Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért intoleráns paraszt?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek!


Sokat utazom, most is külföldön élek, és mindenhol azt látom, hogy a mottó a "NEM ÉRDEKEL".

Vagyis senki nem foglalkozik a másik öltözködésével, nemi identitásával, hogy mije és mennyije van stb, szóval mondhatni a tolerancia hatja át a mindennapokat.


A magyar ember miért nem képes erre?

Miért irigykedik mindenki, hogy a másiknak mije van? Miért ennyire homofób és tudatlan a többség, ami miatt pl. elég rémes lehet lmbt-ként élni?


Szerintetek ez mikor változik már végre pozitív irányba?

Hiába telnek az évek, én nem látok változást, mintha a kormányzat is visszafelé haladna...

Annyira szomorú és idegesítő az egész.



2012. jan. 26. 12:18
1 2 3
 1/27 bánomisén ***** válasza:
73%

Én is külföldön élek, én sem értem, hogy miért ilyen sok magyar, de nem is érdekel. Ha ilyenek, ilyenek, végülis a saját életüket keserítik ezzel a hozzáállással.

Te is legyél toleránsabb, fogadd el, hogy a melegek és lila hajú emberek mellett még ilyenek is léteznek, akkor majd nem zavarnak :-)

2012. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ez nem tolerancia, hanem szimplán lexarás. "Amíg nekem nem ártasz, nem érdekel, mid, mennyid van." A magyar azért nem képes erre, mert annyira xar élete van, és olyan magas szintem tudja sajnálni magát, hogy muszáj bűnbakot találnia: ez lehet a szomszéd, a család, vagy épp Orbán Viktor...
2012. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

A nem érdekel az messze nem tolerancia...

Intolaránság nem jó, de az abszolót érdektelenség se az.


Egy ok lehet erre, hogy Magyarországon sokkal rosszabb a helyzet, mint a legtöbb külföldi orszában (persze vannak rosszabb helyzetűek is szép számmal). Sokkal könnyebb beletőrödni saját életedbe, ha jól meg tudsz élni, mint amikor diplomával, gyári munkásként vagy munkanélküliként törlesztőrészletekkel küzdve nyomorban élsz, míg azt látod, hogy mások milliókat kapnak sokkal kevesebb munkáért.


De igazából erre okot keresni nincs értelme. Előszőr is kezdjük ott, hogy ez csak azokra igaz, akikkel te találkoztál, ami elég kicsi szám, az összeshez képest. Másodjára pedig ez egy olyan összetett folyamat, amit nagyon sok tényező hajt, illetve nagyban csakis a véletlen befolyásolja. Belátni az összes racionális tényezőt is már lehetetlen válalkozás, az irracionális, illetve véletlen része meg felejtős.


Másrészről pedig olyan, mintha be akarnád látni az atomok felépítését egy-pár esetben észlelt tulajdonsága alapján, anélkül, hogy valamely módon ténylegesen megvizsgálnád a belsejét.

2012. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 MartinMetalCore ***** válasza:
89%
Az irigység a nyomorban keresendő. A melegek elutasítása pedig a tradíció miatt(családmodell, egyházak, stb...). S most semmi saját véleményt nem vittem bele csak a tényeket..
2012. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Egyetérek 13:20-szal!


A tradíciók, vallási hagyományok beleépülnek egy-egy adott nemzet jellemébe és lelki világába, nálunk is megvan ennek a hatása! Érdekes módon nyugatabbra, a felvilágosultabb emberek, népek körében (hozzánk képest) eléggé elfogadott dolog az ha valaki meleg, lásd házasodni is házasodhatnak, hisz ők is csak boldogok szeretnének lenni mint mindenki más, hát mégis ki és miért szabjon nekik ebben gátat? És amúgy sem "bűnös" azért, csak mert nem az ellenkező nemet szereti.


A magyarok többsége (sajnos) borzalmasan műveletlen, intoleráns, indulatos, gyűlölködő, be vannak korlátozva a hagyományos normák közé, irigykedő és önsajnáló stb... Éppen ezen dolgok miatt (is) tart ott ez az ország, ahol...

2012. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
mondjuk magyarorszagon is ez fokent a kisvarosokra, falvakra jellemzo. a vilagot latott ember az toleransabb, kulturaltabb altalaban. nagyobb varosokban sokszor nem is ismered a szomszedaidat ezert nem is foglalkozol veluk.
2012. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha hetente nincs 20 ilyen kérdés, akkor egy sem és persze, minden kérdésnél bőszen helyeselnek a válaszolók is. Elég érdekes, hogy itt mindig csak a kivételek kommentelnek...
2012. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként az intoleranciról meg annyit, hogy nem rég, egy izraeli lapban, m.o.-i zsidókat kérdeztek az itthoni félelmeikről. Érdekes módon Köves Slomó rabbi!!! szerint Franciaországban lényegesen nagyobb az antiszemitizmus mint itthon. Az már kevésbbé meglepő, hogy az index, origó stb. féle oldalak erről elfelejtettek beszámolni. Ők biztosan nem olvasnak ilyen lapokat...

[link]

2012. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

én nem tudom mitől van, de szerintem ez jó, sőt még lehetnénk ennél kevésbé toleránsak is


én is egy intoleráns paraszt vagyok

2012. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
21%

ma mindent végletekig menően tolerálnánk, akkor még aberráltabb és mocskosabb lenne a társadalom.


lehet, hogy a szocializmusban nem volt búzafelvonulás, de legalább rend volt. nem a régi rendszert sírom vissza, hanem egy kicsit fegyelmezettebb, törvény-és szabálytisztelőbb társadalmat szeretnék magam körül látni.


marha jó, hogy ilyen ku.rva nagy szabadságban élhetünk, viszont közben éhenhalunk.

2012. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!