Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan akinek elege van ebből a műanyag világból?

Figyelt kérdés

A műanyag kaják már kikészítenek, minden tiszta szója, színezék, ízfokozó. Már a hús se hús. Az öltözködési szokások, ezek a hatalmas divathullámok is nagyon zavarnak.

Mindenki jobb akar lenni a másiknál, és senki nem segít senkinek. Néha elgondolkodok rajta milyen lenne kiköltözni a semmi közepére, vadászni, halászni, gyűjtögetni. Van rajtam kívül ilyen ? Szívesen leveleznék hozzám hasonlóval. Nem igazán tudok beilleszkedni ebbe a társadalomba, számomra nagyon mű ez az egész. Néha kedvem lenne lerombolni az egészet.

21/F


2012. márc. 6. 20:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Kedves 20:41-es.

Köszi a filmtippet.

Vagy ma, vagy legkésőbb holnap megnézem.

Én ajánlom neked cserébe a harcosok klubját ha nem láttad volna még. A porkávé nálam is nagy kedvenc :D

2012. márc. 6. 21:41
 12/27 anonim ***** válasza:

Ha már harcosok klubja, akkor : Békés harcos


Csak ne legyen itt filmajánló a végén. :)

2012. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

21:40

Soha nem voltam még mekiben, és nem szoktam porlevest enni.

Egyszerűen csak tudnám értékelni ha pl lehetne a boltban igazi húst venni.

2012. márc. 6. 21:44
 14/27 anonim ***** válasza:

Öö.., asszem lehet húst kapni pl. hentesnél, de akár CBA szintű boltokban is.

Persze a feldolgozáshoz valamennyire kell érteni, na de hát egy szakácsköny elég hozzá.

2012. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Látom hozzád még mindig nem jutott el.

Elárulom neked hogy a bolti húsnak se az íze, se a színe nem olyan. Ha érdekel miért olvass utána.

2012. márc. 6. 21:49
 16/27 A kérdező kommentje:

"Persze a feldolgozáshoz valamennyire kell érteni, na de hát egy szakácsköny elég hozzá."


Azt még elárulom neked hogy már 12 évesen is le tudtam vágni egy csirkét :)

2012. márc. 6. 21:53
 17/27 anonim ***** válasza:

Persze ez igaz, de úgymond az kisebbik rossz elv alapján akkor vegyünk minél kevésbé feldolgozott (tehát kevésbé mű) alapanyagot és így saját feldolgozás során nyílván természetesebb marad (az íze, meg pl. az 'anyaga')

Értem én mire gondolsz, én sem szeretem azt a virslit mondjuk aminek minden csak nem hús íze van, de mást is mondhattam volna.

Világos hogy az ételek csak egy pont volt a felsorolásodban. A többi talán az önzéssel magyarázható, mint korábban írtam, de hát éppen te ne legyél ilyen! ;)

2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Egyébként én is átestem ezen a pusztuljon a világ hangulaton.Mára kinőttem pedig nem sokat javult a helyzetem. De szerintem minden ilyen emberbe egy közös tulajdonság van a magány és az durva egy érzés olyan képesek a világ gondjai felnagyobbodni, emlékszem láttam a hírekbe, hogy xy megölte féltékenységből a barátnőjét és akkor eszembe jutott,hogy hol az atombombám amikor kéne. Igen a nagy multik gonoszak de sose volt másképp. A műanyag kaják se azért vannak mert hülyék vagyunk és mindent megeszünk hanem mert csórok vagyunk és a rendesen tartott étel drága és gyorsan megromlik. Megtehetném,hogy mindenből biot veszek de akkor körülbelül 5 naponta ehetnék egy normális adagot. Meg hát ezt a 7 milliárd embert is etetni kell (most a kövér amcsi/csont 3. világot tegyük félre).


A harcosok klubja jó film de nagyon erős túlzás. A főszereplő barátnője, rendőrfőnök volt az egyetlen nem szadista. Épp elméjű csak a rendőr bár nem nagyon mutatták az életét. Sajnos az ilyen erőteljes filmek tényleg nagyon megtudják mozgatni az ember érzéseit.


De azért eszünkbe kell jutni,hogy lehet olyan filmet is csinálni ami beállítja,hogy a robotolás,meg a vásárlás hozza el az élet boldogságát csak jó színész zene és kép világ kell.

2012. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

le lehet élni úgy egy egész életet, hogy mindenben csak a rosszat látod és képtelen vagy igazodni a környezetedhez. elbújhatsz egy faluban és hagyhatod, hogy a világ elrohanjon melletted, de szerintem ez nem értelmes választás.


ettől függetlenül nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit mondasz, pl. én is törekszem rá, hogy lehetőleg egészséges kaját vegyek, és a "hatalmas divathullámok"-at sem követem. (megj: egyébként divat mindig is volt, még 200 évvel ezelőtt is, pedig akkor nem műanyagból volt a kaja)


fel lehet fogni úgy is, hogy az élelmiszercégek csak meg akarnak mérgezni, a tv-s vállalatok ki akarják rohasztani az agyunkat, az internet egy nagy sz*r, mert miatta az emberek nem töltenek együtt elég időt, stb. stb.


de ez egy megkeseredett ember látásmódja, aki nem tud semmi pozitívumot találni semmiben. 200 évvel ezelőtt egészséges kaját kaptál (vagy éhenhaltál) de járhattál a pottyantós vécére. mindennek meg van a jó és rossz oldala.

2012. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Sajnos már nincs "semmi közepe" és nem élnél meg vadászás-halászás-gyűjtögetésből. Ha meg lehetne ebből élni, akkor sokan így tennének, ahelyett hogy egy munkahelyen güriznek min. napi 8 órát. Sajnos szétb*szta a fene nagy civilizációnk az élőhelyünk nagy részét. A társadalmunkat meg nem kell lerombolni, összeomlik lassacskán magától is.


Olvass Daniel Quinnt (Izmael, B története, Civilizáción túl), ő jól megmondja mi okozza a bajt a világban.

27/N

2012. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!