Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most úgy őszintén, ez valami...

Most úgy őszintén, ez valami új, magyar szokás?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a kérdéseket GYK-n, teljesen mindegy, milyen téma, milyen kérdés, szinte biztos, hogy lesz (jóesetben csak) egy-két olyan válasz, ami így kezdődik: "sajnos, mi magyarok...", "hát igen, itt Magyarországon..." és közben a legócskább közhelyeket és legrosszabb EMBERI tulajdonságokat általánosításként ráhúzzák az egész nemzetre, miközben ezek közül szinte semminek nincs köze ahhoz, hogy magyarok vagyunk-e vagy sem, csak ahhoz, hogy EMBEREK. De persze máshol minden jobb, Nyugaton például senkinek nincs rossz napja, rossz szokása, de, ha van is, biztos kevesebb, mint egy magyarnak.. Arra bezzeg egyik műsznob sem reagál soha, hogy ő is egy magyar oldalon magyarul ír, kvázi saját magát minősíti.


Remélem, a kérdés megfogalmazásában mindenki érzi azt az icipici iróniát, amit oda szántam (írom ezt azért, mielőtt valaki megkérdezné, én nem általánosítok-e éppen).


A másik vesszőparipám és toplistás szánalmas általánosítás, a "manapság már..", "ezek a mai (fiatalok, öregek, tetszés szerint behelyettesíthető, kreativitás hiányában a véletlen kérdések opcióval pár percen belül találni rá példát)..." Nincs különbség a mai kor embere és a régi korok embere közt. A körülmények változtak, nem az emberi természet.


Ha van valami, ami "tipikus magyar" tulajdonság (bár abban is biztos vagyok, hogy nincs), akkor az szimplán annyi lenne, hogy valamiért az itt és most az mindig, de tényleg mindig rosszabb a máshol és máskornál.


(Ha legalább egy valaki ezután kihagyja a későbbi kommentjeiből a magyarokra általánosítást és külfölddel vagy a múlttal való értelmetlen hasonlítgatást, már volt értelme kiírni ezt a kérdést.)


További szép estét mindenkinek!


2011. dec. 27. 00:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Éééééééés.... máris egy kis személyeskedés. A sör nem "FOGYASZT", tehát én biztos egy pókhasú/sörhasú büdösszőrös majom vagyok. Kedvelem a "lehetetlenítsük el személyében" c. hozzászólásokat. Imádom a sört, mert futok. Nyelem a szénhidrátot. Napi 5-6ezer kalóriát fogyasztok és futok mindimum 10km-et (az egy óra). Hétvégente kifutok Birminghamből Lichfieldbe és vissza. Hosszútávozok.


Ez az utolsó fogyasztós mondatod rólad a sejtettnél többet elárul. Gyanítok egy jó kis kipirult arcú bélkivillantós menyecskét az internet másik oldalán.

2011. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne mérgeejj má,kedves honfitársam:-)))! Annak, amit leírtál, még egy tízezreléke sem jutott eszembe. Ártatlan jószándékkal, mosolyogva írtam egy mondatot a sörről. NEM RÓLAD!!! A sörről. Miért gondoltál rögtön ennyi szörnyűséget? Távol állt tőlem mindig a sandaság, rosszindulat és kicsinyesség. Mi okom lett volna téged bántani? Egy másik magyar (egyáltalán: egy másik EMBERT), akivel beszélgetek éppen? Ha bajomlett volna veled - ne félj, (virtuálisan) nyiltan a szemedbe nézek - és kimondom. DE mivel nincs, itt a kezem, nem disznóláb: ember-módra tisztázzuk ezt a félreértést. Jóvan, no: mostmár, hogy lenyugodtak a kedélyek: látod, te lefutod, ha sört iszol - én meg..lusta volnék én arra (jó az, pedig!)..így hát..marad a víz. Jó egészséget, jobb Újévet!
2011. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A hibákért meg bocs'. Új billentyűzetet kéne már vennem. Ja és: a futásban is sok sikert (mindenben, egyébként.)
2011. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor királycsi! :) Épp tolcsizom a negyedik söröcskét. Asszony dolgozik, szóval kirúgok a hámból. Hallod... Skypeolni lenne kedved?
2011. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az nekem nincs! - de sok jó kívánságot küldök Nektek oda távol. Remélem, megbecsülnek, szeretnek Benneteket és gyarapodni tudtok minden téren. Aztán, ha egyszer hazatértek, hozott Benneteket itthon.az Isten. Komolyan mondom ezt - mert ezt értem én magyarságon. Szia!
2011. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sajnos pár napig nem volt időm felnézni ide, de örülök, hogy azon a pár emberen kívül (és ilyen hozzászólásokra amúgy számítottam..) voltak azért néhányan, akik meg is értették a kérdésem:)


A két "kifejtő" válaszolónak pedig külön köszönöm:) A lényegi többséggel mindkét esetben egyetértek, igazából egy két helyen szólalt meg bennem a "na várjunk csak"..:)


52%-os: "Nálunk magyaroknál a "néplélekre" lehet rájátszani." Már megint ott tartunk, hogy de nem csak velünk van ez így.. ami nálunk a Blikk, az a németeknél a Bild, és sorolhatnám, ha meg bírtam volna jegyezni, hogy a neten csatangolva milyen külföldi újságok bulvároldalára tévedtem már rá. Az amerikaiak például netes hivatkozások alapján igencsak élenjárnak saját világhírű színészeik/színésznőik fikázásában, illetve, hogy a nép minél minőségibben szórakozzon a nép, még az autós üldözéseket is élőben, helikopterről közvetítik a fejbelőtt bűnözővel zárva a breaking news-t. Arra a rétegre, aki ezzel hülyíthető, minden országból lehetne példákat felhozni.. Én ezt sem titulálnám tipikus magyarnak, hisz a bulvármédiánk a rendszerváltás után a külföldi "nagyoktól" tanult, nem is akárhogy:P


78%: én nem sejtenék ekkora összeesküvés-elméletet a dolgok mögött.. a gyökereiben ennek a szemléletnek, azt hiszem, egyet értek veled. De azt, ami most megy, nem egy tudatosan megtervezett dolognak tartom, bár, ha már egyszer kialakult, nem árt nem kiírtani, ez tény. Szerintem ez több megközelítésből vált öngerjesztő folyamattá: az exrendszerben külföldre költözöttek kintről, és jó magas lóról visszautalgató megjegyzéseitől az itthonmaradtak felé (saját családomban is van rá példa, ők természetesen jól élnek és sajnálják az itthon maradtakat, és bármilyen hihetetlen, de bennem nem irigység van, hanem düh, hogy addig oké, hogy ő kinti fizetésből ugyanazért a munkáért más színvonalon él, mint mi, de kéretik ezért engem nem sajnálni), illetve azoknak a rácsodálkozása a világra, akik régen nem mehettek akármilyen okból, de egyszer, valahogy kijutottak külföldre, és 1 nyaralás/kirándulás alatt senki nem ismeri meg az ottani valóságot, majd hazaérve megintcsak azt meséli a többieknek, hogy a külföld mennyire ezerszer jobb bárminél.


Utána anonim oldalon mindenki rohadt szakértő, és egyértelmű, hogy ugyanazon faj ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező egyedei csak azért, mert egy saját maguk által mesterségesen alkotott választóvonalán kívülre esnek, annak neve mától lészen Paradicsom.


Amire nem válaszoltam külön, arról beszél helyettem a zöld mancs, amit kaptatok.

2011. dec. 30. 23:37
 17/17 anonim ***** válasza:

78



5


78%-os vagyok:


Kedves Kérdező!

Az értékelő kommentet köszönöm. Nagy részével egyet is értek. A válaszomat azonban hadd védjem meg annyival, hogy korántsem én vagyok, aki "összeesküvés"-elméletet gyártana. Fordítva látom ezt: a realitások, "tényállások" mozaik-darabkái maguk állnak össze olyan képpé, amelynek más értelmezése túlzott jóhiszeműségre, már-már naivitásra vall. A "klasszikus" magyar értelmiség pedig hagyományosan hajlamos volt erre. Jó volna talán - ha nem is gyanakvással, de némi egészséges fenntartással - szemlélnünk azokat a történéseket, amelyek folyamatban vannak körülöttünk. Neked és mindenkinek: jobb Újévet.

2011. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!