Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy irodalmi délutánt szervezü...

Egy irodalmi délutánt szervezünk az általános iskolánkban. Ötletek? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Nagyjából úgy nézne ki, hogy kis nasi és forró tea mellett mindenki felolvasná az általa hozott művet, majd ezt megvitatjuk. Utána irodalmi játékokat szeretnék velük játszani. Gondoltam irodalmi kvízre, irodalmi apróhirdetésr, stb.

Ha tudtok ilyeneket, írnátok egy párat??? Előre is köszi. :)

A célközönség 1-8. osztályos diákok.


2012. febr. 28. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A célközönség elég tágra sikerült.

Minden koroszálynak meg van a maga érettségi szintje, s egy 8 osztályossal nem olvastathatod A két Lottit, míg egy 3. osztályossal sem a Kőszívűt.


Én ezt úgy tudnám elképzelni, hogy:

- egy bizonyos közösen választott könyvet olvastok el (mindenki egy-egy fejezetet úgy, hogy közben teremről teremre vándoroltok az iskolában, s ott minden terem a következő fejezethez kapcsolódóan van berendezve. Itt nem csak felolvasni lehet az oda vonatkozó részt, hanem rejtvényt is lehet feladni.)

- Egy novellát kijelöltök, hogy mindenki olvassa el, s aztán közösen megbeszélitek (mi tetszett, mi nem stb.) Ezt inkább 6 osztálytól fölfelé lehetne kivitelezni.

- keresztrejtvény (csapatban vagy önállóan)

- ki mondta? (kinek) - egy-egy jellegzetes idézetet kivenni.

- activity jellegű - mutogatás (a könyvből egy szituáció,helyzetek, érzelmek pl: meglepődik szó elmutogatása -> ki lepődött meg a könyvben és miért.)

- egy rajz/kép, ami szét van darabolva és össze kell rakni.Ezt lehet úgy is, hogy csak egy borítékban odaadod és aki hamarabb kirakja, s megmondja, hogy mi van rajta, hogyan kapcsolódik a könyvhöz, az kapja a több pontot, de lehet úgy is, hogy minden képrészlet előtt van egy kérdés. Aki jól válaszol, az kapja meg a képdarabot. Nyilván itt több kérdéssel kell készülni, mint ahány képdarab van, mert mindkét félnek meg kell adni a lehetőséget, hogy kirakja a képet.

- gazdálkodj okosan jellegű társasjáték (ehhez neked kell megrajzolni, kigondolni, sokszorosítani az anyagot. Pl: Harry Potter c. könyvhöz amikor Harry a bölcsek kövéért ment, akkor számos akadályt kellett leküzdenie (asszem 10) ezeket papírból meg lehet rajzolni, s ezeket kell különböző kérdések segítségével megszerezni a játékosoknak, vagy Segíts beszerezni az iskolai tanszereket.(penna, üst, láda, kalitka, bagoly, seprű, könyv stb.) Itt, hogy hosszabb legyen a játék bele lehet venni még olyan dolgokat, ami nem konkrétan tanszer, de használják.

- Félre írt újságcikk. Hibákkal teli pár soros szöveg, amiben nekik kell helyreigazítani a történetet.

- Egy történet elmondása fülbe. Mindig tovább kell adni a csapatban, s mennyire tudja jól visszaadni. (Ilyet játszanak mostanában az M1-en a Magyarország, Szeretlek!-ben is.


Most ennyi jutott eszembe, remélem találsz benne hasznosat.


Sok sikert!

S kérlek számolj majd be, hogy mire döntöttetek, hogyan sikerült.

2012. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt! Pénteken lesz, ha nem felejtem el, a hétvégén megírom, hogy milyen is volt! :)
2012. febr. 29. 15:41
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! A délután megtörtént! :)

Jól sült el, habár én teljesen máshogy képzeltem... Végülis kiterjesztettük az irodalmi délutánt "kortalanra", így az öreg bácsiktól-néniktől kezdve a fiatal szülőkön át a gyerekekig voltunk. Elsőre olyan jól adta magát, hogy nem is kellett konkrét témát felhoznunk. A kicsik tátott szájjal figyelték a mesélőket, akik igazán szép műveket hoztak. Ám a gyerekek még bátortalanak voltak, reméljük, következő alkalomra ők is hoznak egy-két verset! Magyarul -- itt nem volt szükség "játékokra", így is 16 órától 18.30-ig tartott a beszélgetés!

Jó nekifutás, nem? :) Természetesen a "játékokat" összegyűjtöttem, amelyeket javasoltál, és ha netán beállna a kínos csend egy-egy délutánon - lesz mit előkapni!

Köszönöm!

2012. márc. 3. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!