Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen helyen élsz? Városban?...

Milyen helyen élsz? Városban? Faluban? Budapesten? Vidéken?

Figyelt kérdés

És milyen az otthonod? Családi ház/társasház/panellakás/tanya/vagy ami egyikbe se tartozik?

Ha tehetnéd elköltöznél? Hova?

Kíváncsi vagyok, hogyan viszonyultok a lakhelyetekhez. (Ha akarod, odaírhatod a nemed és korod is :))


2009. ápr. 29. 17:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Tiszalökön lakom...igen,azon a Tiszalökön :( Egyrészt imádom a várost, másrészt gyűlölöm. Azért imádom,mert ami körülveszi,az csodálatos...csak nyakamba veszem a lábam és máris a természet lágy ölén lehetek,tóparton,tiszaparton,legelőn,mezőn,erdőben,amelyikhez csak kedvem van,egyedül vagy a barátokkal,vagy a kutyáimmal. Szeretem a strandot,a régi iskolámat,a fagyizókat,és néha a rendezvényeket is. Nagyon szeretem azokat a helyeket,amikről gyermekkori emlékeim,élményeim jutnak eszembe(szinte minden sarkon van ilyen).Imádom a sokféle állatot, és a rejtélyeket,amik közül már párnak a saját szememmel is tanúja lehettem,és amiket imádunk kutatni,megoldani(kísértethistóriák,vámpírsztorik,különös lények,van itt minden :))

Én nem messze a töltéstől,egy kétszintes családi házban nőttem fel a szüleimmel,kisöcsémmel,és az anyai nagyszüleimmel. Van egy csinos kis kertünk,ahol rengeteget játszottam gyerekkoromban,van nagyon sok állatunk és mindig is voltak,sosem éltünk úgy,hogy legalább két állatka vagy még több ne boldogítana minket. Jelenleg a páromnál lakom,közel egy kiserdőhöz és a töltés egy másik szakaszához. A ház egy kicsit szegényesebb,és a társaságot sem élvezem annyira ( a nevelőapját és a hugát nem szeretem,csak az anyukáját). De itt is fontosak az állatok :) Ja igen, és az üdülőtelepen nyáron nagyon jó sétálgatni vagy csak beülni valahova,mert nyüzsi van.


Hát akkor most amit utálok: mivel kisváros,nagyon sok lehetőség hiányzik...szórakozási lehetőség(csak kocsmák vannak,egy értelmes szórakozóhely sincsen,nincs mozi sem,a művelődési házban van néha néha valami kultúrprogram),munkalehetőségből is híján vagyunk,az emberek rosszindulatúak a és pletykásak,a fiatalok pedig bunkók és vandálkodnak is,miután simán kiszolgálták őket bármelyik kocsmában...Ha kimegyek az utcára,mindig van bennem egy kis félelem,még nappal is, mert, kimondom, a cigány fiatalok csapatba verődve csapnak le kicsire,nagyra,felnőttre egyaránt, általában pénz és telefon kell nekik... éjjel még félelmetesebb, akkor szinte bármi megtörténhet,olyankor éli világát a maffia,a seftelések,az egyszerű rablások,a részegek...szóval,akár meg is késelhet vagy le is lőhet valaki (igen,egy magyart is lelőhetnek). Szóval a közbiztonság pocsék...azóta vannak rendőrök,mióta megtörtént a gyilkosság újtelepen...de úgysem fog ez sokáig tartani,majd egyre kevesebben lesznek a végén meg ugyanolyan lesz mint régen. Utálom azt is hogy szegénység van,soha semmire nincs pénze a városnak,de a hülye önkormányzat még a pályázati pénzeket is baromságokra költi...pl volt három sportpályánk is,most építettek egy negyediket...


Nem fogok itt maradni,sajnos a jelenlegi negatívumok erősebbek mint a gyermekkori emlékek.Még egyenlőre nem tudom hova és mikor fogunk elköltözni,de abban biztos vagyok, hogy egy nagyvároshoz közeli faluban,vagy egy nagyváros külvárosában szeretnék élni családi házban. Ugyanis most az is hatalmas problémát jelent,mikor a 30 km-re lévő nagyvárosba kell beutaznom valami miatt.

2009. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

En Erdelyben elek egy kis varosba amit Csikszeredanak hivnak.

Panelba lakok, igaz jobban szeretnek csaladi hazba elni, de igy is jo.

Nagyon szeretek itt elni, nem koltoznek el innen mashova semmi penzert! Pedig itt is vannak rossz emberek, igaz sok jo ember is van kozottuk!

Szoval a kilatas az ablakombol a Hargita-hegy aljara van, nagyon gyonyoru! Sokat idozom az ablakba, igaz a termeszetbe is sokat vagyunk a parommal es a kislanyommal.

2009. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen sokan válaszoltatok (jöhetnek még válaszok :)), azért jó látni, hogy a többség elégedett az élőhelyével, lakhelyével. :)

Én is az vagyok, én innen csak 1X költözök! :D (ha a temetőt is belevesszük, akkor kétszer)

2009. máj. 8. 08:59
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseidre válaszolva: Dombos, igen, nem, nem, igen, 2 szobás, panel, nem, sehova. Na de értelmesebben Egerben egy panel 3. emeletén. Eddig Ózdon laktunk, de ott nem szeretttem lakni.
2009. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Bp, XII. ker, kertes családi ház
2009. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Budapest VIII kerület.
2011. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Én egy 1500 fős faluban élek egy 2 szintes családi házban. Nagyon jó itt! nyugalom, csend béke de ezek mellett egy csomó jó szórakozóhely van. Vannak boltok, van vásár,játszótér,fagyizó. Itt vannak a barátok (1-2) és itt lakik a szerelmem is :)
2011. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!