Pontosan mit értesz társadalom alatt?Az egész bolygó társadalmát?Mert akkor talán a felgyorsult életmód az oka,hogy sokan elfelejtenek emberségesek,együttérzőek lenni,mert az önös érdekeik,céljaik előbbre valóak mások problémáinál.(Persze ez a fejlett országokban léphet fel nagy általánosságban, a fejlődő országokban talán több együttérző embert találni.)
Ha csak a magyar populációt nézzük,akkor talán a siralmas politikai,gazdasági helyzet az oka annak,hogy az emberekből lassacskán már kihal a remény,elszivárognak a humánus érzelmek,hisz az életük céltalanná válik,mert egyszerűen nincs esélyük érvényesülni(dolgozni,bár persze mindig ott vannak a tétlenkedő kivételek),és ha már a saját jövőjükkel se nagyon törődnek,akkor mi a fenéért is legyenek empatikusak?(Feltehetik maguknak a kérdést,jogosan.)16L
Az empátia és a szolidaritás kipusztítását a magyarokból az ún. "szocializmus" kezdte meg. Az 1956 utáni kádári "konszolidáció" korszakában a politikai vezetés - leegyszerűsítve - a következő üzenetet küldte az embereknek: "ha bezárkózol a lakásodba vagy a kerítésed mögé, ha nem igyekszel másokkal kooperálni, csoportot alkotni - mert az szervezkedés!!! - vagyis: ha látszatát is kerülöd, hogy kritizálod, vagy megkérdőjelezed a politikai rendszert, akkor elnézzük, hogy pitiáner módon "szerezgetsz" és lopkodsz - pl. a beosztottaiddal építteted fel a víkendházat, a munkahelyedről elcsórt anyagból - és különösebb bajod nem esik. Tehát: ne foglalkozz te senkivel: magadnak próbálj előnyöket kicsikarni - úgy, ahogy tudsz, ott, ahol tudsz".
Azért (is) volt aljas a Kádár-rendszer, mert attól való félelmében, hogy a magyarok egyszer újra egymásra találhatnak, tudatosan és elhatározottan egyénekre - atomokra - szabdalta a társadalmat, amely lelkileg, erkölcsileg addigra már lefáradt és kivérzett. Nem volt ereje újra tiltakozni. Ebben az állapotban érte az ún. "rendszerváltás". A mostani urak - a brüsszeli, strassbourgi gyarmattartók - készen kapták ezt az állapotot. Minden érdekük az, hogy fenn is tartsák, sőt: súlyosbítsák is az értékhiányt, a fásultságot. Könnyebb azon a rabszolgán úrrá lenni, aki egy-két falattal többért kéjesen belerúg a másik rabszolgába..nem igaz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!