Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egoizmus ugyan az, mint az...

Az egoizmus ugyan az, mint az önbizalom? Tehát akinek túl nagy az önbizalma, az egyben egoista is?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye kérdésért, de már egy hete ezen vitatkozunk barátnőmmel és most már a haverokkal is... mindenkinek más erről a véleménye és jó lenne már tudni az igazságot!:D Előre is köszi a válaszokat!;)
2009. okt. 13. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

nem, az egoista az önző

akinek túl nagy az önbizalma, nem feltétlenül az

2009. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem biztos! az egoista lehet nagyon is önértékelés zavaros. az egoizmusnak az a lényege, hogy illető életének középpontjában saját maga áll: mindent a saját szemszögéből képes csak nézni, mindig magából indul ki, azaz képtelen saját magától elvonatkoztatni.
2009. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
én fiatal szemmel a többi társamat megnézve az egoista kifejezést annak tartjá hogy : szeretik magukat, szépnek tartják magukat. és még minden jó magukról ez az önzőség nem az egoista kifejezéshez tartozik szerintem.
2009. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

előző vagyok

13/L vagyok.

és én így tudnám megadni az egoista kifejezés értelmét.

2009. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem ugyanaz

Aki egoista= önző,önimádó,egocentrikus,énközpontú, bekélpzelt. Tehá az a fajta"über ich" típus. Ezek ugyanazok mint az egoista.


önbizalom: magabiztos, erős, bár lehetséges itt is h beképzelt, erőt sugárzó.

2009. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az önzőség is beletartozik ha belegondolsz, mivel ÉN centrikus, így adja magát eleve...
2009. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképpen nem ezt jelenti.Ha valaki elégedett magával(tegyük fel minden téren)az még nem azt jelenti,h egoista."Csenden"is lehetünk magunkkal elégedettek anélkül,hogy mások előtt fényeznénk magunkat.Az egoista ember röviden fogalmazva olyan valaki,aki meg van róla győződve,h ő a legjobb minden téren és minden úgy van jól,ahogy ő gondolja,szóval a lényeg,h emellett nem ismeri el(vagy inkább fel)a saját hibáit(és ez a lényeg).Ha valakinek van önbizalma az önmagában nem negatív dolog,ha csak nem társul ezáltal hozzá az egoista emberre jellemző rossz tulajdonságokból.Ha valakinek "simán csak" van önbizalma,az jó hatással lehet magára az illetőre,előrébb viszi az életben és nem jelenti feltétlenül azt,h mindenkit lenéz v eltapos.Szóval a kettő közel nem ugyanaz!
2009. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Az egoista az, aki mindig magát helyezi a középpontba. Akinek csak az lebeg a szeme előtt, hogy neki jó legyen. Magyarul önző. Az egoista minden felmerülő problémára azzal a kérdéssel válaszol, hogy "Ez nekem miért jó?"

Az önbizalom ezzel szemben az, amikor elhiszed, hogy valamit meg tudsz csinálni. A túlzott önbizalom, amikor azt hiszed, hogy bármire képes vagy és neked semmi sem lehetetlen. De még ez is nagyon messze áll az egoizmustól.

A kettőnek igazából köze sincs egymáshoz.

2009. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

(előző vagyok)

Egy egoistának lehet túl nagy az önbizalma és egy túl nagy önbizalommal rendelkező is lehet egoista (sőt, nagy valószínűséggel az, mivel azt hiszi, hogy ő mindenre képes, ezért magát tartja az atyaúristennek, akit mindenkinek ki kell szolgálnia), de a két fogalom jelentésben nem azonos.

2009. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
A 16:56-osnál a pont!
2009. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!