Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent ha valaki egoista?

Mit jelent ha valaki egoista?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 18:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
De emellett szerények is, ugye? ;)
2010. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Az ego gyakorlatilag az igazság maszk mögé rejtése. És sokkal jobban sebezhetőek az ilyen emberek, mint aki nem egoista. Ez lehet, hogy egy kicsit ellentmondásos, de így van. Az egoisták nem szabadok. Viszont ha képes vagy feladni a büszkeségedet, akkor azután bármire képes vagy, sőt, mondhatni sebezhetetlen leszel. Nem könnyű. Nézd meg a legtöbb egoista hülyegyereket, ők nem maguktól ilyenek, a társaságból és a vagyonból nyerik az energiát. De ha ezek épp nem állnak rendelkezésre, akkor totál behúzzák magukat. De erről bővebben is lehetne írni, mert több típúsa van az ilyennek, de ez az alap.
2010. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Azt jelenti, hogy az illető folyton csakis önmagával van elfoglalva. Önmagáról gondolkodik, mindent és mindenkit saját magához viszonyít, mintha ő lenne a világ közepe, lényege, legfontosabb része és célja. (Az ilyen emberre nem kell haragudni, inkább tekintsük betegnek, próbáljuk meg gyógyítani, és ha nem sikerül, szakítsuk meg vele a kapcsolatot). Hát, én így gondolom (természetesen tévedhetek).
2010. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Istenbetegség. Istennek képzeli magát. Azt mondja, én vagyok az ut, az igazság, és az élet. Jázus is azt mondta. kórosan egoista volt. Mindent magára vonatkoztat, magára értelmez. Mindenki egoista valamennyire, amig az nem kóros, addig semmi baj. Magamat azért ne adjam már fel, ne szünjek már meg. :) :) :) Az egoista csak kapni akar. Mindig csak kapni. Az egészséges személy adni is tud, elfogadni is. :) :) :)
2014. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Énrám is azt mondták! Pedig nem vagyok az!!!
2014. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kerestem a jelentését. A wikin nem egészen ezt írták, amit előttem írtak.

Ezek a hszek jobban megfelenek annak amit én is gondoltam erről a szóról.

Valamilyen téren mindenkiben van ego. Több vagy kevesebb. Mennyi az amennyi tényleg meg kell hogy Bennünk legyen...

Tudjunk nemet mondani is ide tartozik??

2016. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 dellfil ***** válasza:

"Valamilyen téren mindenkiben van ego."

Különben nem lenne énje. Az ego azt jelenti, én. Latinul.

De persze ez nem ilyen egyszerű. Lássuk mit mond a Wikipéda.

[link]

És mit mondtak itt, ezeken az oldalakon hét és fél éve: :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

Az, hogy az "egoista" jelző negatív tartalmú, még nem jelenti azt, hogy az "ista" képző nélküli alapszó jelentése is az. :)

Egyébként az ego nélkül nincs ember. Csak egy váz, amelyet kénye-kedve szerint rángathat a külvilág. Ha egyáltalán túlélhető lenne az "én" nélküliség. (Gondoljatok csak a teljes demenciában szenvedő embere

2016. szept. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 dellfil ***** válasza:

Bocs... véletlenül hamarabb elment. :)

Csak annyit akartam "kihozni", hogy az én alapvető, csorbíthatatlan kell legyen, de emellett be kellene valahogy olvadni a közösségbe. Ennek az ellentmondásai feszegetik a kis közösségek összetartó erejét, és akadályozzák, hogy az igazán nagy közösség összeállhasson.

Amúgy ez a dolog természetéből fakad. Ilyen.

Hogy ez baj? Meg kéne változtatni? Hogyan?

Az ego megszüntetésére, és/vagy teljes beolvasztására tett minden kísérlet - hála az égnek - csúfos (és véres) kudarcba fulladt.

Bizonyos szempontból most is ez folyik, csak éppen a frontok máshol húzódnak.

A fogyasztói-médiavezérelt-reklámmérgezett ego torzulása akár végzetes is lehet... áh hagyjuk.


dellfil

2016. szept. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Csak magára gondoló ember, aki csak a saját érdekeit nézi, és másokéra nincs tekintettel. Őt csak a saját vélt vagy valós céljai ösztönzik.
2017. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Röcsögei Péter ***** válasza:
Rám is mondta már ezt lány, mikor nem mentem bele abba, hogy másik pasija is legyen rajtam kívül. Mert hiszen én sokat melózom, úgyhogy legyek megértő vele, mert ez a helyes. Egész nap csak unatkozzon otthon az üres házban bikiniben tél közepén? Aztán végig kellett nézni, ahogy a 60 ezres gázszámlákat befizetem, jaj de szörnyű lehetett. Ez maga lehet a pokol! Nem sajátíthatok ki egy embert magamnak! Igaza volt, úgyhogy aznap este kitettem őt, amikor erről akart velem komolyan beszélni. 2 hónap múlva már volt hová elszállíttatni a cuccait, addig raktároztam. Nem is kértem ezért még pénzt se. De, én egoista vagyok.
2017. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!