Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki falra mászik attól a szótól, hogy "mensi"?

Figyelt kérdés
Pláne, ha nem 12 évesek használják, hanem felnőttek.
2011. szept. 22. 10:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
A törcsi,fürcsi,szopcsi és a társai is legalább ilyen idegesítőek. Azt pedig anyukák használják. Mit várhatunk akkor a tiniktől?
2011. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 komasa ***** válasza:
89%

Én lassan az összes "i"-re végződő szótól falra mászok!!!!

Már lassan attól is ami eredetileg is arra végződött! :)

Láttam út menti zöldségárusnál kiírva, hogy: BURGI!!!!!

Tepertős pogácsa: TEPIPOGI

Uborka saláta: UBISALI .....

És így tovább! Butul a nyelvünk! És ez szomorú!

2011. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nincs vele gond. Az emberek lusták, ezért rövidítenek. A mozi, fagyi szótól is falra mászol? Ugyanez a kategória.
2011. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Képzeld el amikor a burdi,ubi kiírások után ezt olvasod a táblán "20%-al olcsóbb most a Broki.." Én jót nevettem..
2011. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
javítok * burdi= burgi
2011. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

komasa: Ááá ez borzasztó... Én ilyeneket nem szeretnék sehol sem látni:D


11:11 Azért egészségügyi dolgokkal kapcsolatos szavakat nem kéne rövidíteni, és mi lesz következő? A szívinfarktust is lassan becézgetni fogjuk, vagy mi?

Amúgy egy dolog, hogy bántja a fülem/szemem, de azért bizonyos életkor fölött nagyon gáznak tartom ezt.

2011. szept. 22. 11:29
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

A szavak rövidítése nem csak a magyaroknál jellemző.Hallanád az angolokat,hogy egy egyszerű szót mennyire képesek rövidíteni..

Azt hagyján hogy a "thank you" szót,lerövidítették egyszerű "thank"-ra de már egyre többször hallom,hogy ezt a kis szócskát is rövidítik egy sima "th" szóra..ezen kívül rengeteg szót rövidítenek.Nem hiba van az,hogy aki kijön hetekig-hónapokig csak pislog,és nem érti őket,mert idő kell míg rá áll a füle a rövidítésekre..

2011. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Elég jól beszélem az angolt, a szlenget is többnyire, de az nem az anyanyelvem, így nem különösebben izgat. Nálam ez a mensi tényleg kiütötte a biztosítékot... Na meg az, hogy naponta 2 olyan kérdés van, hogy szerencsétlen kiscsajnak mikor fog megjönni...-.-" Maximum az ezotéria részlegben megjósolhatják nekik, de amúgy honnan kéne tudnunk...
2011. szept. 22. 11:40
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

értelmetlen kérdések,nem csak az egészségügynél vannak.

Ha végig olvasod csak az 1 napi kérdéseket akkor jó esetben 100-ból 80 tuti értelmetlen,kitalált vagy nem normális kérdés..

2011. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%

mér ne lehetne egészségügyi szavakat is rövidíteni?

Infi, agyvérzi, agydagi, lábigombi, tüdőgyuszi

2011. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!