Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit érdemes tenni a barátomnak...

Mit érdemes tenni a barátomnak ebben a válságban, hova és kihez fordulhat munkaügyben?

Figyelt kérdés
Legalább 12 munkahelyen dolgozott már idáig, de sehol sem fizették meg rendesen és egyes helyeken be sem jelentették. Alig kereste meg, vagy egyáltalán nem kereste meg a minimálbért sem. Kiválóan, mondhatni felsőbb szinteken ért az informatikához, multimédiához és a zenei dolgokhoz egyaránt. Nagyon ügyes, megbízható és jól végzi a munkáját is. Ezt onnan tudom, hogy én is voltam a főnöke addig, még a cégünk be nem csődölt 2007-ben. Emellett kedveli az idősebb korosztályt is. Volt már portás, rendszergazda, értékesítő, adminisztrátor, személyi titkár, bolti eladó, (Csak jó értelemben mondva, akasztott ember nem). Ő maga is a középkorosztályt képviseli. Rendelkezik angol alapfokú nyelvvizsgával, szakmai papírokkal, érettségivel, minden mással. Fogalma sincs hová tudna elhelyezkedni a mai világban ismeretség nélkül, mert az nincs neki, pénze sincs és egzisztenciával sem rendelkezik. Viszont meg szeretne élni valamiből, legalább egy fix minimálbért szeretne megkeresni. Kedveli a nyugisabb melóhelyeket, ahogy megfigyeltem, nem szereti a nyüzsgést, inkább önállóan és célfeladatokon szeret dolgozni. Van ötlete valakinek, hogy mit tehetne a srác?
2011. dec. 6. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs diplomája, szerezzen egyet és akkor már nem alkalmazhatják utána fillérekért. Egy középfok se ártana angolból, plusz még egy nyelvből. Olyan nincs, hogy nem talál a kvalitásának megfelelő állást, addig kell keresni, amíg nem talál.
2011. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam egy vasa sincs szerencsétlennek, mi a frászból menne diplomázni, meg további angol nyelvpapírokat beszerezni, főleg 35 év felett?? Szerintem ez csak az elmebetegek világában létezik, meg főleg ebben a szarfészekben, hogy mindenhez ilyen magas követelmények szükségesek. Itt ebben az országban mindenki el van szállva magától, közben meg nyugaton szarba sem vesznek bennünket és bóvlinak tekintetnek és számítunk mindenütt. Mire fel rázzuk a rongyot és főleg kinek,kiknek?? Mindenki normális ember tudja azt,hogy hiába járt valaki 100 éven keresztül melegedni az iskolába,jópofizásból, divatból, vagy éppen kényszerből,akkor is az számít, hogy mit tud valaki a gyakorlatban és nem pedig az, hogy milyen papírjai vannak. Ez a mentalitás, csak ebben az agyrém országban van kiforrva, ebből látszik.
2011. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Államilag támogatott levelező képzések is léteznek még egyelőre...de aki meg se próbálja, ennyit is ér.
2011. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tuti kamu a kérdés, már csak az érettségi miatt többet adnak a minimálnál még egy gyárban is, ha meg szakmája van, az sokszor messze többet ér, mint egy diploma.
2011. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszóval meg is dögölhet ebben az országban,akinek nincs elég ismerőse,diplomája és pénze?? Nevetséges és szánalmas tényleg ez az álszenteskedés és rongyrázás. Ez a sok szemét balfa.. aki idejött bejött ebbe az országba a demokrácia után a 90-es években, a mi kenyerünket zabálni, miért nem veszi a sátorfáját és húzzon haza a büdös pichaba. Ott alkosson és gyarapítson magának céget, vállalkozást, egyéb okosságot, és fárassza ezzel a sok semmitmondó és alaptalan elvárással az embereit a saját mocskos vadkapitalista dilemmájával.Minden gagyi szutykot átveszünk nyugatról, csak éppen azt nem, amivel ki tudnánk húzni magunkat a szmötyiből. A jó büdös faxnak demokráciázunk és Amerikázunk itt. Egyik nyugati országgal sem tudjuk sem színvonalban, sem kultúrában, sem munkaügyben felvenni a versenyt. Ideje lenne felébredni baxkikám és elgondolkodni, hogy mi folyik itt már évek óta valójában és nem ráhagyni mindenkire mindent és eltűrni a szemét:::ségeket folyton-folyvást, érdekből, vagy anélkül!!!
2011. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

érdekes és szomoru mert igy van aki bene van tudja aki másba van bene azért nem tudja és hiszi azt hogy tejföl az élet a fejéig

szóval már 35 feleti de mivel ha jól vetem ki profi informatikus ezért angolból már kb középszinten tud

vagy nem?

öneröböl elszenvedi az angolal adig még anyanyelvi szinten nemtudja

ha papirja nem is lesz de szerintem biztos valahol letudja teni sokal nagyob esélye lesz angol folyékony nyelvtudásal mindenüt

és eröl jó ha van papir de mért kéne feltétel legyen

ez ha feltéltel az szomorú

amiket irtál róla anyira profinak tünik hogy nem értem mi a gond és angolból is mint irtam középszinten kel lenie máskülönben hogy lene profi

pályázatok meg minden vackok is vanak

probálj meg neki ne csak a gyakorira irni meg ö semit nem lel?

ez mind amit felsoroltál minimál alt fizet?

szomorú nemtudom mit lehetne teni

meghúzni a nadrág szijat

leteni profi angolt és meni külföldre

mást nem látok én

diploma meg nagyon nem elvárás szerintem se ha van szakmája

miböl diplomázna le?

mármint mien szakból?

sok sikert!

2011. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!