Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az a tervem, hogy veszek...

Az a tervem, hogy veszek krumplit. Jó ötlet? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval,most nem az a lnyeg,hogy olyanokat írjakot ,hogy nincs tinikorom,ez nem normális meg ilyenek,már eleget hallottam . A lényeg,hogy mivel tél van,hideg van és kint fagyoskodnak az emberek az utcán (a csövik) és legalább egy picit segíteni szeretnék. Nem pénzzel,mert azt általában nem kajára,hanem alkoholra költik. Azon gondolkoztam,hogy kéne egy egyszerű kis minikampányt folytatni,hogy mindenki belead párszáz forintot ,abból olcsó alapanyagot veszünk,például sok krumplit, megfőzni és így spontán odaadni a hajléktalanoknak. Jó ötlet? Vagy tud bárki is olyanról,hogy ezt tiltják-e (nem tudom ,miért:)) ,vagy bármi ellenző infót,mire kell odafigyelnem meg ilyeneket . Persze nem a leghorrorisztikusabbnak,de az ilyen Hagrid-szerű csöveseknek jó adni,nem? Írjon valaki,aki csatlakozna. Meg hát szívem szerint unom a suliból hazamegyek,megkajálok,gépezek,teszekveszek életmódot. 14/L
2011. dec. 7. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Jó gondolat, de nem veszélytelen. Ha egyszer kimész így az utcára, 10-ből 4 megköszöni, megeszi, 4 problémázik, miért nem inkább pénzt adsz, 2 meg rád száll, főleg, ha a környékeden osztogatsz. Szóval tényleg szép gondolat, de 14 éves lányként ne erőltesd, még a nagyobb szervezeteknek is komoly feladat rendezetten kiosztani a tányér leveseket. De megkereshetsz segélyszervezeteket önkéntesként, hogy osztogatnál levest, és ők megmondják, mi a teendőd.
2011. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is inkább önkénteskedj! Az biztonságos módja a segítségnyújtásnak! :)

Egyébként szép tőled, hogy segíteni szeretnél! :))

2011. dec. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

A gondolatod szep - tisztellek érte. Tényleg.

De én is lebeszéllek. Nem csak már megírt veszélyek miatt, hanem azért is, mert a magyar állam JELENLEG nem viseli el a hajlektalanok segítését. Csak egy példa, de lehetne sorolni a végtelenségig:

A vörösiszap-katasztrófa idején egy spontán kezdeményezésként egy pár ember el kezdett főzni a mentőcsapatoknak, az iszap miatt hajléktalanná váltaknak, segítettek ott, ahol tudtak. Nos, az ANTSZ másnap megjelent, hogy nincs engedélyük másokat etetni, nem felelnek meg az előírásoknak, meg egy csomó egyéb, mondvacsinált indokkal piszkálták őket. Amolyan bográcsos-főzés volt, minden nap vittek vagy 10 kiló kenyeret, és hol gulyáslevest főztek, hol paprikáskrumplit, ingyen adták, aki ott volt a mentéskor, barki ehetett, ingyen. És mégis... az állam, aki ellopta a vörösiszaposoknak összegyűjtött pénz nagy részét, az meg akarta büntetni azokat, akik önzetlenül, a saját pénzükön vett ételből segítettek.

Kérdező, minden tiszteletem a szép gondolatodért. De most, ez még nem az a helyzet, amikor segíteni tudsz számottevően.

A jövőt illetően, már más a helyzet. Tanulj, minél jobban, minél magasabb végzettséged legyen, minél jobb eredménnyel. Aztán vagy hagyd el Magyarországot, és külföldön segíts az elesetteken és/vagy hajléktalanokon, vagy Magyarországon ugyan, de pl. a Máltai Szeretetszolgálattal önkénteskedj, vagy a Krisnásokkal.

2011. dec. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

És tiltották volna! Az én szememben azóta is hősök ők, akik akkor és ott segíteni próbáltak.

Az Állam viszont, azóta sem hozta nyilvánosságra, hova is tűnt az a pár millió, ami összegyűlt a károsultaknak.

Keserű ez a világ.

(nem vagyok érintett, sem én, sem rokonom nem él ott, mielőtt valaki megvádol vele)

2011. dec. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is így csináltam. Otthon csináltam szendvicseket, szépen becsomagoltam és jártamban-keltemben adtam belőle az utcán lévőknek.

Nem álltam le beszélgetni és nem ragoztam túl. Csak feléjük nyújtottam, ők elvették, megköszönték, rámosolyogtam és továbbmentem.


Soha de soha nem utasította vissza senki és soha de soha semmilyen rossz tapasztalatom nem volt.


Csináld úgy, hogy spontán legyen. Ezért jó a szendvics, arról hiheti azt, hogy éppen feleslegesen van nálad. Ha krumplit főznél ki, az már macerásabb (evőeszköz is kell hozzá, meg tányér...odanyújtani sem lehet csak úgy kommentár nélkül).


Ma már sajnos nekem is filléres gondjaim vannak, ezért nem tudok adni, de örülök, hogy a fiatalok között mindig van utánpótlás.

2011. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hűű! Pont ma adtam egy szendvicset egy sezgény kéregetőnek! :) Pénzt kért, de azt soha nem szeretek adni. De maradt nélam suliból egy szenyó, már úgyis hazafele mentem ebédelni, úgyhogy nekiadtam, nagyon örült neki. Pár méter után visszanéztem, ült egy lépcsőn az utcán (nagyvárosban lakom) és boldogan ette, jó érzés volt :)
2011. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagrid-szerű csövesek hát beszarok :D
2012. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!