Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért boldogtalanok a magyarok?

Miért boldogtalanok a magyarok?

Figyelt kérdés

Egy-két ötlet vitaindítónak:


- hazudnak maguknak a történelmükről

- egészségtelenül táplálkoznak (pl. túl sok vöröshús)

- tengerek hiánya


2012. márc. 5. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

"hazudnak maguknak a történelmükről"


Ez nekem új. Fejtsd ki légy szíves hogy miben hazudunk magunknak a történelmünkről.


"egészségtelenül táplálkoznak (pl. túl sok vöröshús)"


Tudom hogy ha rossz egészségnek örvend valaki akkor nyilván nem lesz tőle boldog, de pl. a túlzott alkoholfogyasztás sokkal inkább rontja az egészséget mint a vöröshús-fogyasztás (bár az alkoholizálás a boldogtalanság egyik következménye nem pedig kiváltója).


"tengerek hiánya"


Ha Magyarország egy sivatag kellős közepén helyezkedne el akkor még azt mondanám van valami ebben a teóriában. De így hogy vannak folyóink, tavaink, erdeink hát nem nagyon áll meg az ötleted.


Nekem egy ötletem van: felelősségáthárítás. Nem merünk lelkileg felnőni és felelősséget vállalni a tetteinkért, nem fogadjuk el hogy ki mint veti ágyát úgy alussza álmát. Ezt pedig azoknál figyelheted meg jól akik állandóan panaszkodnak hogy pl. "ha a Béla nem hagyott volna el akkor nem lennék most ilyen helyzetben" (miközben 1. ő maga volt az aki annak idején egyáltalán hozzáment Bélához 2. Béla már vagy 15 éve hagyta el őt, szóval hősünk 15 éve másra keni a problémáit - elég durva...) és ha felhozol valami lehetséges megoldást a problémáikra jönnek a kifogásokkal hogy "hát de akkor se biztos hogy sikerülne megoldani a dolgokat" és aztán nem csinálnak semmit. Továbbá nem merünk beleugrani az ismeretlenbe pl. a szomszéd városba költözni mert ott van csak munka (mondják hogy a magyar röghöz kötött nép ez pedig azért igaz mert nem hogy nem akarunk hanem nem merünk lépni a nyilvánvalóan rossz helyzetből a lehetőségek felé - ha pl. nincs helyben munka akkor menni kell - akár külföldre is -, ez van). Aki meg a másik külföldre költözése láttán hazaárulózik az csak a saját félelmeit a külföldre költözéssel kapcsolatban próbálja elrejteni maga elől (túl besz@ri ahhoz hogy beleugorjon ebbe de azért irigy is mert a másiknak valószínűleg jobban megy majd a sora mint neki, meg aztán a másikat utálni könnyebb mint önmagunkat a saját teszetoszaságunk miatt - így működik a híres magyar irigység!).

Illetve szokás még alkoholizmusba és egyéb káros szenvedélyekbe menekülni az anyagi, családi problémák elől (amik szintén a felelősségáthárítás miatt alakultak ki, menekülnének önmaguk gyávasága elől).

Sokan itt felsorolnák még a pénzhiányt is mint boldogtalanító tényezőt, én viszont nem. Mert ha egy csapásra megoldódna az anyagi helyzete mindenkinek akkor ideig-óráig úgy érezhetnénk hogy minden oké, bejött az élet. De aki azelőtt nem gondolkodott felelősségteljesen az utána se tenné azt. Náluk még inkább felfokozódna az alkoholizmus/játékgép-függőség/munkamánia stb. mert a pénz nem oldja meg a belső problémákat.


Szóval nem a vöröshús meg a tengerhiány de még csak nem is a pénzhiány tesz minket boldogtalanná, hanem saját magunk.

2012. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
én pl boldog vagyok
2012. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Miért boldogtalanok a magyarok?"


Már amelyik. Javaslom, hogy ne a picsogó/irigykedő embertípus társaságát keresd, és akkor rögtön nem lesz ez a véleményed. Elterjedt ez az embertípus, de szerencsére nincs többségben.

2012. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hazudnak maguknak a történelmükről:


- pl. úgy teszünk, mintha semmivel sem érdemeltük volna ki Trianont, miközben kb. mi indítottuk el az első világháborút.

2012. márc. 5. 19:40
 5/18 A kérdező kommentje:
Vagy amikor sírunk, hogy nem ontja belénk Ny. Európa az eurómilliárdokat azok után, hogy megmentettük őket a törököktől és tatároktól stb., miközben 1000 előtt még mi voltunk Európa tatárjai.
2012. márc. 5. 19:43
 6/18 A kérdező kommentje:
Továbbá a kőmagyar nemzetről papolunk, miközben világ életünkben csomó nemzet olvasztótégelye voltunk. [Mellesleg Szent István szőke volt és kék szemű(?). Ez feltűnik valakinek?]
2012. márc. 5. 19:47
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a boldognak üzenem, hogy örülök, hogy az.
2012. márc. 5. 19:49
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Butaságokat beszélsz, kérdező. Nem vagy az első, nem vagy az utolsó. Boldog sem vagy talán? Nem baj. Még lehetsz.
2012. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki a f@sz lenne boldog havi 75ezer ft-al egy panel lyukban ? Legfőbb oka a pénz a boldogtalanságnak. Nem kéne kacsalábon forgó palota, hanem egy normális jól fizető munka mindenkinek és szerintem egyből másképp festene a dolog.
2012. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De hát miért beszélek butaságokat?
2012. márc. 5. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!