Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó túlvariálni az életet?

Miért jó túlvariálni az életet?

Figyelt kérdés
Szerintem az emberek megnehezítik a saját életüket. pl bürokrácia .. sok fölösleges papír, fele negyede is elég lenne, 3 A4 es oldalt betöltő matekfeladat megoldások nagyrészt semmi értelmük, értelmetlen szabályok és még sorolhatnám. Olyan mintha unalomból lenne ez a sok marhaság kitalálva.
2011. szept. 18. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez azért egy picit árnyaltabb dolog. Egyetértek, hogy sok dolog túl van bonyolítva, de ez nem ilyen egyszerű, hogy akkor holnaptól kevesebb papírmunkát végzünk vagy eltörlünk néhány szabályt :D
2011. szept. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
A bürokrácia és a jogi szabályozás azért burjánzott el, mert az emberek alapvetően szeretik a másikat átverni, kihasználni. Éppen ezért a mindenkori hatalom, hogy fenntartsa a rendet és a társadalom működőképességét, szabályokat hozott, hogy valamelyest gátat szabjon a teljes anarchiának. Ezeket aztán mindig tovább bővítették, részletezték, részben azért, mert mindig maradtak kiskapuk, másrészt ahogy az emberiség fejlődött, az élet egyre több, újabb területeit kellett lefedni.
2011. szept. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem a bürokráciával meg joggal az a fő bajom hogy az emberek nagy része nincs is tisztában pl jogszabályokkal és most ebben a korban meg ezért lehet őket átverni. Meg annyira túlkomplikált némelyik pl bankos szövegek hogy átlagembernek művészet megérteni néha. Szerintem pont erre használják már ezeket a dolgokat mert tudják a többség úgy se érti, nincs vele tisztában.
2011. szept. 18. 01:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Ebbben mondjuk igazad van, a banki szövegeket valóban ezért bonyolítják túl. Mert ha az emberek tisztában lennének legalább a pénz keletkezésével és mibenlétével, már minden bankárt meglincseltek volna:)
2011. szept. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval én úgy érzem ha nagyon akarnák mindent letudnának írni érthetően, kevesebb variálással( és nem 70 oldalból állna pl egy szerződési feltétel) hogy az emberek tudják követni a dolgokat. De azt érzem hogy ez nem érdekük azoknak akik ezeket kitalálták " a mi érdekünkben" .
2011. szept. 18. 01:47
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem az emberek megnehezítik a saját életüket. pl bürokrácia"


Az igaz, hogy az emberek megnehezítik az életüket, de a bürokrácia nagyon rossz példa.


"Nekem a bürokráciával meg joggal az a fő bajom hogy az emberek nagy része nincs is tisztában pl jogszabályokkal"


Na de ez nem a jog és a bürokrácia hibája.


A jog azért olyan "bonyolult" laikus szemmel nézve, mert minden esetre illeszkednie kell. Ezért olyan piszkosul részletesek és szőrszálhasogatók a jogszabályok.


Ez biztosítja a jog általánosságát és pártatlanságát. Amíg ez nem volt, addig a parasztok rábízhatták magukat a mindenféle földesúri bíróságok, királyi bíróságok és titkos bíróságok igazságérzetére, de az nem volt annyira pontosan kiszámítható, ellenőrizhető és pártatlan, mint egy fejlett jogrendszer.


"Meg annyira túlkomplikált némelyik pl bankos szövegek hogy átlagembernek művészet megérteni"


Nem is az átlagembernek kell megértenie! Ha pl. bankkal szerződsz, akkor nem neked kell megértened, mi van a szerződésbe írva. Hanem az ügyvédednek, akit erre felfogadtál. Ez így megy egy fejlett jogállamban.

2011. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 01:45


Zeitgeistos hülyeség.

2011. szept. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ügyvédet fogadjak azért ha nyitni akarok egy számlát pl?
2011. szept. 18. 01:50
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 01:47


Ha nem tudod értelmezni a szerződések szövegét, akkor az ügyvéded elolvassa a szerződést és figyelmeztet arra, ha valamiben az nem felel meg az igényeidnek.


Ha a szerződés pontatlanul lenne megfogalmazva, akkor rosszhiszemű ügyfelek csűrhetnék-csavarhatnák az értelmét.


Ha mindenki szent lenne, akkor nem kellene ilyen bonyolult nyelven írni a jogszabályokat, de akkor amúgy jogra se lenne nagy szükség.

2011. szept. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 01:50


Ahhoz nem. De ha pl. lakáshitelt veszel fel, akkor ez a minimum.


Számlanyitáshoz minek a szerződést elolvasni, ha amúgy jóhiszemű ügyfél vagy? (Egyébként egy számlanyitás szerződés elég rövid szokott lenni, nem hinném, hogy 70 oldal). Milyen kockázata lehet rád nézve annak, ha számlát nyitsz? Semmilyen.


De egy számlaszerződést is aprólékosan szabályozni kell, mert különben jönne valaki, aki találna valamilyen kiskaput és kihasználná.


Ha viszont kockázatos egy művelet, akkor egy te érdekeidet védő szakember tanácsára kell hagyatkoznod, ha magad nem értesz a témához.

2011. szept. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!