Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan játszhatnék jobban?

Hogyan játszhatnék jobban?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, mindenem a színészkedés, de van pár probléma.

Nos, 2-3 évet kiskoromban jártam színjátszókörbe (3-5. osztályos koromban) nem igazán vettem komolyan, amolyan játék volt, de nagyon élveztem, léptünk is fel néha, stb.

Aztán nem jártam jó sokáig és most megint "rámjött" hogy színészkedni akarok, hogy színházba akarok járni.

Beugró társasjátékkal a barátnőmmel ketten próbáltunk játszani, de így magunk között nemigen volt kedvem de azért "rávettem magam", de affektálok, nem tudom beleélni magam a helyzetekbe (nem is éltem még meg őket). Az olyan helyzeteket viszonylag jól csinálom amiket már megéltem, pl. panaszkodás otthon az iskola miatt, ilyenek.

Affektálóan játszom egy kicsit, ami viszont marha idegesítő. http://www.youtube.com/watch?v=898OUCyBulM (fekete hajú kislány, igazából a magyar hangja affektál nagyon de csak az angolt találtam, így annyira nem érezhető)


nemsokára fogok menni színházba, igaziba, mert eddig csak kiskoromban voltam meseelőadásokon.

FŐleg hogy drámasuliba fogok jelentkezni ahol meg akarok felelni illetve rádiós sorozatba is.

Igazából csak a rögtönzős, hirtelen-érzelemváltós helyzetgyakorlatok mennek rosszul, ami el va próbálva, stbb az szerintem jól megy, de mit tegyek hogy jobb legyek?

Ha sok Beugrót nézek és színházba járok az esgít?


14L


2012. jan. 2. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán mégsem ez a neked való pálya. A színészkedés meg a nevében is benne van, színészkedni kell, attól függetlenül, hogy átélted e már, vagy nem. :)


18/N

2012. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

14 évesen nehéz olyat színészkedni, ami idegen és ismeretlen számodra. Ne aggódj, az évek múlásával több tapasztalatot szerzel majd és jobban fog menni. És minden általad tett megfigyelés segít. :) Legyen az akár az életben, a színházban, vagy a tévében.

Az affektálás meg elmúlik, ha bele tudod majd élni magad a szitukba.


Szerintem gyakorolj, figyeld a környezeted és élvezd a játékot. Ha időközben kiderülne, h mégsem való neked annyira ez a pálya, akkor is rengeteget tanulsz addig belőle.

2012. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
meg rájöttem, nem is nagyon gyakorlom. sebaj, néhány hét múlva már fogok járni drámára!
2012. jan. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!