Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kevesebb...

Miért van az, hogy kevesebb esélyem van munkát kapni, mert cigány vagyok?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnének a negatív hozzászólások,elmondom,hogy normális családból származom.Nem vagyunk azok a tipikus putris cigányok.A szüleim is rendes emberek és világ életükben dolgoztak,soha nem loptak,csaltak stb.

Én 25 éves vagyok,igaz egyetemre nem jártam,de érettségim van.Ennek ellenére 3 éve nem kapok munkát.Rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat,de szinte mindenhol az volt a reagció,hogy,amint meglátták,hogy a kissebbséghez tartozom,azonnal a kukába dobták az önéletrajzomat.Néhány helyen voltam állásinterjún is és nagyon kedvesek voltak velem,sokszor úgy itéltem meg,hogy alkalmasnak találtak a munkára,de aztán végül mégsem vettek fel,valamilyen kifogással.

Elegem van ebből,hogy kizárólag a bőrszinem miatt nem tudok érvényesülni az életben.Tisztában vagyok vele,hogy nagy általánosságban a magyar emberek fejében elég negatív kép él a cigányokról.Viszont azt nem tudom elfogadni,hogy emiatt a sztereotípia miatt nem tudok érvényesülni.Miért nem lehet megérteni,hogy a cigányok között is vannak normális emberek,akik szorgalmasak,rendesek és normális életet szeretnének élni?



2012. febr. 15. 12:03
1 2
 1/15 Advocatus Diaboli ***** válasza:
100%
Egy barátom 2 éve nem talál munkát, van érettségije+valami OKJ-s végzettsége. Nem talál munkát, mégsem cigány...Most akkor problem?
2012. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy az emberek előítéletesek... de sajna ma az, hogy egy érettségivel nem találsz munkát, nagy valószínűséggel nem azért van, mert cigány vagy, hanem azért, mert nincs munka :(
2012. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez az. Nagyon sokan nem találnak munkát, még diplomával sem, nemhogy érettségivel.

Amúgy nyilván ha lenne két állásra jelentkező, egyik cigány lenne, másik nem, nyilván a nem cigányt venném fel én is.

Lehet, hogy te pont a ritka rendes cigányok egyike vagy, de erre mi a biztosíték? Úgy értem az interjúvolónak fogalma sincs róla, hogy milyen ember vagy, nem ismer. Magyarán előveszi a tapasztalatait és arra jut, hogy cigány=bűnöző. Ez nem baj, több száz év után erre a megállapításra jutottunk, az hogy néha-néha előjön valahonnan egy normális, nem fogja megváltoztani a közvéleményt. Minden ember az előítéletei rabja, hiába akarja bárki is tagadni ezt.


De remény mindig van. Nekem egy fehér holló (rendes cigány) ismerősöm nemrég kapott munkát egy hivatalban. Neki sem volt diplomája, csak érettségije, de felvették. Szóval ne bánkódj, még bármi lehet.

2012. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok azzal,hogy nincs munkalehetőség.És nem csak a cigányok,hanem a magyarok is nehezen boldogulnka,viszont nekem mindig ógy jött le a dolog,hogy velem szemben akkor lette csak elutasítók,amikor megtudták,hogy a kisebbséghez tartozom.Lehet,hogy csak bebeszélem magamnak,de akkor is nagyon zavaró és azt az érzést kelti bennem,hogy alacsonyabb rendű vagyok.

már arra is gondoltam,hogy megpróbálok kimenni külföldre.Van ismerősöm Londonban,talán tudna segíteni,de nem tudom,hogy ott is megvan-e ez az ellenszenv a cigányokkal szemben,vagy talán nagyobb esélyel indulhatnék.

2012. febr. 15. 12:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A huszonéves férjezett nőket szintén diszkriminálják, mert úgyis elmennek szülni. Kisgyerekes anyukákat dettó, mert majd úgyis állandóan otthon marad a gyerek betegségére hivatkozva. 40-45 fölött meg mindenkit, mert öreg.

Könnyű arra fogni, hogy "persze mert én cigány vagyok". Bocs, de állandóan ezt halljuk akkor is, amikor megkérnek valakit, hogy ne üvöltözzön a kórházban, vagy ne dohányozzon a buszon, ezért én már immunis vagyok rá és nem hat meg.

Egyébként meg külföldi, nem fehérbőrű a férjem és így a gyerekeim is, úgyhogy kijelenthetem: nem a bőrszíneddel van probléma. Ha mégis a cigányságoddal van problémája a munkaadóknak, akkor inkább köszönd a többi cigány viselkedésének.

2012. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 borcsi02 ***** válasza:
100%

Sajnos sokan mások is ugyanebben a helyzetben vannak,az érettségi,nyelvvizsga,de még sajnos a diploma sem biztosíték semmire.

Emellett függ attól is,melyik térségben élsz,sok helyen nagyon kevés a munkalehetőség...:(

Nem derült ki,hogy szakmát szereztél-e..Az néha többet nyom a latba,mint egy szimpla érettségi.

Szerintem,próbálj meg plusz ismereteket szerezni,jól beleásni magad egy témába,sokoldalúvá és rugalmassá válni,hogy ezzel is többet tudj mutatni,mint esetleg más jelentkezők egy adott munkakörre..

Ha világossá tudod tenni a munkaadó számára,sőt,ki tudod hangsúlyozni,hogy sokoldalú vagy,és nagyon is utánajártál és kiismerted magad abban,ami az adott munka elvégzéséhez szükséges,ez igencsak jó pont lehet.

Nem feltétlenül tanfolyamokra gondolok,mert azok elvégzése is elég sok pénz.De ha van rá keret,nem árthat!

Emellett érdemes az ismerősökre hagyatkozni,folyamatosan érdeklődni,mert a legtöbbször a személyes ajánlás és a kapcsolatok döntőek.Persze ez sem olyan könnyű.

Azt gondolom,ez nem feltétlenül "cigány kérdés",DE ha valaki mégis azt csinál belőle,és emiatt nem vesznek fel egy munkahelyre,szerintem ne bánd,mert biztos vagyok benne,hogy nem éreznéd jól magad egy olyan helyen,ahol bár felvesznek,de utána folyamatosan rosszul éreznéd magad az ilyen hozzáállás miatt.

Nem akartam okoskodni,csak pár ötletet vetettem fel,remélem,hasznodra válik.

Ne keseredj meg,mert ez az érzés rátelepszik az életedre és elhatalmasodik.Csak kitartás és sok sikert!:)

2012. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Mindenkinek ment a zöld kéz!

Közgazdasági középikolát fejeztem,emellet van egy okj-s képzésem is,masszőr szakon.Sajnos eddig egyiket sem tudtam kamatoztatni.Egy évig dolgoztam egy varrodában,ami sajnos tönkrement és azóta nincs munkám.

Folalkoztat a továbbtanulás gondolata is,de ehhez elsosrban az kéne,hogy legyen egy minimélis jövedelmem,amit az iskolára tudnék fordítani.A szüleimnek már így is elég nagy teher,hogy 25 évesen a nyakukon élel,nem szeretném még további költségekbe verni őket,meg hát nem tudnák fizetni.

A legjobb megoldás talán az lenne,ha kimennék külföldre és ott próbálnék szerencsét.2 szakmából,legalább az egyikkel talán tudnék valamit kezdeni,utána ha sikerülne egy kis pénzt gyűjtenem,akkor tovább is tudnék tanulni.

Valahogy az az érzésem,hogy ha ebben az országban maradok,soha nem lesz normális életem!

azzal én is tisztában vagyok,miért itélik el a magyarok a cigányokat és sajnos azt is tudom,hogy legtöbb esetben a negatív vélemények teljesen jogosak.Nekem csak annyi a problémám,hogy nem tudom levetkőzni azokat a sztereotípiákat,amiket az emberek a cigányokra aggattak!tudom,hogy legtöbb cigány valóban semmirekellő és munkakerülő,de rám ez egyáltalán nem igaz.Viszont nem kapok lehetőséget,hogy ezt be tudjam bizonyítani!

2012. febr. 15. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
mert aki teheti, nőtlen fehér fiatal pasikat foglalkoztat. lehetőleg nemdohányzót, aki él-ha a munkáért. Az emberek előítéletesek. Mindenkivel szemben, és a legjobbat választja a munkaadó, ha megteheti. Mint ahogy pincércsajnak sem a 150 kilós macát veszik fel, ügyfélszolgálatba sem a ronda embert. Nők ugyanúgy hátrányban vannak, ha szültek azért, ha nem, akkor azért. Idősebbek szintén. Valamiért mindenki hátrányban van mással szemben, sajnos.
2012. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kormányt mind szemetek irányítják. Persze vannak olyan helyek ahol cigányként nem is vesznek fel, de az országot szép lassan teszik tönkre. Gyurcsány csak egy kezdet volt aki megduplázta az ország adósságát és még milliárdokat is szét szórt a gazdagoknak! Most meg ez az Orbán is csak pusztít. Hiába magyarézkodik minden hülyeséggel, de ő is csak szegényeket csinálni! Már sokmindent megvont az emberektől. Anyám rokant nyúgdíjas és sok rokanttól megakarják vonni illetve vonták! Beteg embereket dolgoztatni hisz munkalehetőség sincs?? Mit akarnak ezek? Egyesek azt szajkózzák a cigányok lesznek az új magyarok. Én azt mondom ők se fognak. Persze sok segélytől kevesebb gondja, de ők se viszik többre. Gazdagoknak nincs gondjuk, mert gazdag támogatja. Szegények meg lesza*rva. Sok föld oda fillérekért a kormányoknak ami bizony érték. A gond nem ott van, hogy téged fajilag nem vesznek fel, mert még a magyar se tud mit kezdeni. Mindenki fotelban akar dolgozni!!!!!!!!
2012. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 borcsi02 ***** válasza:
83%

Szerintem,ha valakinek van lehetősége kimenni külföldre,meg kell ragadni a lehetőséget,mindenki ezt teszi mostanában,nemtől,kortól,képzettségtől függetlenül.

Az elmúlt hónapban 7 ismerősöm ment ki Németországba napkollektorokat pakolni,havi 8 kilóért..Persze hogy mentek,pedig nekik volt munkájuk.

Anglia,Skócia teljesen jó célpontnak tűnik,vendéglátásban el lehet helyezkedni,és nem zsigerelnek ki.Egy barátnőm pont idén nyáron készül oda,mert most érettségizik,és neki is kell a pénz sulira,amit egy nyár alatt össze tud gyűjteni.Mondjuk ő sminkes képzésre akar menni,nem egyetemre.

Ha van kint ismerősöd,az jó,de ha utána szeretnél járni,esetleg keress rá valahogy az angliai magyarok közösségére(azt hiszem,az a neve:)),ott biztos ellátnak pár tanáccsal.

Viszont a nyelvtudásod csiszolgasd addig mindenképpen,nagyon jól fog jönni!:)

2012. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!