Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A népszámlálás során miért...

A népszámlálás során miért kell ilyen kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

Miért kell nekik olyan adatot megadni, hogy hány szoba van a lakásban és azok hány négyzetméteresek? Hogyan, mivel közlekedek? Mi a legmagasabb iskolai végzettségem? Mivel fűtünk? stb-stb...


Ezeknek mi köze a népszámláláshoz?


2011. szept. 30. 13:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A lakosság szükségletei és körülményei úgyse érdekelnek senkit, javítani se fog rajta senki, úgyhogy ezeknek az adatoknak az összegyűjtése teljesen felesleges.
2011. szept. 30. 13:46
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Most gondolj bele: becsönget az ürge, beengeded, leültök.


-Hányan élnek a lakásban/házban?

-Öööö, 4-en. Én, a nejem és két gyerkőc.

-Köszönöm, a viszont látásra.


És erre költeni milliókat? Érezd már a törődést!

2011. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Születésekori lakcíme? Nem épeszű ember aki ilyet kitalál. És van egypár ilyen illetéktelenül beavatkozó kérdés amihez senkinek az államnak sincs köze. Van e vízöblítéses WC? Príma!
2011. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Statisztikához kellenek, egyébként szerintem EU-s elvárás, tudni akarják kiket vettek be.
2011. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A törődést azt nem érzem, csak elég erős kíváncsiságot. Én biztosan nem engedek be senkit, majd neten keresztül intézem. :)


Remélem azt majd nem szeretnék tudni, hogy az x négyzetméteres wcnkben, ami mellesleg vízöblítéses, milyen wc papírt használunk... Mert még a szennyvíz elvezetésére is kiváncsiak, tehát ez se lenne meglepő. Kész vicc az egész. :)

2011. szept. 30. 14:12
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az EU szarik rá, ez a "népszámlálás" már az EU előtti időkben is menő volt.

A megnevezés is megtévesztő, mert manapság nem kérdéses, hogy hányan élnek az országban, van központi adatnyilvántartás, ahol napi szinten frissítik a születési és halálozási adatokat. Inkább szociális felmérésnek kéne nevezni.

2011. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
például a van-e vízöblítéses wc kérdésre egyáltalán nem hiszem, hogy kénylmetlen lenne válaszolni, főleg, ha neten töltöd ki (márpedig spóroljunk a papírral!), akkor csak te, max. a családtagjaid látják, így semmi kínos nincs benne. viszont ebből le tudják szűrni, hogy az ország milyen anyagi, egészségügyi, kulturális szinten van éppen, esetleg más országok helyzetével is össze lehet hasonlítani.
2011. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Érdekesnek találom én is!


Mi van akkor, ha mondjuk én nem valós adatokat adok meg?

Lakásonként csak egy borítékot kapunk? Tehát egy és ugyanazon kód nekem és a férjemnek is?

2011. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mi egyet kaptunk. De a papírra rá van nyomtatva a lakás címe..
2011. szept. 30. 14:34
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem valós adatokat adsz meg akkor semmi sincs, azon kívül, hogy bizonyítod mennyire segg vagy. Nem hiszem el, hogy olyan nagyon megerőltető lenne pár évente egyszer igazat állítani, hogy képet kapjanak az emberek az ország helyzetéről. A tiédet csak az illetékes emberek fogják látni, szóval nem kell attól félni, hogy a szomszédasszony a te vízöblítéses wc-s lakásodról fog pletyizni...
2011. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!