Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan akinek elege van ebből a műanyag világból?

Figyelt kérdés

A műanyag kaják már kikészítenek, minden tiszta szója, színezék, ízfokozó. Már a hús se hús. Az öltözködési szokások, ezek a hatalmas divathullámok is nagyon zavarnak.

Mindenki jobb akar lenni a másiknál, és senki nem segít senkinek. Néha elgondolkodok rajta milyen lenne kiköltözni a semmi közepére, vadászni, halászni, gyűjtögetni. Van rajtam kívül ilyen ? Szívesen leveleznék hozzám hasonlóval. Nem igazán tudok beilleszkedni ebbe a társadalomba, számomra nagyon mű ez az egész. Néha kedvem lenne lerombolni az egészet.

21/F


2012. márc. 6. 20:12
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

27/N

Tudom mi okozza a bajt a világban, de azért majd elolvasom.

Hátha tud valami újat is mutatni.

Köszi hogy ilyen sokan írtatok :)

2012. márc. 7. 04:28
 22/27 A kérdező kommentje:

"le lehet élni úgy egy egész életet, hogy mindenben csak a rosszat látod"


Én nem mindenben csak a rosszat látom.

Pozitív változást szeretnék, és ezzel a kérdéssel megnéztem más is hasonlóan látja-e a dolgokat. Lehet hogy úgy nézett ki mintha panaszkodás lenne, és lehet hogy ez nem véletlenül volt így. De ez nem panaszkodás volt csak tények. A lerombolást se kell félreérteni. A béke tudja igazán lerombolni a háborút :)

2012. márc. 7. 04:33
 23/27 anonim ***** válasza:

"Van itt rajtam kívül olyan akinek elege van ebből a műanyag világból?"


A műanyagok nagyon hasznosak.


"A műanyag kaják már kikészítenek, minden tiszta szója, színezék, ízfokozó."


Ne egyél ilyeneket. persze az "igazi" drágább. Ez azonban mindig is így volt.


"Néha elgondolkodok rajta milyen lenne kiköltözni a semmi közepére, vadászni, halászni, gyűjtögetni."


Nincs olyan, hogy semmi közepe. Tizedannyi vad sincs az erdőkben, mint 500 éve, nem beszélve a halakról. (Még 100 éve is kézzel simán ki lehetett szedegetni órák alatt az ebédre való halat egy patakból. Ma horgászhatsz profi felszereléssel fél napot néhány kisebb halért.)


"Van rajtam kívül ilyen ?"


Rengeteg álmodozó van rajtad kívül is, aki alapvetően nincs tisztában a világ működésével.


"Nem igazán tudok beilleszkedni ebbe a társadalomba, számomra nagyon mű ez az egész. "


Csak akkor mondhatnád a társadalomra, hogy "mű", ha lenne ellenpéldája, ami "igazi". Azonban ilyen ellenpélda nincs, így látszik, hogy az állításod értelmetlen. Nem azon kellene gondolkodnod, hogy milyen a "társadalom", hanem azon, hogy te miért nem tudsz alkalmazkodni.


Ihatsz friss tejet, ehetsz kiváló minőségű húsokat stb., csak meg kell vásárolnod a megfelelő boltokban. Kicsit drága, épp ezért be kell illeszkedned a társadalomba és sok pénzt kell keresned, ha nem "mű" dolgokat akarsz enni.

2012. márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

20:38


"Én is magányos típus vagyok.

Évek óta nincs hosszabb kapcsolatom senkivel.

Se baráti, se párkapcsolat."


Ha lenne barátnőd, akkor ha 400 Ft-os párizsin élnél, az sem zavarna.

2012. márc. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

21:38


"De egy átlag boltban nem vehetsz ilyesmit. Én itt nem arról beszélek hogy ezt vagy azt kellene. Hanem arról hogy nem adnak választási lehetőséget."


De hát adnak, vazze. Csak nem a Tescoban.

2012. márc. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 hollófernyiges ***** válasza:

(Tudom, hogy igazából nem a kajával van a bajod, hanem a világgal, de attól hogy reklámozzák, még nem kell megvenned a valódi pótkávé-kivonatot)

Azt mondod falun laksz, vagyis a kezedben van a megoldás, a drága valódi kaja esetére legalábbis. Tarts csirkét. Vagy nyulat. Ott a háztáji, termeld meg magadnak az ételt. Elképesztő, hogy már a falun lakók is a Tescóban veszik meg a nagyüzemi kajájukat. Kérdezd meg a nagymamádat, hogy ők hogyan csinálták a hatvanas-hetvenes években. Persze mindez melóval jár, és nehezebb csinálni, mint sírni, hogy a világ nem olyan amilyennek lennie kéne.

2012. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nézd meg:

Út a vadonba c. filmet

Neki volt vér a pucajában. Igaz történet.

2012. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!