár a környezetében sem. ( persze csak ha [sajnos] nem feltétlenül muszály:( )

2012. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Engem nem zavar. Ennél sokkal zavaróbb dolgokat is tudok mondani. Nem előnyös, de nem nagyon érdekel.
2012. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem hallgatni, ha valaki folyton bammegel, de úgy általában primitív stílusban beszél. Mindezt jó hangosan. Káromkodni néha én is szoktam, de kötőszóként nem használom, feleslegesen.

Sajnos, az én munkahelyemen is vannak ilyen, fiatal kollégák-kolleginák. Baromira nem zavartatják magukat, mintha egy kocsmában lennének, s nem munkahelyen. Kirúgni nem fogják őket emiatt, mert a munkájukkal meg vannak elégedve a vezetőink és egyik-másik jól "benyalta magát" náluk és a többi kollégánál.

Ahogy fentebb is írta valaki, az ilyen beszéd lehet menősködés, megfélemlítés egyaránt / fenyegetőzni is szoktak, ezt meg azt csinálom ezzel-azzal az emberrel /, vagy egyszerűen olyan környezetből származik, ahol ez ragadt rá. Nőtől pláne visszataszító.

2012. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem nem nagyon idegesít. Szinte alig beszélek ilyenekkel. Ha másképp nem megy, a második után otthagyom. Szerintem ez eredményes, nem hinném, hogy az emberek szeretnek magukban beszélni.
2012. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!