Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a "no woman no cry" azt jelenti, hogy "nincs nő, nincs sírás"?

Figyelt kérdés

Ha egy kicsit is utánaolvasnának rájönnének, hogy ez az egyik legnagyobb fordítási hiba...


De annyira gáz, hogy még Mc Pita Ramos, a "nagy raggás" is azt hiszi, hogy "nincs nő, nincs sírás"... Szánalmas.


2012. jan. 7. 19:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Különben a don't-ot lehet helyettesíteni no-val is, tehát.. :)
2012. jan. 7. 20:23
 12/17 anonim ***** válasza:

A fordítás helytálló. Neked sincs több jogod megmondani, mire gondolt az író, mint másoknak. Ha nem tanult meg rendesen angolul, mielőtt megszólalt, hát így járt. De nyugodtan hülyézz le mindenkit, a dolog ettől még nem változik.

Ki az a Mc Pita izé?

2012. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ha egyszer hülyék azok, akik nincs nő nincs sírásnak hiszik.. :))


Amúgy egy magyar ragga énekes

2012. jan. 7. 20:35
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez van, nincs mit tenni: rajtad kívül mindenki hülye......
2012. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor tessék szépen utána olvasni! :))
2012. jan. 7. 22:28
 16/17 anonim ***** válasza:
Hiábavalóság, én is hülye vagyok......:)
2012. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akik lehurrogják a kérdezőt, azoknak megemlíteném, hogy nem csak az Oxford English létezik ám és Marley sem azt használta, hanem az afro-karibi angolt vagy ha jobban tetszik patois-t. Erre a kiváló lemezlovasaink (Dévényi Tibi bácsi, B. Tóth Laci bácsi) se jöttek rá a nyolcvanas években, ellenben mindent le akartak fordítani. Így született meg a "Nincs nő, nincs sírás" változat. Azért én láttam olyan Dévényi produkciót 4-5 éve, amiben a Gimme hope Jo'anna c.(Eddy Grant) számba mindenféle szerelmes-csajozós baromságokat magyarázott bele a öreg...
2013. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!