Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kereszténység vagy darwinizmus?

Kereszténység vagy darwinizmus?

Figyelt kérdés
Hogy lehet a nyugati világ egyszerre keresztény és evolucionista? A darwinizmust tényként oktatják az iskolában, miközben kereszténynek mondja magát Európa és az USA. Én sajnos nem tudtam a fejemben e kettőt egy közös világképbe integrálni. Érdekel, hogy ez az én egyéni kudarcom, vagy valami itt nincs rendben.
2011. nov. 1. 18:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Azért nem figyeltek meg "élőben" még evolúciós változást, mert olyan lassú folyamat, hogy amióta az ember civilizálódott, információ közlés céljából jeleket hagy maga után (ír, rajzol az utókornak) azóta még nem történt látható változás. Viszont a kövületek, egyéb fosszíliák jól mutatják a fejlődés egyes szakaszait. (Egyébként a vírusoknál, betegségeknél a mutálódás, az alkalmaszkodóképesség az új gyógyszerekkel szemben is tulajdonképpen evolúció ami emberi időben is látható változásokon megy keresztül. Minden évben új influenza típusok jelennek meg, folyamatosan mutálódik, egyre ellenállóbb populációk jelennek meg) Gondolom még te sem néztél végig egy növényt, folyamatosan, megszakítás nélkül, ahogy magból kikelve kifejlett növény lesz. Láttad mag állapotban, csírázás közben, száracskával, első levelekkel, és így tovább a fejlett növényig. Csak a fejlődése állomásaiban láttad, mégis tudod, hogy ugyanarról a növényről van szó. Igaz, hogy ez csak egy egyed és nem egy populáció, de a lényeg ugyan az.


Másfelől a növények nemesítése, ezáltal új (betegségnek ellenálló, speciális tulajdonságokkal bíró) fajták létrehozása mesterséges evolúciónak is tekinthető.

Persze ez is csak hit, de lényegesen valószínűbb (kézzel fogható egyértelmű bizonyítékok vannak rá) mint, hogy egy időtlen istenség teremtett mindent. Akár azt is hihetnénk, hogy nem is létezünk, mind csak egy egységes elme szülöttei vagyunk fizikai kiterjedés nélkül. Ezt sem tudjuk megcáfolni.

2011. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Akkor másik kérdés.Hogy jött létre olyan növény ami pontosan utánoz alakban, szagban egy olyan rovart vagy a rovar kedvenc szagát amit az adott növény érzékszervek és idegrendszer és ész hiányában soha nem érzékelhetett? És ha olyan sikeres lett ,akkor a többi növény mégis miért van meg egyszerű virágocskákkal is közvetlen mellettük ,és nem haltak ki? Céltalan próbálkozásokkal pont beletrafált a buta növény,lehet hogy próbált sörösdoboz alakú és szagú is lenni de az akkori ősemberek még nem találták fel a sört és ezért az a faj kihalt?:D Ugyanarra a célra mint a megporzás, alkalmas egy egyszerű átlagvirágzat is,tehát nem szükséges az átalakulás a faj túléléséért és mégis annyi furmányos és komplikált növény (és állat) van amit nem tudok elhinni ,hogy csak úgy magától létrejöttek a nagy puszta homokból és vízből mindenféle szervező intelligencia nélkül. És most nem a szakállasbácsira kell feltétlen gondolni a képeken.
2011. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez semmi felsőbb intelligencia. Az emberi és állati viselkedésben is megvan ez a jelenség. Bizonyos szabályok betartásával véletlen szituációkat tesztelünk és az eredménytől függően alkotunk újabb szabályokat, hogy a számunkra negatív következményeket kiszűrjük. A szabályok itt tapasztalatok. Egy növény milért ne lehetne rá képes? Változik valamilyen irányba (amit szabályok kötnek) és ha nem sikeres az eredmény, a nővény életképtelen(ebb), lassan eltűnik.


Olyan mint mondjuk egy puzzle. Kiválasztasz egy darabot. Fogsz egy másikat, ami haonló és formában illik az előzőhöz(ezek ugye szabályok) odapróbálod, és ha mégsem passzol, tudod, hogy az oda nem jó (újabb szabály), próbálsz mást, szintén az ismert szabályok alapján (színben, formában passzol, nem az oda nem illő darab), de véletlenszerűen.


Különböző növények meg simán megférhetnek egymás mellett. Semmi nem szabja meg, hogy csak 1 féle létforma lehet "győztes" a versenyben. Ha nem vetélytársak, maximum területileg szoríthatják ki egymást. Ha meg vetélytársak, akkor egyik ellensúlyozza a másikat, így kialakul az egyensúly. Bizonyos viszonyok között bizonyos növények dominálnak, ezért ilyen változatos a növényvilág, területileg tagolt és nem egy fajta növény uralja a teljes természetet.

2011. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nem tudok hinni az ilyen véletlenekben.Az emberek tudatos tervezéssel sem jutottak technikailag olyan szintre mint akár egy méhecske fejlettsége, aki villámgyorsan repül ,döntést hoz ,merre menjen ,mit kerüljön ki,és mindezt néhány csepp cukorszirupból mint üzemanyag. És mindig csak kész működő fajokat látni a kövületekben. Aztmondják hüllőből lettek a madarak ,mert valami csoda probálkozási sorozat során kinőtt a szárnyuk.Eleve a nagyon fuza miutáns egyedeket nem szívlelik a fajtársak és megölik,de ha ettől el is tekintünk ,van gyík meg madár ,de hol van a köztes ezerféle átmeneti faj akiknek millióévekig el kellett pusztulniuk ,míg bénán bukdácsoló se gyík se madár se földre se levegőbe nem való állapotból igazi madárrá váltak? Manapság is van szárnyatlan madár pl pingvin, de repülőpingvint nem találtak a jégmezőkön befagyva.
2011. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekeseket írsz , én afféle kétkedő vagyok ,igazán se ide se oda nem tudom letenni 100% - ban a voksom ebben a témában.
2011. nov. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

És szerinted a pingvinnek honnan lett a szárnya? Ajándékba kapta? Régen biztos repültek az elődei, csak valamilyen környezeti változásból kifolyólag, erre később nem volt szükség. Ezért egyre kisebb, csököttebb lett a szárnya. És lassan eljutottunk addig a madárig, amit ma az ember pingvinnek hív. Ki mondta, hogy a köztes fajokból nem maradtak fenn kövületek? A dinoszauruszoknál egyes fajok fejlődését végig kísérhetjük a maradványaikkal. Sőt, az emberét is! Az ember fejlődésének egyes állomásairól folyamatosan kerülnek elő maradványok. (Magyarországon is találtak) Az egyes főbb állomásokat történelemből is tanítják. Ez nem azt jelenti, hogy "darabos" a fejlődés és néha "szintet lépünk", hanem egy jellemző egyértelműen megváltozásánál mondjuk, hogy ez egy újabb megkülönböztethető pont. Most lehet jönni a "hiányzó láncszemmel", de egy tény egyes részeinek nem ismerete nem egyenlő annak cáfolásával. (autós példa)

A méhes dologgal kapcsolatban: A méhek hova jutottak? Kevés energiával gyorsan röpködnek. Ez az ő specialitásuk.

Mi hatalmas agyat növesztettünk, intelligensé váltunk, magas színtű az eszközhasználatunk. Ez a mi specialitásunk.


A technikai fejlődés meg alig néhány ezer éves (és exponenciálisan gyorsul), a méhek sokkal több idő alatt fejlesztették ki ezt a képességet.

Nekünk néhány ezer év alatt sikerült a semmiből kijutni az űrbe, gyorsabban utazni, mint bármelyik állat és ide sorolhatnám a technika összes vívmányát. Ehhez képest a méhek tudománya már nem is tűnik akkora dolognak.

2011. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyíkból madár kérdésre ott vannak a bőr-redős vitorlázó gyíkok. A pontos nevüket nem tudom. A lábaik és a törzsük között bőr redő van. Magas helyről leugorva azzal vitorlázva érnek földet. Innen már csak egy lépés, hogy megerősödnek a lábaik és képesek lesznek egyre nagyobb távolságot megtéve repülni. Vagy ott a repülő mókus. Emlős és mégis több métert "repül" (vitorlázik szintén a bőr redőivel). Ügyesen manőverezik a levegőben, nem zuhan. Vagy a denevér...
2011. nov. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ha volt igazi szárnya a pingvinősnek,akkor hol vannak a jégbefagyott nagyszárnyú repülőpingvin leletek?Hiszen évmilliók alatt rengeteg elpusztulhatott ott a hidegben mire átalakult és a jég elég jól konzerválna. Hatalmas lyukak vannak itt . És az alapkérdés ,hogy lett az élettelen anyagból élő? Azt nem sikerült senkinek reprodukálni.Ha sikerülne egy új egysejtűfajt létrehozni pusztán szervetlen anyagból "magától" akkor talán hihetőbb lenne a teremtésnélküliség.
2011. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Számos esetben sikerült kisérletek folyamán az élő szervezetet alkotó szerves molekulákat létrehozni megfelelő kémiai anyagok elektromos stimulálásával. Aminosavakat, zsírsavakat, nukleotidbázisokat szervetlen molekulákból létre lehet hozni. Az élet építőköveit mind elő tudjuk állítani. Innen már közelebb vagyunk az élethez, mint a szervetlen anyagokhoz.


A teremtéselmélettel kapcsolatban, meg felvetődik, hogy ha az életet illetve az értelmet úgy teremtették, mert magától véletlenül nem jöhet létre, akkor a teremtőt ki teremtette? Ha van egy ilyen intelligencia, ami tulajdon képpen az élet egy formája, az hogy jött létre? Magától? Na bumm, akkor csak eltoltuk kicsivel a véletlenszerű létrejövetel tényét egy teremtőnyivel korábbra. A mindig is létezett elgondolás meg szerintem elfogadhatatlan.

2011. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Igen ,egyszerű anyagokig eljutottak ,de az nem élet az csak molekula. Az Istent ki teremtette kérdés ,olyan ,mint az ősrobbanás anyaga honnan lett kérdés..nincs rá válasz. Lehet egyszerűen a mi agyunk és érzékszerveink soha nem fogják fel az igazi valóságot,még az anyagi világból vett segédeszközökkel ,gépekkel sem, mint ahogy a hangya sem fog matekpéldákat megérteni,pedig a maga szintjén megvan a magához való esze és működik..Szerintem nem vagyunk azon a szinten,hogy bizonyos dolgokat átlássunk.
2011. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!