Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy bizonyos emberek a legjobb barátjukat barátnőjüket huginak vagy bátyónak hívják holott nincs köztük semmi rokoni kötelék?

Figyelt kérdés

Számos olyan barátnőm / ismerősöm van akik más embereket akikkel barátságban vannak huginak vagy bátyónak "becézik", és mondjuk ezt fb-on is feltüntetik a családi kapcsolatok résznél és ha kérdezek felőlük akkor valóban úgy beszélnek azokról a barátaikról mintha rokoni szálak fűznék egymáshoz őket.. Ráadásul ezek az emberek egyetemisták, szóval más nem épp gyerekek..


Mi a véleményetek erről? És szerintetek miért csinálják?


2012. jan. 17. 12:07
1 2
 1/12 bánomisén ***** válasza:
67%
Mert úgy érzik, olyan szoros kapcsolatban vannak egymással, mintha testvérek lennének. Régen vérszerződést kötöttek azok, akik így éreztek, ma a Fb-on nevezik egymást testvérnek. Változnak az idők, szokások, de az érzések nem. Szerintem nincs ebben semmi fura.
2012. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ismerős jelenség, a faceboon-on is így tüntetik fel. Idegesítő, az XD-zéssel meg a többi hülyeségükkel együtt
2012. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem ez már többségében inkább divat, mint komoly gondolat.
2012. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fehér gandalf válasza:
48%

mégegy indok h ne legyek fenn facebookon.

még életembe senki értelmes ember nemkért meg h csinálj egy profilt.

2012. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekem volt csapattársam olyan, mintha a testvérem lenne.. Egy korosztályban voltunk 5 éves korunktól kezdve és tényleg olyan, mintha a bátyám lenne. Mindent vele beszélek meg, bátyusnak szólítom, ő meg húginak. Hiába van 3 bátyám, velük soha nem volt ennyire szoros a kapcsolatom. Vele nőttem inkább fel, ő áll hozzám a legközelebb. Nem barát, már inkább egy testvér.

21/l

2012. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
81%

Nekem nem tetszik, nem is értem mert, aki nem testvérem vér szerint az nem testvérem és pont. Ez egy ilyen nagyon divatos feltűnési gondokkal küszködöknek elfoglaltság, szerintem.

Faceb.: Engem hívtak már meg értelmes emberek és regisztráltam is. Az egyetemi karnak és szakoknak is remek és aktív csoportja van ott és sok hasznos információt találok azokban a csoportokban. Még éjjel is lehet segítséget kérni, mert valaki tuti fent van. Másrészt nekem sok kérdőívet kell csinálnom és nagyon könnyen megvan a kívánt kitöltési mennyiség ha segítőkészek az ottani ismerősök, (senkit nem veszek fel akit nem ismerek).

2012. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 fehér gandalf válasza:
89%
látom lepontoztatok. nekem semmi problémám nincs a facebokkal. nem tehetek róla h eddig nem láttam értelmes embert rajta.
2012. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bánomisén ***** válasza:
89%
Fel a fejjel, Gandalf, engem azért pontoztak le, mert nem szidtam a Fb-ot. Itt bármit írsz, úgyis lepontoznak, és ha az ellenkezőjét írod, akkor is :-)) Nem kell vele foglalkozni.
2012. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem én pontoztalak le titeket, pár embernek adtam 100%-ot, de 0-át senkinek.

Én megértem azt aki nem akar fb tag lenni, de azt is megértem hogy hasznos dolog, nem is erről szólt a kérdés..


Amúgy nekem az a véleményem hogy elég infantilis dolog ismerősöket/barátokat huginak vagy bátyónak hívni ha nincs közttek rokoni kötelék..

Van egy ismerősöm akinek már ilyen"fogadott" apja meg anyja is van... Szerintem ez valahogy lelki gondokra vezethető vissza..

2012. jan. 17. 16:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Én még ilyet sehol nem hallottam, bár nincs egyetlen tini ismerősöm sem.

Olyat, hogy "tesó" már igen, de csak cigányoktól.

2012. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!