Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy meghallgassan...

Mit tegyek, hogy meghallgassanak engem is a legjobb barátaim?

Figyelt kérdés

Van két úgy nevezett legjobb barátnőm. S sosem hallgatnak meg. Én mindig végig hallgatom az összes kisebb-nagyobb problémájukat, hogy mit vacsoráztak szombaton stb. még tanácsot is adok nekik. Ők meg?

Az egyik barátnőm eléggé zárkózott, szóval vele nem is lehet beszélgetni. Neki néha próbálok mesélni egy kicsit, de a válasza max. egy "aha"

A másik barátnőm meg szeret beszélni. Én mindig türelmesen végig hallgatom őt és mikor én kezdenék el beszélni, akkor mindig közbeszól valamivel. De legtöbbször a válasza az én problémáimra neki is egy "aha".

Pedig néha úgy kiönteném valakinek a lelkem. De nekik szinte már meg sem próbálom vagy ha megpróbálom akkor is csak pár szóval mesélek el egy sztorit.

Amúgy már mondtam nekik, hogy zavar, hogy nem hallgatnak meg és nem figyelnek rám de a válaszuk erre a síri csönd volt.

Mit tegyek? (Megszakítani velük a barátságot nem akarom, mert amúgy szeretem őket.)


2009. máj. 4. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak, akik ilyenek. Csak beszélni szeretnek, mert csak a saját problémájuk vagy nagyszerűségük érdekli őket, a másik embert csak hallgatóságnak használják. Az embereknek egy nagy ajándék egy olyan valaki, mint te vagy, aki meghallgatja őket. Szerintem nem kell összeveszni velük, de ne ragadj le náluk, keresd mások barátságát is, és lehet, hogy majd mégiscsak találsz....
2009. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, azok a lányok nem a barátnőid.

Sajnos a legtöbb esetben megesik, hogy 3 barátnő közül az egyik kirekesztett lesz, és úgy látszik ebben a hármasban te vagy az. Mindig 2 barátnő van, sosincs 3!!


Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de ez nem hiszem, hogy fog változni.

Keresned kéne új barátokat, és őket hagyni a csudába.

Akik majd meghallgatnak, azokat igazán fogod szeretni, és majd rádöbbensz, hogy a mostaniakat nem is szeretted igazán.


Ne félj elengedni azt, ami nem a legjobb neked!

2009. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kérlek írjatok még, nagyon tanácstalan vagyok...

2009. máj. 4. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2en vagyunk legjobb baratnok..es ugyan ezt erzem.En mindig meghallgatom..akarmilyen aprosag,barmi van..de o..o nem?Es nem ertem miert van ez..

Azota ugy erzem nem is vagyunk igazi baratnok..de abban biztos vagyok,hogy o csak nekem mond el egyes dolgokat..de akkor sem ertem,hogy miert nem hallgat vegi..pontosabban nem figyel mikor meselek..

Ha gondolod irjal,mert en meghallgatlak szivesen:)

2009. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy. :)

Ők is csak nekem árulják el a titkaikat. Szerintem ők még egymásnak sem...

2009. máj. 4. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mint ahogy az egyik kommentelő is megmondta már, ők nem igaz barátnők, semmiképp se éld magad bele, hogy húú ez egy örök barátság...bár vannak csodák. Mivel elmesélik Neked a titkaikat, nem közömbösek irántad. Érdemes lenne elmondanod nekik, hogy Neked ez nem esik jól, és Te pedig minden apróságot türelmesen végig hallgatsz. Lehet, hogy nincsenek is a tudatában annak, hogy ez rossz, hiszen nem panaszkodtál még.


Korábban lelkesebben válaszoltak a mondandódra vagy csak mostanában váltak ilyenné?


-Tündérlány(17)-

2009. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!