Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha ignorál...

Mi van akkor, ha ignorál mindenki?

Figyelt kérdés

Úgy értem: az okosok, a buták, a szépek, a csúnyák, a gazdagok, a szegények, a beképzeltek, a szerények. Mindenki. :) 1-2 embert kivéve, de az nagyon elenyésző.


Tipikusan az az eset vagyok, akitől elvárják, hogy segítsen, aztán amikor esetleg én kérnék/kérdeznék valamit, szarnak rám. Így eldöntöttem, én is szarok mindenkire, ott taposok beléjük, ahol tudok.


"Művészi" pályát is célzok, amiket csinálok cuccok kezdenek nagyban is lassacskán befutni. Viszont az, hogy lenéz mindenki, elég nevetséges. Néha köpök rá, mondván úgyse többek mint én, viszont máskor meg kis híján át akarok menni van goghba és lenyesni a fülemet.


Múltkor tolt egy "mozgássérült" nő egy babakocsit, nem tudta feltenni a magas járdára. Legalább 10 ember állt ott és csóválta a fejét, a többiek meg szépen eltopogtak mellette. Aztán a nő nekem rimánkodott, hogy elnézést, amiért ilyen ügyetlen...


Akkor jöttem rá, hogy nem akarok többet ebben a világban élni. Bevonulok szerzetesnek. Vagy kinyiffantom magam. Ez a két megoldás van. :)


2011. dec. 1. 16:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Abszolút trollkodás: ezt is ignorálni. Na, dögöljetek meg. :D
2011. dec. 1. 16:42
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
nem is tudom mit vársz...vannak voltak és lesznek ilen emberek, örülj annak, hogy más vagy , mint ők és ismersz magadhoz hasonlókat. törődj bele, azért mert szar és neked nem tetszik, attól még nem lesz más a világ.
2011. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van Gogh az egyik leginkább elfogadott elmélet szerint skizofrén volt,ezért vágta le a fülét...Az írásod alapján nem szenvedsz ebben a betegségben,szóval nem értem ennek az indíttatásnak az okát,persze más betegséged még lehet,ami ilyen gondolatokat vált ki.


Amennyiben tényleg komolyan gondolod a szerzetesi létet,ez egy járható út,de nehéz és fáradtságos,lemondásokkal teli életforma,szóval a helyedben alaposan átgondolnám.


Az öngyilkosságról szerintem te is tudod,hogy nem megoldás,ráadásul elég önző dolog ilyesminek kitenni a szeretteid,családodat,1-2 barátodat akikről írsz.


Tanulj meg örülni a sikereidnek és kemény munkával feltörni a csúcsra abban,amit csinálsz.Akkor szerintem bátrabban fogsz szembenézni a téged jogosan vagy jogtalanul bírálókkal,kihasználókkal.

2011. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, Van Gogh skizofrén volt, Albert Einstein autista, Picasso pedig értelmi fogyatékos.


Ma már mindenkire kitalálnak minden marhaságot :/ Nem mintha ez jelentene bármit is, mivel gyűjtőfogalmakra szükség van, de azér elég lol, hogy utólag minden híres emberre felkenünk valamit. Engem eléggé untat.


Amúgy nem hiszem, hogy a legtöbb ilyen hírhedt 'őrültzseni' magától lett volna olyan amilyen. Szerintem ebben a többi ember mindig eléggé benne van, mert tudjuk jól, hogy milyen szinten képes adott társaság tönkretenni akár egy gyereket is, akiből kettő öngyilkosságba menekül, három meg marcangolja magát otthon, egyikük meg mindemellé még véletlenül tehetséges is :D Ezt persze az emberek rögtön körülrajongják és MAGUKÉNAK érzik a dolgot. Szánalmas. Ezért nem is éri meg ilyenekkel példálozni szvsz. Nézd meg mit csinálnak ma József Attilával? Egyszer még zseni, aztán kiveszik a legnagyobb költők listájából, aztán visszateszik, aztán meg -ezt hallottam utoljára- már a szobrait is leszedik közterekről merh munkás költő volt :) Nem nevetséges?


Szal szerintem haggyad a csába egészet, had ignoráljanak, még örüljé is neki, hogy nem szívás az életed fele és nem kell olyan dolgokkal megküzdened mint esetleg tényleg a skizofrénia. Sokszor elmondtam már, de senkinek lenni a legjobb. Nincs annál mámorítóbb. Persze igen, lehet a nehezebb utat választani. Elkezdhetsz írni, rajzolni, zenélni és küzdhetsz azért, hogy "sztár legyél", de nemtom... Mindenki úgysem fog szeretni, az elől nem menekülhetsz, hogy azért mert leszel 'valaki' mindenki fel fog majd nézni rád. Mert nem így lesz. Max lennek rajongóid.


Szerintem csinálja mindenki amit akar, amihez ért és már jobb is minden -főleg a TE életed-, nem tudom mik kezdenek neked befutni, de, ha jól megy akk csináljad azt, másokkal meg ne törődjél.

2011. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hát az sosem működik hogy mindenki hülye csak te nem.

veled van a baj, belül kell megváltoznod..

2011. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"hogy milyen szinten képes adott társaság tönkretenni akár egy gyereket is, akiből kettő öngyilkosságba menekül, három meg "


*egy másik gyerekcsoportot is*


Bocs a hülye hibákért.

2011. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ignore.

Vonulj szerzetesnek, ki nem szar ja le.

2011. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egy dokumentum film szerint van Gogh valszeg epilepsziás volt...azért az kicsit más, mint a skizofrénia...
2011. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor, ha ignorál mindenki?"


Ignoráld ezt a tényt.


"1-2 embert kivéve, de az nagyon elenyésző."


Ha 1-2 ember kivéve, akkor nem mindenki. Gyúrj egy kicsit logikára.


"Tipikusan az az eset vagyok, akitől elvárják, hogy segítsen, aztán amikor esetleg én kérnék/kérdeznék valamit, szarnak rám."


Ennek sok oka lehet, az egyik az, hogy igazából nem várják el, hogy segíts, csak te értékeled nagyra a segítségedet. Neked pedig nem segítenek, mert nem érdekled őket, nem szeretnek. Ez azért lehet, mert nem alakítottál velük ki barátságot. Ez meg gyakran azért van, mert az intimitást nem tudod velük felépíteni. Ennek is van jópár oka. Ha életvezetési problémáid vannak, fordulj pszichológushoz.


"Viszont az, hogy lenéz mindenki, elég nevetséges."


Most akkor lenéznek vagy ignorálnak? A kettő egyszerre nem megy.


Ha az az elgondolásod, hogy az embereknek le kell borulniuk előtted, amiért művész vagy, akkor csalódni fogsz. Lehet, hogy egyszer világhírű művész leszel, és sok "tisztelőd" lesz, de ez nem fog automatikusan barátokat eredményezni. Automatikusan csak haszonleső "barátokat".


"Akkor jöttem rá, hogy nem akarok többet ebben a világban élni. Bevonulok szerzetesnek."


A szerzetesrendek nem fogadnak be olyan embereket, akiknek a világtól való menekülés az indítéka.

2011. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mindenkit le kell szarni nagy ívben. Az, hogy nagy művész lesz-e valaki, sok mindentől függ. Szerencsétől, tehetségtől, és még egy csomó mindentől. Egy biztos: a legtöbb művész ott szúrja el, hogy hallgat mások véleményére. Ezt nem szabad! Legalábbis az elején semmiképpen. Később, ha lesz olyan, hasonló területen jártas személy, akiben 100 százalékig megbízol, esetleg rá lehet hallgatni, de egy valódi művész az megy a maga útján és nem bizonytalankodik, mert tudja, hogy egy életünk van. Sok ember hajlamos arra, hogy amíg a másik ember nem sikeres, de bátor és akar valamit, amihez neki soha nem lenne mersze, még időben széttrollkodja az illető önbizalmát. Vagy ignorálja. És olyan is van, hogy egy művészt nem értenek, mert furcsa a stílusa, nem értékelik, aztán később rájönnek az emberek, hogy azért nem értették, mert valami újat hozott. Ezek a legnagyobb művészek egyébként. Aki ugyanazt csinálja, mint a többi, nem is igazi művész. Úgy is mondhatnám, hogy ha ennyire ignorál mindenki, az lehet egy nagyon jó jel is. A lényeg, hogy ha te valamit akarsz, akkor pont tojd le a többi embert. Amikor meg sikeres leszel, le sem tudod majd vakarni őket, úgy fognak kúszni-mászni utánad. Sajnos ilyen a tömegember. Bizonyos értelemben férgek. Ez van. Ja, egyébként a művészeket alapból utálja mindenki, már csak azért is, mert bátrabbak a szürke tömegnél. Ignoráld te is őket, legalább több időd lesz elmélyülni az alkotásban, és még inspirálhat is ez a helyzet. Hozzáteszem, én is hasonló helyzetben vagyok, de mivel láttam már ilyet másoknál, és nem vagyok már annyira fiatal sem, igaz öreg sem, de tapasztaltam sokat, ki merem jelenteni, hogy nem veled van baj, hanem velük. Gyáva szarok mind és mindenkit irigyelnek, aki a szürkeségből ki akar törni.
2020. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!