Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem értek a...

Mit tegyek ha nem értek a földrajzhoz? Többi lent

Figyelt kérdés

akárhogy tanulok,magolok óra előtt,föciből mindig rossz jegyeim vannak :S


most is írtunk a kőzetlemezekből,meg hogy mi a lemeztektonika fogalma,és 100%-osan biztos voltam benne hogy 5ös lesz,erre kikapjuk,és mivan?!


KETTES


pedig én tényleg tanulok,meg óra előtt még magoltam is egy csomót,nem tom hányszor átolvastam,de egyszerűen nem értek a föcihez,nem bírom megjegyezni :S


és a szüleimnek nem is merem megmutatni a kettesemet mert tuti lecsesznének :S


meg az is olyan gáz hogy most lettem hetedikes és most még pluszba fikára is tanulni kell ... kémiára nem annyira mert az könnyű .... de most vagy kétszer annyit kell tanulnunk mint régen,és így nem marad időm hogy az összeset megtanuljam rendesen :S


mert eleve nehezen tanulok,mert amikor próbálok itthon házit írni,mindig elterelődik a figyelmem ilyen kis szarságok miatt ...


és én egy nagyon elit középsuliba akarok tovább menni,de oda csak kitűnőket vesznek fel,nekem meg van egy rakás 4-esem,tekából egy 1-esem mert nem volt ott az 5-es füzetem...-.-"


muszáj abba a suliba mennem mert a szüleim eddig is azzal csesztettek hogy milyen hülye vagyok és meg akarom mutatni nekik hogy nem vagyok segg és be akarok kerülni oda,de ez így nem megy ha szarok a jegyeim :S


ráadásul azt imádom a legjobban hogy ilyenkor év elején még jobbak is szoktak lenni a jegyeim,és csak félévkor romlanak le...


akkor ha most 4-esekkel indítok,mi lesz évvégén?!


:// mit tegyek?

hogy szerezzek jobb jegyeket?


13l


2011. szept. 23. 17:59
1 2
 1/20 anonim válasza:
37%
hát szívás... ha így bemagyarázod magadnak , hogy nem tudsz tanulni ( pedig szerintem csak über lusta vagy) nem fogsz bekerülni. És ha mégis úgyse húzod sokáig , akkor minek az erőlködés? Takarítónőre is szükség van...
2011. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
bevallom nem olvastam végig csak az elejét de azt tanàcsolom, hogy ne magolj. Próbàld megérteni a dolgok müködését, mindennek van valami logikàja :) talàn úgy jobban fog menni
2011. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

18:04 köszi :)


csak az a baj hogy mire megtanulok normálisan valamit,nem marad időm a többire,ezért most olyan hogy megtanulom pl föciből amit írtunk a füzetbe,de akkor nyelvtanból nem tudom megtanulni :|

2011. szept. 23. 18:06
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Mi az úristen az a "teka" ?


Meg ha ilyen igénytelenül fogalmazol, ne számíts jó jegyekre, meg jó iskolára. Tényleg nem magolni kell, hanem megérteni az összefüggéseket. Legalábbis reál tárgyaknál mindenképpen.

2011. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Az nem lehet, hogy utál téged a földrajz tanár?


Haverom tesóját utálta a rajz tanár tiszta szívéből, így a haverom is 2-es volt nála, bármit is csinált.

2011. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az írásmódodból ítélve (szleng, szleng, szleng) az jön le hogy nem vagy elég figyelmes és türelmes a tanuláshoz.

Jobb jegyeket gyakorlással lehet szerezni, tanulj figyelmesen és mondd fel magadnak, próbáld megérteni ne csak bemagolni, tanulni kell, erre ez a megoldás.

2011. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
ha már 7.ben nem bírod minek akarsz elit gimibe menni :D?
2011. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
sajnálom, de a magolás nem minden. van olyan aki magol állandóan, az nem vezet semmire. Dobd félre a büszkeséged, nem vagy olyan jó tanuló, minek mennél ilyen elit gimibe? Azért, hogy ülj az órán nézz ki, ne érts semmit, ami bemegy jöjjön is ki? Próbálj meg másként tanulni, ha meg nem megy ez van. Amúgy nem tudom mit akarsz később ha kiakadsz a 7-es tananyagtól is.
2011. szept. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
73%
Amúgy meg ha most nem itt hisztiznél hogy akárhogyis tanulod meg kimegy a fejedből (=nem tanulod meg rendesen) nekiállhatnál mondjuk tanulni. Ennél már csak nehezebb lesz, főleg ha jó középsuliba akarsz menni. Szerintem itt csak két választás van. 1.: tanulsz rendesen, bejutsz egy jó iskolába 2.: tovább hisztizel és egy gyengébb suliban tanulsz tovább
2011. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

18:09 nem tom,kedves velem :||


bár az tényleg fura volt hogy az 5 feladatból az elsőt nem tudtam egyedül és így lett kettes o.O bár az ért a legtöbb pontot ...


amúgy annak hogy rövidítve írok,annak mi köze van ahhoz hogy igénytelenül fogalmazok? :)


csak úgy megjegyzem,amikor fogalmazást írunk,mindig hibátlan ... attól hogy gépen b.szok kiírni a szavakat még nem jelenti azt hogy igénytelen lennék .........


18:34 és mit tanuljak?

úgyis akárhogy tanulok,mindig találnak a tanárok valami kis szarságot ami miatt pontot vonnak le .....


meg a másik hogy hétvége van szóval ráérek .....

2011. szept. 23. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!