Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten a Széll Kálmán...

Bbenjoe kérdése:

Budapesten a Széll Kálmán teret, a hétköznapokban ti hogy hívjátok?

Figyelt kérdés
Két éve már feltettem ezt a kérdést, de kíváncsi vagyok, hogy van-e változás az orosz-ukrán háború miatt.

tegnapelőtt 17:50
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
56%

Én Széll Kálmánnak hívom, mert amikor egyedül kezdtem közlekedni, már így hívták. A szüleim, nagyszüleim viszont Moszkvát mondanak néha.

A háborúnak semmi befolyása nincs rá, kinek mi jut eszébe

tegnap 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Széll Kálmán tér a neve, ezért aztán azt is kell mondani! Ha nagyon röviden akarod mondani, akkor Kálmán tér, esetlegesen.
tegnap 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
#12 az azért jó, mert arról aztán a kutya nem fogja tudni, miről beszélsz.
tegnap 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%
Hol így, hol úgy. Mikor a gyerekeim elkezdtek arra közlekedni heti szinten, gondoltam következetesen Széll Kálmánnak hívom majd, mert ők csak úgy ismerik. Mire közölték, hogy ne aggódjak, Moszkvának mondják a gyerekek is egymás között. :)
tegnap 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
Csak Moszkva, tér nélkül. Közel lakom hozzá, világéletemben így hívtam, nem is fogok rajta változtatni.
tegnap 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
24%

"Buda legforgalmasabb központja a Moszkva tér. Az 50-es évek végétől a 68-69-ig ide járó fiatal gimnazisták és főiskolások, jampecek soha nem ejtették ki szájukon a Moszkva nevet. Nekik Kalef volt, Széll Kálmánra utalva."


(Kalef Kálmán beceneve.)

tegnap 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

16, Azért valószínűleg a hatvanas évekbeli jampecek 2024-ben már nemigen gyk-n tengetik az időt. :)

A mostani felnőtt generációk már a moszkvaterezésbe nőttek bele.

tegnap 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Azért elég furcsa, hogy az orosz-gyűlölők mennyire ragaszkodnak a Moszkvázáshoz. Jó, hogy a Lenin-körút nem maradt meg.
tegnap 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
27%

> "#12 az azért jó, mert arról aztán a kutya nem fogja tudni, miről beszélsz."


Próbáld ki. Mindenki érteni fogja.

tegnap 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%
Mellesleg aki szerint nincsen történelmi vonzata a Moszkva térnek. Akkor az II. János Pál pápa tér kapcsán sem a pápára gondol, Petőfi u. és hasonlók kapcsán sem petőfire gondol? Hát akkor kire?
tegnap 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!