Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakiről megállapí...

Hogy lehet valakiről megállapítani, hogy magyar-e az etnikuma vagy nem?

Figyelt kérdés
Láttam már és nem tudom eldönteni, pedig fontos lenne, nincs senkivel semmi bajom, de kapcsolat alakul, és azért jó lenne tudni.Rákérdezni nem akarok
2009. máj. 22. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha a cigányra gondolsz, akkor fekete haj, és sötét szem, de igazából ez sem 100%-os. :S

Meg kellene nézned a felmenőit, hogy ők milyen színűek (haj, bőr).

De ez sem biztos :S.

Esetleg még a vezetéknév..Ha ez mind megvan, akkor már nagy esélyjel roma.

2009. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

az arcvonásai, a bőrszíne, a temperamentuma alapján is meg lehet különböztetni.

a németek olyan tömzsiek, kalácsképüek, világosak, az írek olyan szeplősek vörösesek, és kcisit olyanok mint az angolok, merevek, karakteres szögletes arcuk van, de persze ott is van sokféle ember, azok már nem őslakosok, kevertek. A magyar is sokféle ember, nem egy tiszta faj.

A keletiek, azok olyan mongolosak, kaukáziasak, verde szem, kis orr, szélesebb arccsont mint áll, sötétebb tónusok, a skandinávok szőkék, kék szemüek, fehér bőrüek, de mégsem szeplősek, soknak baba arca van, és általában sok ott a rocker, az oroszoknál sok a magas izmos pasi, ők is világosak, az orruk olyan krumplis, pisze, az arcuk is kerekebb, a lányok sokszor alacsonyabbak és széles erős csontozatúak, pl mint a tatus csajok, és ha nem itt születtek akkor tuti van akcentusuk. A magyar nők maugy a legszebbek, a legsokfélébbek és egyik fő kategóriába sem sorolhatóak be, nincs különösebb jellemző magyar arcvonás szerintem mint kerek szem, boci szem, macska szem.

a franciák szeretnek csücsöríteni, meg krákognak :) az olaszok inkább forróférüek, kicsit olyanok mnit a cigányok, giccsesek, nagyhangúak, de valahol az olaszok és franciák hasonlitanak, amugy egymás mellett van a két ország, de mégis az egyik latinosabb vér, a görögök törökök meg görbe orrúak, a csajok is ott markánsabb arcúak, mint a férfiak. Az indiaiakhoz hasonlítanak, olyan arab félék, mnit az örmények. A Tarkan énekes az meg azért kékes zöld szemü, mert félig német, a színei nem törökösek, de a vonásai igen :)

2009. máj. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

a sok cigánynak a vezetékneve: Tóth, Horváth, Gáspár Lakatos, Orsós, Orbán, Kalányos, Forgács


a szeme alatt sötétebb a bőr, olyan barnás, esetleg a szája körül, de vannak szőke cigányok is, akiknek fehér a bőre, de enyhén a vonásukba benne van a cigányság.

pl a szemöldök elég jellegzetes szokott lenni pl mint Győzikééknél


sok cigány somogyban lakik, zalában és borsodban is van sok, valamint nógrád megyében, azon belül is salgótarján környékén.


a legtöbb cigány csaj nagy mellű, husos, alacsony, kicsit összeesett a tartása, hangosan beszélnek és ha aszsonyok vagy anyák akkor hosszú szoknyába járnak, de az cigány tipustól is függ, és vannak kivételek.


szeret giccseket hordani magán? esetleg ismered a rokonságát?

2009. máj. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

fiúról van szó, a vezetékneve réz. Nem láttam még rajta égszert meg semmi giccset.


Köszönöm a válaszokat

2009. máj. 22. 06:37
 5/15 anonim ***** válasza:

Már nincs olyan, hogy kifejezetten ebben vagy abban a megyében vannak cigányok.

Nógrádban nemcsak Salgótarján környékén élnek, hanem az egész megyében és még mindig a falvakban laknak többen. Szabolcs megye is tele van velük, de mint írtam, már nincs kivétel a megyék között.

Én úgy vettem észre, hogy akit ez egy picit foglalkoztat, általában ügyesen ráérez az etnikumra és a Réz vezetéknév is árulkodó lehet.

Ha pl. fent van valamilyen közösségi oldalon, megnézheted a képeit, sokan a testvérekkel, bandával vannak fent,amiből egyértelműen leszűrheted. Érdeklődhetsz a családjáról, családi körülményeiről /hányan élnek,hol../ Sok mindent elárul ahogyan beszél / ír magáról, farkastörvények szerint élnek, vérre mennek legtöbbször egymásért, mégis felületesek a kapcsolataik.. Hirtelen ennyi ugrott be.

2009. máj. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem égszer, hanem ékszer. :)

Amúgy ha nem ismersz fel egy cigányt az gáz, a Tóthok meg nem cigányok, ők máshonnan jöttek, nagyon máshonnan.

2009. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
bocsi igen ékszer, és ki beszélt a Tóthokról?
2009. máj. 22. 09:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy nem ismeri fel a cigányt, nekem is van egy lány osztálytársam, aki barna, fekete hajú, de gazdagok, jól néz ki, magyarokkal haverkodik (azért c. is van a haverjai között), szóval nem tudjuk eldönteni, h cigány-e vagy sem. Szoliba jár, szóval nem tudjuk, h attól barna-e vagy gyárilag... xD

Egyébként a Réz vezetéknév az tényleg inkább C kategória, sorry!

2009. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem jó hír, de legalább tudom
2009. máj. 22. 15:57
 10/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem azt nézném meg, hogy milyen rassz-jelei vannak a kiszemelt fiúnak, vagy a neve alapján mennyire lehet roma, mert ez elég csalóka...


Mert nem csak fekete hajú, kreol bőrű romák vannak, hanem szőkék, kék szeműek is!


Inkább azt vizsgáld meg : milyen életet élnek a szülei és a rokonai?

Nem mindegyik roma munkakerülő, börtöntöltelék, közönséges viselkedésű, ingyenélő!!!

Vannak olyanok is, akik roma ősöktől származnak ugyan, de már több nemzedék óta rendesen élnek, dolgoznak becsülettel, sokuknak diplomája van, szép lakásuk, törvénytisztelők!


Sajnos, magyar családokban is érhetnek meglepetések : alkoholista szülők, börtönviselt apuka, naponta verekedés, stb...


Szóval, én inkább azt ajánlanám neked: előbb ismerd meg alaposan a fiú gondolkozását, figyeld meg a viselkedését több élethelyzetben, menj el hozzájuk vendégségbe, ismerd meg a családját és körülményeit (attól még lehet a fiú nagyon rendes, hogy mondjuk szegény a családja).


Ne az előítéletek alapján dönts valakiről : magyar?... cigány?... szerb?... szlovák?... ukrán?... zsidó?... kínai?...


Pl.:

- ha túl gyakran vannak olyan kiszólásai, hogy "Leütöm azt a tagot!" vagy "Behúzok neki egy jó nagyot!" akkor valószínűleg egy bunkó ember, aki minden konfliktusát az öklével szokott megoldani...

- figyeld meg hogyan nyilatkozik a nőkről! Becsüli őket vagy netán lebecsüli?... Tisztelettel beszél a dolgozó nőkről, vagy "nőknek a konyhában a helyük" kijelentéseket tesz?...

- Vannak tervei, elképzelései a jövőjéről? Tanulni és dolgozni szeretne vagy valami könnyű pénzkereseten töri a fejét?... (Azt is nézd, hogy jelenleg mit csinál!)

- Mi a véleménye a szüleiről, családjáról?... Ez sokat elárul valakiről!...

2009. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!