Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért "kell" tisztelni valakit...

Miért "kell" tisztelni valakit, ha nem iszik alkoholt?

Figyelt kérdés
Én ezt sose értettem, mert szerintem ez mindenkinek a saját egyéni döntése, se nem jó, se nem rossz, csak egy választás. Természetesen, ha valaki alkohol gondokkal küzdött, és ezt leküzdve többé nem iszik, az más kérdés, az tényleg tiszteletet érdemel. De attól még, hogy valaki 'csak úgy' egyáltalán nem iszik, nem lesz jobb ember, mint valaki, aki alkalmanként berúg. Egyiket se, másikat se érzem jobbnak, rosszabbnak, csak más döntésnek. Vélemény?
2011. szept. 30. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem, mert az alkohol fogyasztásnak van kultúrája. A vörösborról köztudott, hogy ha mértékkel fogyasztjuk nagyon egészséges, ugyanez igaz a pálinkára is. Régi öregjeink, ha úgy érezték megbetegszenek, inkább lehúztak egy stampedli pálinkát, minthogy gyógyszerért kapkodnának. Az emberek mindig is ittak alkoholt, gyógyszerként, hangulatjavítóként, alkalmakkor. Persze az már nem dicsőség ha valaki nyakalja össze-vissza, keverve, de én sem hiszem, hogy attól jobb valaki, ha nem iszik soha alkoholt.
2011. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Első voltam. Én inkább azokat tisztelem, akik nem csak isszák, hanem értenek is hozzá, mint pl. a borászok, akik minden borról el tudják mondani a jellemzőit. Szerintem aki nem iszik, gondolom ettől erősnek érzi magát, de még egyszer mondom, ez egy olyan ártalmatlan élvezet, amit kár teljesen kizárni az életből. Egy csomó dolog van, amiről még lemondhatnánk, manapság egyes élelmiszerek károsabb hatással vannak mint az ésszerű mennyiségben fogyasztott alkohol.
2011. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg igenis tiszteletre méltó az, aki nem rúg be minden hétvégén, hanem tudja, hol a határ. Nem feltétlenül kell nem inni soha, de az az érdem, ha valaki nem issza le magát, és a normális emberek is ezt gondolják.
2011. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyéni döntése valakinek, hogy nem iszik alkoholt, de mégis kell hozzá önuralom, az pedig tiszteletre méltó dolog. Olyan, mint a fogyókúra, az is épp olyan, hogy engem a kutya se kényszerített rá, hogy miközben mindenki eszi a fincsi dobos tortát este fél 11-kor, én ne egyek belőle, de mégis megteszem. Saját döntésem, de mégis nehéz... És talán még nehezebb a környezettel elfogadtatni, akik azzal jönnek, hogy "jaj, legyél már kicsit lazább", "hidd el, ennyi nem fog megártani", "ez kicsi egyszer belefér", "rúgj ki a hámból", stb... Szerintem aki elhatározta, hogy nem fog alkoholt inni, azokat is épp ilyen dolgok érik, és ez igenis nehéz!!
2011. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg aki nem iszik, nincs is hozzászokva, tehát nem érzi áldozatnak ,vagy lemondásnak. Én pl. nem szeretem a dobostortát, sőt semmilyen tortát, ezért felőlem ehetik előttem két pofára, nem fogok sóvárogni, de nem is érzem magam hősnek, mert megálltam, hogy ne egyek.
2011. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sincs azon mit tisztelni, hogy valaki egész egyszerűen soha nem iszik alkoholt. Én sem várok tiszteletet azért, mert nem eszem édességet, és itt szó sincs az önuralomról, egyszerűen csak nem szeretem.

Ha valaki azért nem csinál valamit, mert az számára káros, pedig szívesen csinálná, na az már érdemel tiszteletet, de ha csak nem szeret valamit, az magánügy.

2011. szept. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Semmi tiszteletreméltó nincsen ebben. Inkább, ahogy a második hozzászólásban írták, azokat bírom, akik élvezik és ismerik az italokat, a módját a fogyasztásnak.


Példa: egyszer vettem egy üveg bort magamnak, kedvencemet, baráti filmnézéses összejövetelre, ittam belőle három decit-semmi nem látszott meg rajtam, rögtön megkaptam, hogy piás vagyok-olyanoktól akik kétmarokra ették a csipszet, csokit a film közben...mert az ugye egészséges.

2011. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem oszt nem szoroz h ha valaki nem iszik vagy éppen igen. azt nem birom aki nem tudja hol a határ. nem baj ha valaki sokat iszik de tudja azt mennyi fér bele. ne az legyen h utána meg félájultan koszál(amit megjegyzem csajoknál sokkalsokkal töbször látok. h annyit isznak h utána meg kézbe kell hazavinni hameg ilyenkor megdugod akkor te vagy aszemét állatt) viszont ami tényleg idegesítő h van aki képtelen elfogadni ha valaki nem iszik. elégsokszor szoktam én lenni a sofőr buliba vagy csak szimplán kocsival megyek. és már egy ora után agyhugykövet kapok ezektől a na gyere csak egyet igyál ugy még tudsz vezetni is gyeremár egy kortyra. az tiszteletremélto h ha valaki kibirja ezt és nem üti le az ilyeneket. amugy az h iszik vagy nemiszik nemszámit.22éves vagyok de nembirom ezt a igyunk amig mozogni tudunk pedig egyetemen azért általába ez megy...csajok pasik meg mindeki. nem mondom énis szeretek inni de tudom mennyi kell ahoz h kellemesen benyomja de ne legyek csatakrészeg. és nem hiszem el h egyesek ezt nem tudják megitélni. jo csajok usznak a saját hányásukba aztán csodálkoznak h mért nem néznek rájuk nőként...
2011. szept. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem kell tisztelni. Viszont ha kocsmázik napi szinten, vagy minden este beveri a 2-3-4 sört akkor viszont számomra már alkoholista. És nem a mennyiség számít, hanem már az is hogy napi szinten igényli a szeszt!

Én iszom néha alkoholt. Egy pohár bor, 1-2 pohár pezsgő, néha kevés likőr ilyesmi. Voltam már becsípve, igaz ritkán, de részeg még sose, másnapos még sose, hányni sosem hánytam, még a fejem sem fájt másnap.

Utálom az alkoholistákat, mert az nem oldja meg a problémáját, csak szaporítja anyagilag és egészségileg is!

2011. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Ez csak feltételezés, de lehet, ha te is, mint én, alkesz szülők mellett nevelkedtél volna, tiszteletre méltónak éreznéd, hogy te nem iszol.

Lehet hülyeségnek hangzik, de én talán ezért érzem ezt kiemelkedően jónak.

2011. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!