Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha (teljesen) fehérként...

Ha (teljesen) fehérként beházasodnék egy cigány családba, akkor sosem fogadnának el, ill. kinéznének?

Figyelt kérdés
Mármint olyan család esetében, ahol még tartják a hagyományokat, meg ugye elég nagy a kulturális különbség.
2012. márc. 6. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Elfogadnának, mert te is átvennéd a szokásaikat, úgy élnél, mint ők. Volt olyan lány ismerősöm, aki összejött egy cigány sráccal és mikor pár hét után találkoztam vele, alig ismertem rá, úgy volt öltözködve, mint egy cigány nő.
2012. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

De az kicsit mégiscsak kirívó lenne, ha a hipófehér bőrömmel (mert sajnos az van) cigánynak próbálnék látszani..

(Amúgy azok a színes szoknyák nekem is nagyon tetszenek!)

2012. márc. 6. 22:26
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Ha látják, hogy tényleg közéjük akarsz tartozni, nem fogja érdekelni őket a bőrszín szerintem.
2012. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
A cigányok elfogadnának. Kérdés, hogy a te családod elfogadja-e őket?
2012. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Az a legkevesebb, hogy tetszenek a színes szoknyák:((( Az, hogy mit értünk cigány hagyományokon, külön értekezést érdemelne, amire itt a fórumon nincs mód. Azonban: gondolj bele csak egyetlen dologba. A cigány családban a nő kevesebb értékű, mint az állat. A férfi-dominanciát - ami abszolut - nyers erővel juttatják érvényre. Azonnal ütnek, rúgnak. Az a család, amelyben van ugyan, de finomabban működik a hierarchia, már nem "hagyományőrző", de még akkor is távol áll a többségi társadalom szemléletétől. Ott is élnek olyan kötelmek és követelmémények, amelyek miatt - lassan, de biztosan - fel kéne adnod magadat, be kéne törnöd. Megérné ez neked? Kárpótolnának-e a színes szoknyák?! Ne légy romantikus.
2012. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A te családod szerintem kevésbé fogadná el, ha beállnál közéjük. Egy magyar hamarabb igazodik a cigányokhoz, mint egy cigány a magyarhoz. Sajnos... Tisztelet a kivételnek!
2012. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Ha jót akarsz magadnak akkor ne házasodj be oda!!
2012. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Könnyen megbánhatod, és utána már nem lesz menekvés.
2012. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
24%
semmi bajod nem lessz frissül a magyar meg a cigányvér hajrá
2012. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

nyilván nem a színes szoknyák miatt, azt csak úgy megemlítettem... :D

Amúgy meg nyilván nem mennék hozzá, ha olyan lenne, aki hülyére ver, akár cigány, akár fehér..

2012. márc. 7. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!