Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sajnáltatja magát folyton?

Miért sajnáltatja magát folyton?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm folyton sajnáltatja magát. Hogy én milyen szép vagyok, ő ronda, hogy mi milyen gazdagok vagyunk, ők meg milyen szegények... Régebben nem volt ilyen. Pedig mi egyáltalán nem vagyunk gazdagok, ők pedig nem szegények. Már szinte minden életkedvem elmegy, ha meglátom. Sohasem mosolyog, ha valami bántja, nem mondja el, hanem inkább nem szól hozzám, és bevágja a szomorú arcot. Bezzeg ha kérdezem, mi a baj, az a válasz, hogy semmi, de ha meg otthagyom azzal, hogy oké, de látszik, hogy baj van, akkor meg megharagszik. Egyáltalán a legjobb barátnőm még?
2011. szept. 21. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Onertekelesi zavara van, es csak egy kis figyelemre vagyik.

Hogy valaki mas dicserje az egojat, hogy marpedig o szep es okos, mert sajat maganak nem hiszi el.

Tesom ugyanilyen. Fiatalnak nem volt ilyen, de aztan belekerult egy kapcsolatba, ami elvette az eletkedvet.

Ha szereted a baratnod, allj ki mellette, hatha hamar tullesz ezen az idoszakon. Lehet o sem tudja igazan, mi bantja, csak ugy magaalatt van.

Szervezzetek valami programot, amit mindketten szerettek es felviditana.

2011. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

hát ... én is szoktam ilyet csinálni,leszámítva,hogy ha megkérdezik,mi a baj,elmondom,vagy ha legalább azt mondom hogy semmi,nem akadok ki ha nem kérdezgetik tovább ...


amúgy meg nem,nem a legjobb barátnőd


egy igazi barátnő nem csinálna ilyet,hogy direkt előszítja a veszekedést ...


ha megkérdezik tőle,mi a baja,legalább annak örülne,hogy valaki észrevette


vagy ha azt mondja hogy semmi,akkor ne neki álljon feljebb ha annyit mondanak neki hogy oké ...


13l

2011. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Éppen ez az! MÁr közös témánk sincs, egyszerűen ha egy szobába be lennénk zárva egy napra, akkor sem tudnánk miről beszélni, vagy mit csinálni.
2011. szept. 21. 16:01
 4/7 anonim válasza:
Azt gondolom,valami más bántja. Egyáltalán nem valószínű, hogy Te, de talán úgy érzi, Tőled kaphat segítséget és érdemes meghallani, VALÓBAN mi a baja. Mondd el őszintén, hogy te mit érzel, mikor ilyeneket mond, de ne bántón, segítőn, hogy érezze, figyelsz rá. Persze, ha nem érzed, hogy szeretnél vele még barátkozni, ezt is meg lehet mondani finoman. De talán ez egy segítségkérés és mögé kell gondolni, mit is érez. Valószínűleg otthon vannak gondjai és szeretné, ha valaki igazán meghallgatja, és ha nem érzi, hogy értik, a lényeget addig nem meri felhozni.
2011. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
16:06- már kb ezerszer próbáltam. Egyszerűen már nem bírom vele. Ezt teljesen komolyan gondolom, hogy mikor mellém áll, vagy hizzám jön, valahogy elmegy mindentől a kedvem, vagy ha csak meglátom az utcán, akkor is csak rosszak jutnak az eszembe. HOgy miért, nemtudom.
2011. szept. 21. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez valahol elkezdődött és azóta görög tovább. Valami miatt szomorú lett és elment a kedve, de a te kedved is elmegy ha odamegy melléd, és mivel látja, hogy a te kedved elmegy, az övé mégjobban és ez így pereg egyre gyorsabban, amíg össze nem vesztek.


Megoldás: kompromisszum, akármi történik vidámak lesztek egymás előtt, egy nehéz nap után senkinek sincs kedve egy önsajnáltató szerencsétlennel beszélni. Vagy neki kell jobb kedvet mutatni, vagy neked érdeklődést mutatni és valahogy jobbá varázsolni a kedvét.

Vagy ne legyetek barátnők, ezek a lehetőségek vannak.

2011. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos azt kell mondanom, hogy az a megoldás, ha nem leszünk legjobb barátnők. A többit már próbáltuk. Próbáltuk felvidítani, akkor szintén megahargudott, hogy mi miket tervezünk a háta mögött. Ráadásul jópárszor bocsátottam már meg neki, amikor hülyeséget csinált, és amiből nekem volt károm.
2011. szept. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!