Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges ennyire...

Mennyire lehetséges ennyire kilépni a társadalomból?

Figyelt kérdés
Fogni egy erdőt, felhúzni a sűrű mélyén egy patak mellett egy kis faházat, megteremteni a létfenntartáshoz szükséges dolgok termesztéséhez a feltételeket, plusz egy két háziállat és kész. És aztán visszavonulni a háborúktól, a bunkó emberektől, a korrupciótól, az élősködéstől, ésatöbbi, sorolhatnám még, egyszóval mennyire működhet ilyen szinten hátat fordítani a világnak és a dolgokról tudomást sem venni?
2009. jan. 22. 02:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Én is sokszor vágyom erre, mert undorodom az egész 21. századtól. antiszociálissá tett. utálok kimenni az utcára, elegem van a bunkó, szemellenzős ostoba emberekből, a politikából, a csalásból, hazudozásból egyszóval az erkölcsi züllésből.

ha lenne már férjem, gyerekeim, stabil egzisztenciám.. mert ilyen körülmények között önellátó gazdálkodásra kell berendezkedni. könnyen előfordulhat, hogy belevágnék.

2009. jan. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Akkor hozzám jössz? :-)
2009. jan. 22. 03:17
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Rousseeau-i idill-hmmm..nekem tetszene,bár nem tudom elég erős lennék-e ahhoz,h.megcsináljam.az eszem lehet tiltakozna,de a a lelkem erősen vágyik rá...bocs ez így kicsit csöpögős lett:-))
2009. jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
jav:#Rousseau-i
2009. jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 yuda ***** válasza:
93%
Nekem is megfordult már a fejemben,de mindíg elmúlt-ilyenkor valószínűleg eleged van az emberiségből úgy általában,de szükség van rájuk,hisz az ember nem remeteségre született,hanem társas lény.
2009. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szélsőség szüli a szélsőséget. Én is gondolkoztam ezen, de hiányozna sok olyan dolog amit csak a társadalom adhat. Csak ne lenne annyi negatív oldala. Nem jó reakció elvonulni, és tudomást sem venni róla, mert attól még létezik, és semmi sem változik. Remélem minél többen felismerjük ezt, és teszünk ellene. Én inkább azokat rekeszteném ki akik megkeserítik társas létünket, bár ők jól érzik magukat, és nem gondolkoznak a hátatfordításon.

Csakazért is maradok. :)

2009. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olyan országban tudod megteni, ahol még viszonylag nagy területek vannak távol lakott területektől, és ott nem is szokatlan az ilyesmi

Például Usa, Kanada

2009. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Amiről Te beszélsz, illetve kérdezel, azt úgy hívják, hogy hajléktalanság.

Legalábbis itt Magyarországon.

Ezzel csak az a gond, hogy ha valahol felépítesz is egy kalyibát, rögtön megjelenik a delegáció az önkormányzattól és felszólítanak a kiköltözésre, mivel illegálisan vagy ott a kis bungidban.Nem egy ilyen szálláshelyet erőszakkal távolítanak el, mikor süket fülekre talál a megkeresésük.

A konkurrensekről nem is beszélve, mivel nem Te vagy az egyetlen "modern Robinson" (bizony, sok hajléktalan nem is bánja, ha fedél nélkülivé válik, pontosan olyan megfontolásból, mint amiket Te is felsoroltál)

És gondolj csak bele, a nyár még oké, el lébecol az ember, sőt, kimondottan élvezetes, olyan,mintha kempingeznél, de télen mit csinálsz?

Akkor nem halászhatsz - vadászhatsz,örülsz, ha nem fagysz meg.

Ami pedig a lényeg:mind szép és jó a remete-lét, de az alaplétszükségletekre kell némi pénz (télen a kajára is), ez pedig munka nélkül nem megy...

Ha mégis ezt az életet választod, javaslom, települj át más kontinensre, ahol örök nyár van, valamelyik őserdő mélyére, ahol bennszülöttek sincsenek, ámbátor -sajna - lassan már így sem lesz egy talpalatnyi szabad hely a Földön,mert mindent leigáz, letarol kitermel az ember.

Ha mégis szerencséd lesz, jó hawaiiozást!

2009. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Erre már én is gondoltam, de gyakorlatilag ezt nem lehet megvalósítani. Mindent nem tudnál magadnak előállítani még az ételeket se! A húsok tartósításhoz só kell, a gyümölcsökhöz cukor, a zöldségekhez ecet. Szükség van ruhákra is amik időnként elhasználódnak. Ezeket csak külső forrásból lehet beszerezni és ahhoz pénz kell. Pénzt lehet szerezni a terményeid egy részének eladásából, de így kapcsolatot kell fenntartani a külvilággal, amit ugye kerülni akarsz. Szóval teljesen nem lehet kilépni a társadalomból. El lehet szigetelődni, de nem teljesen csak kompromisszumok árán.
2009. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszadó kommentjéhez annyit fűznék hozzá, hogy az illegális kereskedelmet a törvény bűnteti,nem csak egyszerűen a külvilággal kellene tartanod a kapcsolatot, hanem fű alatt kéne szervezned a dolgokat, szóval törvényen kívül.

Egyébiránt ne gondold, hogy senkivel nem lenne konfliktusod a hobózásod ideje alatt.

Hallottam egy remete-életet élő embert (nem is vallotta magát hajléktalannak),ő úgy tartotta fent magát, hogy lopott-csalt hazudott.Nyugdíjasokat, gyerekeket zsebelt ki,mert borotvára, alapvető tisztálkodó szerekre kellett a pénz, a hajléktalan szálló sem tudott mindent megoldani neki.

A kunyhóját kiépítette a város szélére, de nem egyszer feltörték neki más "nomádok", vittek mindent, ami mozdítható.

De járt már úgy is, hogy egyszerűen felgyújtották a sátrát a jóakarói.

Ilyen körökben is vannak ám kemény farkastörvények, nyugodj bele!

2009. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!