Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kevesebb...

Miért van az, hogy kevesebb esélyem van munkát kapni, mert cigány vagyok?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnének a negatív hozzászólások,elmondom,hogy normális családból származom.Nem vagyunk azok a tipikus putris cigányok.A szüleim is rendes emberek és világ életükben dolgoztak,soha nem loptak,csaltak stb.

Én 25 éves vagyok,igaz egyetemre nem jártam,de érettségim van.Ennek ellenére 3 éve nem kapok munkát.Rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat,de szinte mindenhol az volt a reagció,hogy,amint meglátták,hogy a kissebbséghez tartozom,azonnal a kukába dobták az önéletrajzomat.Néhány helyen voltam állásinterjún is és nagyon kedvesek voltak velem,sokszor úgy itéltem meg,hogy alkalmasnak találtak a munkára,de aztán végül mégsem vettek fel,valamilyen kifogással.

Elegem van ebből,hogy kizárólag a bőrszinem miatt nem tudok érvényesülni az életben.Tisztában vagyok vele,hogy nagy általánosságban a magyar emberek fejében elég negatív kép él a cigányokról.Viszont azt nem tudom elfogadni,hogy emiatt a sztereotípia miatt nem tudok érvényesülni.Miért nem lehet megérteni,hogy a cigányok között is vannak normális emberek,akik szorgalmasak,rendesek és normális életet szeretnének élni?



2012. febr. 15. 12:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az előttem válaszolók minden lényegeset megírtak már. Annyit szeretnék hozzátenni: tiszteletem a tárgyilagosságot, amely a kommentjeidben megjelenik. Te valóban nem idealizálod a cigányság-képet és nem vádolod eleve rasszizmussal azokat, akik elrettentő tapasztalatokat szereztek cigány emberek tömegeiről. Amit mélységesen sajnálok, az, hogy az ezek kapcsán kialakult (jogos) előítéletek téged, a tisztességes, komnoly, felkészült cigánymagyar fiút akadályoznak az érvényesülésben. A putris életvitelű tömegeket, bizony, csak "belülről", elkötelezett cigány értelmiségiek áldozatos - helyszíni - munkájával lehetne beilleszkedésre ösztökélni. Fájdalommal látom, hogy ezen értelmiségiek többsége inkább jól fizető "jogvédői" állásokban dagonyázik (képletesen szólva) a Rózsadombon, mintsem elmenne tanítani - mondjuk - Tiszabőre. Amíg ezen a téren nem lesz áttörés, a deviánsok nem változnak - és ennek a levét a becsületes ember issza meg.

Remélem, azért sikerül majd képzettségednek megfelelő munkahelyet találnod (őszintén kívánom!) és nem leszel majd egyike a sok-sok magyar fiatalnak, aki elvándorlásra kényszerül.

2012. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 borcsi02 ***** válasza:

Szerintem itt a lényeg nem a cigánykérdés boncolgatása és a politika.

A lényeg,hogy ő is szeretne boldogulni valahogy,ezért jött ide tanácsokat kérni!És mint mindenki más,keresi a lehetőségeket.És ha itt nem talál,akkor nyugodtan próbáljon szerencsét külföldön.

Ez nem jelenti azt szerintem,hogy örökre kint is marad,rengeteg fiatal van,akik pár hónap/egy év alatt annyi pénzt össze tudnak gyűjteni,amivel tényleg kezdhetnek itthon valamit.Pl.suli.

2012. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 tetris ***** válasza:
100%
Bárcsak minden cigány ilyen intelligens lenne, mint a kérdező.
2012. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13:37-es vagyok:


Kedves Borcsi..a lényeg valóban az, hogy a Kérdező tanult, intelligens, kifogástalan fiatal - és mégsem talál munkát. Igen ám! - de az egyéni helyzete, akár mindannyiunké, beleilleszkedik egy meghatározó keretbe, amit úgy nevezünk: politika. Kül- és bel-, gazdaság- és társadalompolitika: ez az a koordinátarendszer, amelyben létezünk. Ez adja meg a játékszabályokat és lehetőségeket..mindent áthat. Társadalom- és gazdaságpolitikai összefüggések azok, amelyek miatt kérdezőnk nem talál munkahelyre. Sürgősen változtatni kéne rajtuk - de lassú és nehéz.

2012. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen több a cigány, mint a magyar. (Sodexo egyik éttermében dolgozok)
2012. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!