Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten a Széll Kálmán...

Bbenjoe kérdése:

Budapesten a Széll Kálmán teret, a hétköznapokban ti hogy hívjátok?

Figyelt kérdés
Két éve már feltettem ezt a kérdést, de kíváncsi vagyok, hogy van-e változás az orosz-ukrán háború miatt.

tegnapelőtt 17:50
A kérdező szavazást indított:
Széll Kálmán térnek hívom.
Moszkva térnek hívom.
35 szavazat
1 2 3
 1/24 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
84%

Én nem vagyok született fővárosi, de még akkor költöztem ide, amikor Moszkva volt, de nem sokkal az átnevezés előtt. Nekem nem jelentett különösebb gondot megszokni az új nevet.


A háború irreleváns.

tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
84%
Moszkva térnek hívom ugyanúgy (pedig balos vagyok, nem fideszes)
tegnapelőtt 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Moszkva. Nem politikai okokból, megszokásból.
tegnapelőtt 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
10%
A háború óta már a Széll Kálmán is jobb! Pedig addig nagyon fel voltam háborodva miatta.
tegnapelőtt 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Moszkva térnek megszokásból
tegnapelőtt 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Még az ünnepnapokon is Moszkva.
tegnapelőtt 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Születésem óta a közelében lakom, nagyon megszoktam, hogy Moszkva tér. Bele se gondoltam a nevébe. Viszont az átnevezés óta Széll Kálmán térnek hívom. Ha az a neve, akkor az. Azt is megszoktam. Saját keresztnevemet is megváltoztattam, így azt gondolom, bunkóság nem igazodni egy névváltoztatáshoz.
tegnapelőtt 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Mivel ritkán járok arra, de életem nagyobb részében Moszkva tér volt, így nekem maradt az.

Párom viszont nem pesti alapból, ha vele megyünk arra, akkor mindig korrigálni kell magamat, különben nem érti. Emiatt szépen lassan kezdem elhagyni a moszkvaterezést.

tegnapelőtt 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Még váltogatom. Néha eszembe jut, hogy Széll Kálmánnak hívják, olyankor azt mondom, de gondolni legtöbbször Moszkvaként szoktam rá. (Tér nélkül. "A Moszkva".)
tegnapelőtt 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
Kalefnak.
tegnap 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!