Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik környezetet választanád?

Melyik környezetet választanád?

Figyelt kérdés

Az egyik, ahol kb veled egy szinten lévő emberek vannak (hülye szó ez a szint, de szóval kb egyenlő tudású, anyagi helyzetű, iskolázottságú stb). Így könnyen szót ért velük az ember, úgy érzi, megtalálta a helyét, egyszóval jól elvan.


A másik, ahol nagyobb tudású és / vagy tájékozottabb, műveltebb, sokat utazgató, így jóval szélesebb látókörű emberek vannak.


Az okosok ezt az utóbbit szokták tanácsolni, mert így az embert folyamatosan inspirálja a többi, éberen tartja az érdeklődését, nem hagyja eltunyulni szellemileg, meg más szempontból sem. Folyamatosan noszogatva van, hogy fejlődjön, nyisson a világ felé. Viszont állandóan frusztrálva van, mégha nem is egy irigy tipus, és van egészséges önbecsülése, akkor is folyamatosan azt kell megélnie, hogy ő kevesebb, hogy még mennyi mindent nem tud, és hogy ő mindig csak kap a többiektől, adni a nála "lejjebb lévőknek" tudna, de nem velük barátkozik. Ez kb olyasmi, hogy egy átlagos suliban leszel kitűnő tanuló, vagy egy nagyon erős suliban közepes. Az utóbbiban többet fejlődsz, de lelki szempontból a másikban nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, elégedettebb életet élsz. Persze az is kérdés, hogy az erősebb suli által adott bizonyítványt vagy tudást fel akarjuk-e majd használni, és ettől függ, hogy érdemes-e vállalni a nagyobb terhet.


Szerinted?


2012. febr. 6. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés. Ha a "magasabb szinten" lévők nem értékelik le a Te kevesebb tudásod, akkor inkább őket választanám. Én mostanában a hasonló "szintűekkel" vagyok, és sajnos, semmit sem tanultam ebből, csak azt, hogy próbálnak valahogy visszahúzni, ha feljebb emelkednék. Ha érted, mire gondolok.


Bár az is lehet, hogy épp én voltam már alapból is magasabb "szinten."


Ha suliról van szó, ahol a jegyek számítanak, akkor érdemesebb egy átlagosabb iskolában kitűnő lenni, mint egy nehézben bukdácsolni.

2012. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mirk ***** válasza:

Egy kérdést kell megválaszolnod.

Szeretnél, jobb, okosabb lenni "magasabb szintre kerülni" vagy szeretnél inkább boldog és elégedett lenni?

Ez a te önbecsülésedtől függ.

2012. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő jó,az is,ahol az én szintemen van mindenki és az is,ahol fejlődhetek,mert nálam okosabb emberekkel vagyok körülvéve.Szerintem a sulinál is így van.Én nagyon gyenge iskolába jártam általánosban és egy sokkal erősebb gimibe kerültem,ahol az első évben majdnem megbuktam.De utána fölzárkóztam és jó tanuló lettem.

A rossz az,ha nálam alacsonyabb szellemi,anyagi "szintű" emberekkel vagyok körülvéve.Mert e legtöbbjükben akaratlanul is előjön a kisebbségi érzés,hogy ők kevesebbek és megpróbálnak visszahúzni.Bár szerintem ők ezért vannak ott,ahol.Nem magukkal foglalkoznak,hogy ők fejlődjenek,hanem másokra irigykednek.

2012. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elég nehéz, mert mindkettő egyszerre lenne a jó. :) De nem tudom, a kettő biztos kizárja-e egymást. A boldogtalanság semmiképp sem lehet alternatíva, de megrekedni egy bizonyos szinten - talán utólag ezt is nagyon megbánhatja az ember, hogy amikor volt rá lehetősége, nem élt vele, aztán már késő. Csak az ember olyan mohó, hogy mindig többet és többet akar, és soha nincs megállás, így viszont nem sok értelme van az egésznek. Törekedni valami felé, amit sosem fogunk elérni... szóval nem tudom. :)
2012. febr. 6. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem attól függ ki milyen szinten van.


Alacsonyabb szinten jó eséllyel kisebb a motiváció a fejlődésre, tehát inkább a nyugodtabb környezetet szokás választani.


Egy bizonyos szint fölött már nem nagyon lehet különbséget tenni.


Én személy szerint mindig magasabb körökben szerettem volna mozogni, de az egyszerűbb emberekkel jobb kapcsolatban állok.

2012. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán az lenne akkor a megoldás, hogy az emberi játszmákat és az egót félretéve, csakis a világ érdekes dolgaira koncentrálva fejlesztenénk magunkat, foglalkoznánk azzal, ami érdekes, a többiekre meg nem mint versenytársra, hanem mint utastársra tekintenénk, és így kimaradna az irigység, versengés. Ha pedig nincs verseny, akkor nem is lehet se alulmaradni, se felülkerekedni. Ráadásul több energia is maradna a fontos dolgokra. Csak ezt a gyakorlatban is megvalósítani elég nehéz, az emberi természetben benne van, hogy ami jó lehetne, azt is elrontsa ilyen halatlmi játszmákkal. Pl milyen nehezen viseljük el, ha lenéznek bennünket, pedig valójában nem történik semmi, igazi veszély nem leselkedik ránk, csak egy másik ember gondolatai miatt aggodalmaskodunk, rosszul érezzük magunkat. Tiszta hülyeség. És mégis, mekkora ereje van.
2012. febr. 7. 07:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a versenyszellemmel nincs gond.
2012. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem a versenyszellemmel nincs gond."


A természetnek szerintem egyfajta csalija lehet a versenyszellem, mint a szerelem is. :) Hajt, hogy elérjünk valamit. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy ha el is kap a vágy (mármint a versenyzésre :)), és végül "győzök", azaz sikerül pl valakinél valamit jobban tudni, az nem hoz igazi megelégedést, valódi boldogságot, hiába kecsegtetett ezzel az érzéssel. Csak egy illúzió volt, hogy attól jobb lesz. Igazi lelki elégedettséget mindig az hoz, ha baráttal vagyok együtt, barát nagy betűkkel, tehát ahol nem egymás fölé akarunk kerekedni. Emellett persze fontos, hogy legyen valami motiváció a fejlődésre, de ez valami más kellene, hogy legyen, szerintem. Tehát valami pozitív motiváció, valamiért haladni, és nem valami ellen (azaz valakik ellen). Olyasmi, mint amikor a futó nem a többieket nézi, és hozzájuk képest akar előrébb jutni, hanem csak a célra koncentrál. És lehet, hogy az élet egy olyan futóverseny, ahol a célbaéréskor megkapod a jutalmad, és a többi versenyző csak illúzió volt, te voltál egyedül a pályán, és minden embernek saját, külön pályája van. :)

2012. febr. 8. 07:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!