Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez egy furcsa kérdés, de...

Ez egy furcsa kérdés, de szerintem nem én vagyok az egyetlen akivel ez megtörtént. Vélemények?

Figyelt kérdés
Ha valakivel, akivel foglalkoztok és ellök magától, és utána nem foglalkoztok vele, akkor miért lesz kirívó, esetleg zaklató, a személyeteket bántó? Úgy értem, ha valaki azt akarja, hogy hagyjam békén, és én a kérésnek eleget teszek, akkor mit kell bunkóskodni utána meg megjegyzést tenni? Nem ezt akarta? Az ilyenek nem normálisak szerintem. 22/L
2012. jan. 23. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokszor az emberek mondanak valamit, de elvárják, hogy másként értelmezzék azt. Helyzetfüggő valójában ilyenkor, hogy kinek van igaza.


Ha egy kamasz azt mondja az egyik szülőjének, hogy hagyja békén és a szülő 18 éves korig eleget is tesz ennek, akkor az a felnőtt gyerek jogosan vághatja a képébe, hogy az adott személy nem tudott szülő lenni.

Ha viszont egy haverról van szó, aki azt mondja, hogy hagyd békén akkor értelmi megfontolás alapján nincs rá ok, amiért bárki is felhányhatná neked, hogy rosszul döntöttél, amennyiben eleget tettél a kérésének.


Sok dolog nem attól függ, hogy alapjában véve helyes vagy helytelen, mert sok dolog relatívan helyes és helytelen is egybe, attól függ, hogy milyen helyzetről beszélünk.

Azt pedig, hogy adott helyzetben valami jó vagy rossz, azt mindenki köteles az ítéletére bíznia.

2012. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ebben az esetben szerinted mit csináljak?
2012. jan. 23. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben vedd figyelembe azt, hogy milyen körülmények között utasított az a valaki téged arra, hogy ne foglalkozz vele. Ha úgy gondolod, hogy semmi indoka nincs arra, hogy felhányja neked ezt utólag, akkor egyszerűen nem kell foglalkozni innentől kezdve a zaklatásaival és a bántásaival.

Aki alaptalanul viselkedik méltatlanul veled szemben, annak maximum egyszer kell válaszolnod a gúnyolódásaira- és akkor is összpontosíts a lényegre, arra főképp hogy ő is felfogja a helyzetet; semmiképp se gúnyolódj vissza értelmetlenül - ,de ha ő képtelen felfogni amit mondasz neki és te nem vagy rákötelezve valamilyen rokonság vagy egyéb viszony által, hogy foglalkozz vele, akkor ne törődj vele többet.

2012. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, és szerinted miért csinálja?
2012. jan. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!