Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldinek ajándékba igazán...

Külföldinek ajándékba igazán magyar dolgokat? Miket lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Néztem már pálinkát és mellé egy jó bort
ma 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

A pálinkát felejtsd el, külföldön (gondolom, ez Nyugat-Európat jelent nálad), sokkal jobb minöségü és ízü italokat lehet kapni, ami jobb féle pálinkának felelne meg, csak a neve más.

A bor csak akkor jó ötlet, ha szeretik a bort, és tudod, milyen irányt preferálnak: fehér-vörös, édes-száraz, stb. Ha ez az alapinfó megvan, akkor érdemes valamit keresni, de nem a Tescoból, akkor tényleg legyen minöség.

Amit biztos fognak mondani, az a túrórudi, ez az, amit Magyarországon kívül sehol nem tudnak értelmezni, mindenhol egyformán borzasztónak találnak.

Süteményeket-csokikat nem javaslom, mert a magyar változatok nem képviselnek minöséget.


Ha elég közeli ismerettség, akkor egy üveg jó bort és valami házilag sütött süteményt adnék, de elötte nézz utána, hogy ahol élnek, ott nem hétköznapos ugyanaz a süti, mert akkor nem sok értelme van.


De én inkább egy képes utikönyvet adnék Magyarországról, ami akkor is élvezhetö, ha a nyelvet nem értik.

ma 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy dán barátunk, akárhányszor jön hozzánk, mindig házi pálinkát kap, imádja. Édességeket nem eszik, de a szerencsi csoki fesztiválon vett az anyukájának egy narancsos csokit, úgyhogy olyat is szoktunk adni neki.
ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

gondolom, ez Nyugat-Európat jelent nálad.



Konkrétan Ausztráliát az én esetemben (angol felmenőkkel).


Minőségi pálinkát néztem, érdekli a dolog, mert beszéltünk róla. Szeretek és tudok is sütni, de mi lehet ami igazán magyar? Rákóczi túrós esetleg ?

ma 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!