Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csináljam azt amit a nagyim...

Csináljam azt amit a nagyim mond és adakozzunk, vagy oldjam meg másként? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jön ugye a Karácsony. A nagyim egyik barátnője minden évben X ezer ft-ot küld a rászorulóknak egy számlaszámra, nagyi is kedvet kapott hozzá. Vagy arra a számlaszámra akar pénzt küldeni, vagy valami tv-s felhívásra (ha jól hallottam Orbán Viktor feleségre buzdítja a népet adakozásra). Én őszintén szólva ezekben nem hiszek, hiszen a vörös iszapra összegyűjtött pénz is eltűnt. Én inkább akkor már máshogy szeretnék adakozni. Hogyan lenne érdemes?
2011. nov. 27. 19:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Nekem még az is szimpibb hogy egy cipősdobozba játékokat teszünk és odaadjuk a Baptista szeretetszolgálatnak, de pénzt nem szívesen adok...

Vagy kb még az is jobb ha egy hajléktalan kezébe adjuk, de átutalni...

2011. nov. 27. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy segít, ahogy akar.
2011. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a nagyid pénzt akar utalni, csinálja úgy. Nektek attól még nem kell ugyanazt tenni, mint ő.

Egyébként nekem is szimpatikusabb a pl. a cipősdoboz akciós megoldás. Már nem használt, de jó állapotban lévő játékai, használati tárgyai szinte mindenkinek vannak otthon. És ha ezzel egy kisgyerek örömét okozom, miért is ne?

Valahogy én is jobbnak gondolom a tárgyi adományokat, mint a pénzt. Sajnos sok olyanról lehet hallani, h az a cég zsebeli be az összegyűlt pénz nagy részét, aki a reklámkampányt csinálja, és nem a szervezet/ alapítvány, ami a jó célra felhasználná az összeget.

Egyébként mikor volt a vörösiszap katasztrófa, én akkor is inkább tartós élelmiszert adtam, mint pénzt.

2011. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi embernek van szüksége segítségre...

Menjetek el valahová együtt a nagymamáddal, pl. Csobánkára, az Élet Házába (ez olyan, mint az erdélyi gyermekotthonok, Csaba testvér-féle kezdeményezés, itt most kezd megtelni a ház gyerekekkel). Nézzétek meg, mit csinálnak, mire van szükségük, segítségre, karácsonyi készületre, játékra, könyvre, ruhára, és segítsetek nekik... Mennyivel többet jelent nekik is és Nektek is, ha nemcsak átutaltook valamit valahová, hanem átADJÁTOK konkrétan valakiknek azt, amiről tudjátok, hogy szükségük van rá...

Ez egy nagyon szép karácsony lehet...


:)

2011. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!