Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha fizetek a ruhatárért egy...

Ha fizetek a ruhatárért egy szórakozóhelyen, akkor miért hagyja ott a ruhatáros a cuccaimat?

Figyelt kérdés

Éjjel voltunk szórakozni, egy ideig mellettünk volt a táskánk, kabátunk, stb, de előrementünk énekelni, és mire visszaértünk elfoglalták a helyünket. Gondoltuk berakjuk a ruhatárba, ott mégiscsak jobb helyen lesz.

Nem volt abszolút drága, 100 Ft.

Amikor hajnalban jöttünk el, azt láttuk, hogy a ruhatáros leányzó lehozott pár kabátot. Megmondtuk a számot, erre közölte, hogy jajj, hát azok fent vannak. Én a táskámat is beadtam, és annyi esze se volt a lánynak, hogy legalább befelé fordítsa a vállfát, hogy ne láthassák. Utcáról bárki bemehet, akik mentek ki azok közül is bárki elvihette volna.


Amikor mentünk felfele, akkor ingerülten mondtam, hogy "Qrvasok esze van, akkor minek fizettem a ruhatárért, hagyhattam volna ott, ahol volt."


Ezek után elkezdett pattogni, hogy már zár a szórakozóhely és különben is mit akarok, mégis mit vittek volna el tőlem. Nem veszettül nagy érték, de nekem fontosak és kellenek. Iratok, telefonom, lakáskulcs, pénztárca (kb 1000 forint volt benne).

Utána higgadtan is elmagyaráztam neki, hogy azért adtam be a cuccomat, hogy ŐRIZZÉK!, nem azért, hogy közszemlére tegye a táskámat, mert ha ellopják, nyilván ő nem fog felelősséget vállalni, holott az ő hibája.


Jogosan szóltam?



2012. jan. 13. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzt kér érte akkor szerintem felelős.Egyszerűen meg egy barom.Értéket ott hagyni nem szabad.
2012. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan szóltál, épp csak haszna nem volt, az ilyen véglényeknek a logikus érvelés el sem jut a agyáig. Mondanám, hogy legközelebb szólj a főnökének, de csak még hülyébbet vesz fel helyette... szóval megoldás nincs.
2012. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Teljesen jogos volt a felháborodásod. Ez a munkája, ezért fizetik, ezért kérnek tőled pénzt, ez az értelme a ruhatárnak, hogy biztonságban tudhasd a cuccaidat. Nem pedig az, hogy levágják valahova a cuccokat, ahonnan bárki elviheti. Én leüvöltöttem volna a fejét az tuti :D
2012. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Neked is igazad van de hibás is vagy ebben. Fizetsz érte neki vigyáznia kell a holmidra, másrészt te soha senkiben ne bízz meg ilyen téren értékeket telefont pénzt vagy egyéb más drága holmit soha ne bízz idegenekre, mert akár ő is elvihette volna vagy bármi, nem tudhatod, a mai világban bárki meglophat. Van nadrág zsebed oda tedd a dolgaidat!!!!
2012. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát nő vagyok, és éppen olyan nadrág volt rajtam, amin nem volt zseb.

Köszönöm a válaszokat.

Nem igazán érzem magam hibásnak. Ha valamit rám bíznak, akkor arra figyelek. Ha ez a munkám, és még pénzt is kérek érte, akkor meg főleg.

2012. jan. 13. 09:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

De olyan helyen, ahol fiatalok dolgoznak, bár lehet, te is az vagy, túl sok jóra ne számíts.

Általában eléggé félvállról veszik a dolgokat.

2012. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A lényeg érthető, de rendkívül zavaros az írásod, pl. mit jelent az, hogy fent, lent?
2012. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocsi. :) Bemegyünk a szórakozóhelyre, és ott van a ruhatár, a színpadhoz meg a hely többi részéhez lépcsőn le kell menni.
2012. jan. 13. 13:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Továbbra sem érhető. Azt írod, betettétek a ruhatárba, ami 100 Ft volt(vagy mégsem tettétek be?). Aztán amikor hajnalban jöttetek el, akkor közölte a ruhatáros csaj, hogy fent vannak a kabátaitok. Akkor ezek szerint felvitte? Vagy hogyan?
2012. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A ruhatár fent van, a szórakozóhely többi "része" pedig lent. Felvittük a kabátokat, táskámat. Hajnalban, amikor jöttünk el, akkor a ruhatáros csaj lent volt a pultnál pár kabáttal, a többit - köztünk a miénket is - pedig fent hagyta őrizetlenül.
2012. jan. 15. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!