Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges ennyire...

Mennyire lehetséges ennyire kilépni a társadalomból?

Figyelt kérdés
Fogni egy erdőt, felhúzni a sűrű mélyén egy patak mellett egy kis faházat, megteremteni a létfenntartáshoz szükséges dolgok termesztéséhez a feltételeket, plusz egy két háziállat és kész. És aztán visszavonulni a háborúktól, a bunkó emberektől, a korrupciótól, az élősködéstől, ésatöbbi, sorolhatnám még, egyszóval mennyire működhet ilyen szinten hátat fordítani a világnak és a dolgokról tudomást sem venni?
2009. jan. 22. 02:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szép lepontozást kaptam. (Én vagyok az, aki hegyek között akar lakni.)

Még jó, hogy sz@rok a pontozásra! :DDDD


És igen, meg lehet élni a természetben. Csak akarat kérdése. Idővel megtanul sokmindent az ember. Persze van, aki meghal, de a mai ember IS képes idővel alkalmazkodni.

Nah, persze azok, akik azt mondják, hogy nem lehet, azok valóban megdöglenének. De értük nem kár amúgy sem... a természetben nem a gyengék maradnak életben. Ha már valaki fejben feladja, annak napok, esetleg hetek vannnak hátra az életéből, ha odakerül.


Példák a túlélésre:

- 13 éves fiú élt és bolyongott a dzsungelben kb. 1,5 hónapig, mire kikeveredett.

- Japán katonák a II. világháború után még évekig, évtizedekig harcoltak a dzsungelben. A végén már vademberekként, de éltek.

- 16 éves orosz fiú tűnt el Szibériában, a fenyvesek között. (Városi gyerek volt.) Egy másik városban kötött ki, kb. 200 km-re onnan, ahonnan indult.

- Egy repülőgép zuhant az Andokba 1972-ben egy uruguayi focicsapattal. A hóhatár fölött voltak jócskán. Az első pár nap után a hatóságok feladták a keresést, és a túlélők ottmaradtak, és ott húzták ki a telet. Tavasszal vágtak neki a hegyeknek, hogy segítséget hozzanak. Eleinte a megmaradt élelmet ették (csoki, stb.), utána pedig a halott társaik húsát.

(Lásd Életben maradtak c. film. Ezt az eseményt dolgozza fel - szerintem nagyon jól!)

Az emberi akaraterő és élnivágyás sokmindent legyőz.


Túl lehet élni. Még úgy is, ha az ember nem készül rá.

Ha meg készül...

Tavasszal épít egy bungallót, menedéket, faházat, akármit. Nyáron bevásárol az első télre, meg megtanulja a különböző fortélyokat, ami kell a túléléshez (vadászat, halászat, horgászat, csapdaállítás, menedékkészítés, tűzgyújtás, stb.). Az első telet - ha megszorul - kihúzza konzerveken. Miután az első évet leélte már korántsem lehetetlen, hogy megélje a többit is.


Ui.: Részben ez a foglalkozásom.

És nem csak a pontozásra, hanem rátok is sz@rni fogok, amikor olyan lesz, hogy mindenkinek túl kell majd élnie. (Igen, lesz ilyen. Magatoknak köszönhetitek.)

Hangos nevetésben fogok kitörni, vagy csak lesajnáló pillantást vetek majd, ahányszor csak valaki megpusztul közületek. :)

2009. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Srapnel ***** válasza:

Nézd, 14:41-es, itt több kérdéskör is lehet.


1. Az egyik az, hogy csak Te, túl tudsz-e élni a természetben úgy, hogy nem akarsz a társadalomtól elszakadni, hanem akaratodon kívül ebbe a helyzetbe kerültél és vissza akarsz térni/túlélni. Ld. pl. Robinson Crusoe. Ekkor minden olyan dolog, amit a civilizációból hoztál, a segítségedre lehet. Pl. megmaradt ruha, konzerv, stb.


2. Szándékosan, teljesen ki akarsz maradni a civilizáció mindennapjaiból, gyakorlatilag önszántadból elvonulsz. Ehhez egyrészt kell egy hely, ahol minimálisan zargatnak (kevés ilyen van), másrészt kezdeti pénz is. Magyarországon pl. nem vonulhatsz el egy tetszőleges helyre és nem építhetsz házat engedély nélkül, mert még a fát sem vághatod ki, mert joggal kaphatnak el és büntethetnek meg. Ehhez kb. Szibériába, Dél-Amerikába, vagy Afrikába kell menned. Esetleg az lehet, hogy veszel magadnak egy viszonylag nagy földet és építesz rajta egy házat, majd aztán megszakítasz minden kapcsolatot a külvilággal. De ez mindenkor csak részleges lehet, mert pl. a kérdező által is emlegetett háborús helyzetekben nem tudsz kimaradni, ha ott van a háború. Ha nincs, akkor is elvehetnek tőled mindent, mert akkor nincs jogrendszer, ami a háboríthatatlanságodat garantálhatná. Egyszerűen az erősebb kutya eszik el van és kész. Betegség és ínséges idők esetén nagy bajban lennél. Vagy akár egy egyszerű vágott seb miatt, törésekről, szemsérülésekről nem is beszélve. Na most ilyenkor visszatérnél az orvoshoz, aztán mivel nem fizetsz tb-t, csak sürgősségig látnak el, a többit ki kell fizetned.


3. A civilizációtól való mindennemű függés feladása: a civilizációtól nem fogadsz és viszel el semmit, csak a fejedben lévő tudás marad meg. Ekkor nem sokáig maradsz életben, ha mégis, akkor olyan életed lesz, ami nem lesz jobb, mintha maradtál volna.

2009. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Srapnel ***** válasza:

"Tavasszal épít egy bungallót, menedéket, faházat, akármit. Nyáron bevásárol az első télre, meg megtanulja a különböző fortélyokat, ami kell a túléléshez (vadászat, halászat, horgászat, csapdaállítás, menedékkészítés, tűzgyújtás, stb.)"


Épít... Miből? Milyen szerszámmal? Tudsz talán egyedül fémet önteni és sajtolni? Csapda, miből? Menedék? Miből? Tüzet mivel gyújtasz télen? "Bevásárol", persze, tehát mégis szükséged van mindenki másra. A szupermarket sem magát tartja fönn, emberek dolgoznak benne, érte. Egyedül tudsz konzervet készíteni? Szerinted hány embernek van pénze arra, hogy építtessen házat magának, vagy építsen?


"És nem csak a pontozásra, hanem rátok is sz@rni fogok, amikor olyan lesz, hogy mindenkinek túl kell majd élnie. (Igen, lesz ilyen. Magatoknak köszönhetitek.)"


Tartok tőle, hogy egyedül vajmi kevés leszel majd akkor, amikor megy a harc, mert túl kell élni. Bemennek és elveszik a házad, meg mindenfélédet, amid van. A társadalom jogrendszere nélkül nincs még ennyi védettséged sem.

2009. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

14:54-es! Nem ezt magyaráztam én is - csak más szavakkal?

(Volt azelőtti írásom is.)

2009. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Még egy... "okos". :S


Én lenni 14:41-es, és azelőtti is. Én lenni, aki hegyen akar élni egyedül.


"Épít... Miből? Milyen szerszámmal?"

Ad 1: Felkészülést írtam. Ekkor miért ne használhatna a civilizációból hozott anyagot, eszközt? Akár egy vásárolt telken (mondjuk egy óriási erdőben) felhúzathat egy saját házat is. Oda meg - mivel magánterület - úgysem mehet senki elvileg.

Ad 2: Az, hogy te nem tudsz menedéket építeni, még nem jelenti azt, hogy nem is lehet. (Miért kellene fémet önteni egy menedékhez? Faházról még nem hallottál? Esetleg egyéb fába, földbe, akármibe vájt odúról? Nem lehetetlen ám!) Sokféle megoldás van rá, talán nem is gondolnád. Javaslom a guglit ezügyben - talán okosodsz egy picit.


""Bevásárol", persze, tehát mégis szükséged van mindenki másra."

Ha szöveget értelmezni is megtanultál volna, akkor láthattad volna, hogy csak az első év esetében (felkészülés!!!) veszi meg a télire szükséges cuccot. Utána már nem kell, mert megtanulja, hogy hogyan éljen. Az első télre vásárolt konzerv is csak azért kell, hogy ha mégsem sikerül a vadászat (mert tapasztalatlan még), akkor se haljon meg olyan könnyen.


"Bemennek és elveszik a házad, meg mindenfélédet, amid van. A társadalom jogrendszere nélkül nincs még ennyi védettséged sem."


Milyen kedves egy társadalom...! :))

Egyébként jöhetnek. Legalább lesz mit ennem. És még csak nem is kell messzire mennem, hogy vadásszak. Házhoz jönnek! :)

Mondják, az emberhús a csirkére emlékeztet. ... Annyira rossz nem lehet, mint a giliszta meg a csiga... Ettetek már gilisztát? Elég undorító, de végszükség esetén ehető. :)))

2009. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Srapnel ***** válasza:
16:27-es, most már értem, Te csak hülyéskedsz, bocs, hogy komolyan vettelek. :)
2009. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A kérdésed már évek óta foglalkoztat.Tulajdonképpen egyáltalán nem lehetetlen,amit elterveztél,elmondom,hogy szerintem hogyan lehetne felépíteni egy ilyen életet:


1. Semmiképpen ne költözz ki se erdőbe,se tanyára egyedül!Vinned kell magaddal valakit,hugit,öcsit,anyut,aput,esetleg egy olyan beállítottságú barátot/barátnőt,mint te


2. Mielőtt elindulnál,szedj össze dolgokat,amikre szükséged lehet,és lehetőleg viszonylag nagy mennyiségben,hogy szépen fokozatosan szoktasd le magad ezekről az igényekről (pl cigaretta)


3. Könyveket,papírt,íróeszközt,köszörűt,kést,kötszert,és némi gyógyszert mindenképpen vigyél


4. A Hawaii szigetcsoportnak csak egy nagyon kis része lakott terület.Úgy tudom,hogy több,mint 100 sziget lakatlan,és az idő szinte egész évben jó,kivéve azokat a területeket,ahol hevesek az esőzések (de ez után utána tudsz járni)


5. Ha mindent gondosan kiterveltél,akkor jöhet az felkészülés:botanikai könyvek olvasása,egyes betegségek ellen való védekezés,szerszámkészítés,ja és az utazással járó egyszeri NAGYON NAGY pénz előteremtése. :)


Látod?Lehetséges.Esetleg,ha nagyon komolyan gondolnád az elköltözést,akkor írj privit! :)

2009. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"16:27-es, most már értem, Te csak hülyéskedsz, bocs, hogy komolyan vettelek. :)"


Tévedsz. Én mindezt teljesen komolyan írtam. Lehet, hogy számodra nem ez jött le, de tényleg így gondolom. És kimondhatom, hogy van ezirányú tapasztalatom, így nem csak a levegőbe beszélek.

Ja, és tényleg ettem már gilisztát, csigát, meg hasonlókat! És őszintén mondom, ha a szükség úgy hozná, akor az emebrhús sem lennne akadály. (Az éhség nagy úr.) És az sem, hogy megöljem, aki rámtámad - szemrebbenés nélkül.

2009. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ti legtöbben sose lenétek életképesek a város nélkül
2009. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Srapnel ***** válasza:
83%

14:56


Hát hogyne, Rambo. Jön egy gyalogszázad fegyverekkel és Te egyedül legyőzöd őket, majd megeszed a húsukat, ami kb. 1-2 napig áll el átlagos hőmérséklet mellett. Vagy ha légibombáznak, puszta kézzel fogod meg a bombákat. Az atombomba csak kellemesen lebarnít, más bajod nem lesz tőle. Az egész hozzáállásod paradox. Vedd le a ruháidat, felejts el mindent, amit tanultál, ne vigyél innen semmit, úgy, anyaszült meztelenül élj egy szigeten. Aztán meghalsz egyedül. Ha nem vagy egyedül, és kialakul egy embercsoport, akkor majd valamelyik okos kitalálja, hogy milyen jó lenne rakni valamit a talp alá, hogy ne szúrjon a kő. Aztán valamelyik azt, hogy kihegyezett bottal könnyebb elejteni az állatot. Jé, ha sütök, főzök, fűtök, jobb a kaja és nem hullanak a gyerekek úgy, mint a legyek. Ja, ahhoz edény sem árt. Tényleg, agyagból lehet csinálni. Aztán eljön majd az a pillanat, amikor az egyik okos fiú kitalálja, hogy ha nekem van valamim, ami neked nincs, neked meg van valamid, ami nekem nincs, cseréljünk, aztán jó lesz nekünk. De mondjuk a búza nekem csak augusztusban van, neked hús meg márciusban. Sebaj, most március van, add ide a húst, én meg adok neked egy ritka, csili-vili követ cserébe, aztán majd augusztusban visszaadod a követ én meg adom a búzát. Jó, mi? Ez a kő-dolog nem is rossz, hiszen helyettesít bármit. Most már mindenki ezt használja. Van, akinek épp nincs köve, sebaj, nekem van. Adok 10 darabot, aztán majd két hónap múlva adsz vissza 12-t. Na, ekkor jön létre az első bank.


Szóval nem véletlen, hogy most az van, ami van. Nincs visszaút.

2009. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!