Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi vagy ki lehetne a "támaszom"?

Mi vagy ki lehetne a "támaszom"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég zűrös egy lány vagyok, de megpróbálom rövidre fogni.

Apukám és anyukám hamar elváltak, így anyukámmal éltem egészen 2 éves korom óta. Apával tartottam a kapcsolatot, szerettem, de nagyot csalódtam benne. A temetése napján kiderült, hogy több, mint 10 éven át hazudott nekem, azzal kapcsolatban, hogy van-e "másik" családja, vagy sem. Hát, volt..Engem nem az zavar, hanem az, hogy nem mondta el. Ezek után nem bíztam senkiben és elkezdtem hazudozni..Mindenkinek, mindenben..Így anyukámnak is. Új "barátok"-at találtam ki..hogy éppen kivel vagyok, mit csinálok...és elmentem otthonról. (Egyébként ilyenkor egyedül vagy egy nagyon jó barátnőmmel lógtam) Mivel nem volt semmi "rossz" oldala ennek a kamuzásnak ezért folytattam..egyre bonyolultabb történetet meséltem be anyának..egyre több embert fűztem bele. Mindaddig míg bűntudatom nem lett és bevallottam, hogy kamu az egész.. Anya nagyon kibukott rám, ami érthető..így szinte alig beszélünk már, sehova nem enged.

A barátaimat illetően..nos nem is igazán van "barátom". Úgy mindenkivel el vagyok, de senki sincs olyan közel hozzám. Most már úgy vagyok vele inkább olvasok vagy zenét hallgatok, minthogy beszélgessek velük. Nem is hiányzik az emberi társaság, mert senkiben nem tudok megbízni..és velem mindig csak a baj van. De néha rám tör, hogy mit is kezdjek magammal. Elkezdtem jobban tanulni, most a kitűnőre hajtok, de nem tudom mivel tehetném még a hétköznapjaimat elviselhetőbbé..

A szerelmi ügyet illetően..nos reménytelenül rajongok egy fazonért, aki számomra elérhetetlen. Egyrészt, mert még túl kicsi, éretlen vagyok hozzá, másrészt van barátnője..

Valaki tudna hasznos tanácsot adni, hogy milyen hasznos dologgal foglaljam le magam?



2012. márc. 6. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

-tanulj nyelveket

-ha már anyukádat megbántottad,kezdj el neki kedveskedni.Mondjuk tanulj meg főzni finomabbnál finomabb kajákat.Majd tanulj meg sütni is.

-tanulj meg varrni,és legyél kreatív..Egy csomó jó cuccot tudnál varrni magatoknak.

2012. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A nyelvtanulás bejön, azt szeretem is.

Viszont a főzést és varrást illetően abszolút..reménytelenség. Nagyon kétbalkezes vagyok. Nekem meg nem hiányzik az ordibálás.

2012. márc. 6. 19:51
 3/4 vespana válasza:
Mindenek előtt segíts anyukádnak , hisz nagyon aggódhat miattad ezt biztosra veszem és legyél kedves vele , a tanulás jó ötlet szerintem is előrébb vihet az életben mindenképp szeressd anyukádat és ha figyelmesebb vagy vele ő is észre veszi.Ami pedig nem sikerül elsőre majd sikerül másodikra és fel a fejjel.A szerelmet illetően , ne kergesd a herceget a fehér lovon , mert majd akkor jön el amikor valóban szükséged van rá és valóban helye lesz neki az életedben.Az élet nem masnival átkötve érkezik de mégis ajándék. :)- és végezetül egy idézet az egyik kedvenc musicalemből az Óz a csodák csodájából még Judy Garland mondta : " Hogy ha elindulsz a boldogságot keresni ne menj tovább a saját kerítésed kapujánál mert ha ott nem találod el sem vesztetted igazán."
2012. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. márc. 6. 20:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!