Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak itt filozofikus jellemű...

Vannak itt filozofikus jellemű emberek? Mennyi az ilyen emberek aránya a normálisakhoz képest?

Figyelt kérdés

Nem, számomra nem normális aki gondolkodni szokott a többséggel ellentétben.

Kíváncsi vagyok, ki min szokott gondolkodni, mi a véleménye a világról, emberekről, ilyesmi.


2011. aug. 25. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Mit nevezünk filozofikusnak?

Én úgy gondolnám, azért mindenki szokott gondolkodni dolgokon valamennyire.


Nagyon sokat szoktam "hülyeségeken" gondolkodni. (Amikkel gyerekkoromban anyukámat, manapság páromat kergetem az őrületbe.)

Ugyanakkor általánosságban reál szemléletű és természettudományos érdeklődésű vagyok, szóval táávol áll tőlem a filozófia, mint tudomány.


Hogy min szoktam gondolkodni? Gyakorlatilag mindenen.

-A körülöttem lévő embereken, jellemfejlődésükön, mitől lettek olyanok, amilyenek, stb.

-Társadalomtudományi dolgokon.

-Vallásokon, a vallások formáin.

-Ha történelmi helyen vagyok, hogy hogyan élhettek ott régen az emberek, miketcsináltak.

-Ha valóságshowt nézek (bizony, előfordul), hogy mi vesz rá egy embert, hogy ilyen helyre menjen és mit hoz ki belőlük a bezárság, hány nap után őrülnék meg ilyen ingerszegény környezetben és hogyhogy másoknak ennyi is elég.

-Fizikai és matematikai dolgokon szinte minden esetben elgondolkodom, fizikus lévén. Pl. a cseresznyés sörben idővel miért sülyed le a cseresznye? (Amúgy baromi egyszerű a válasz, mégis hülyének nézett mindenki mikor egy buliban ezt megemlítettem)

-De pl. nagyon gyakran szoktam fejben írni, vagy lejátszani szituációkat... mondhatni "álmodozni", ami már nem biztos, hogy egészséges dolog így 26 évesen. :D

2011. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

tessék? azt gondolod, hogy a normális ember, ha épp nem csinál semmit, nem gondolkodik pl az életen, társadalmon stb..? szerintem a legtöbb ember filozófus, maximum nem kötik a másik orrára. :L


hogy a kérdésre válaszoljak, igen, vannak.


mégis mit értesz ez alatt? te mind szoktál filózni, és mi a véleményed erről-arról?

2011. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a legtöbb ember sokat gondolkodik dolgokon.

Én az idősebb korosztályt képviselem.

Mostanában talán a legtöbbször az jár a fejemben, hogy mitől alakulhat úgy az ember élete, hogy egész hosszú élete folyamán meg tudja tartani nagyjából a lelki egyensúlyát, tehát nincsenek nagyon nagy kilengések (öngyilkosság, depresszióba zuhanás, stb)., és mitől van az, hogy sokan pedig nem tudják ezt az egyensúlyt magukban megteremteni.

Mennyiben van ebben jelen az örökletes tényező, és mennyiben függ neveléstől, külső benyomásoktól, amik érik az embert., stb.

A másik központi kérdés bennem, hogy hogy lehet, hogy ennyi ember hisz a jóslásban, az UFO-ban, és különféle babonákban, stb.

2011. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem mint tudományra gondoltam, hanem mint elmélkedésre, inkább a hétköznapi értelemben írtam.

persze gondolkodni valamennyire mindenki szokott, de olyanra gondolok, ahol kialakulnak összetett gondolatok, sajátos eszmék, vélemények


szerintem ez lenne ez egészséges akárhány évesen, buliba meg nem csoda hogy nem gondolkodni járnak az emberek


08:46

akkor elég rosszul csinálják, mert a viselkedésük rácáfol arra hogy gondolkodnának


vannak emberek, akik alapvetően mentális beállítottságúak. szerintem a többség érzelmileg aktív inkább


elég széles az érdeklődésem, leginkább az embereken szoktam, az életen, a világon pont ebben az elvont formában. sokat gondolkodok folyamatokon is, így képes vagyok másokat anélkül megismerni hogy bemutatkoznának, képes vagyok a "jövőbe látni", tehát tervező típus vagyok. magamat is szoktam vizsgálni a múltban és a tapasztalataim által, valamint a világ és az emberek tapasztalatai függvényében, ezekhez szintén hozzátartozik az "álmodozás", lehetőségek során kell végigmenni hogy megtaláljuk a nekünk megfelelőt.


érdekelnek az érzések, emberi értékek, emberek működése, társadalom, és a környezettel fenntartott kapcsolatunk. sajnos ezen is túl sokat gondolkodok, mert úgy látom hogy lassan eljutott az emberiség egy olyan pontra, ahol lelkileg kihalt, kimerítette a bolygóját, és a társadalmi szerkezete is lassan szét fog esni, ezért a jövőben lázadásokra számíthatunk.

például.


de a legtöbb ember nem jár nyitott szemmel. magyarkodik miközben teszkóból vásárol, szidja a férfiakat, miközben azzal jön össze aki tönkreteszi, a bulizásnak él, aminek valljuk be szintén nem a gondolkodás a lényege, gyűlölködnek, okoskodnak... egyszerűen minden megnyilvánulásuk azt mutatja hogy nem gondolkodnak kicsit sem.

vagy ha gondolkodnak is képtelenek elfogadni a válaszokat, a másik embert, más gondolatokat, más érzelmi világokat, és főképp empatikusan alulfejlettek.


elvégre a filozófia egyik lényege lenne a pártatlanságra való törekvés, objektivitás vagy interszubjektivitás. nem arisztotelészi meg platóni tételekről beszélek, hanem egyszerű következetességről.

2011. aug. 25. 09:24
 5/10 A kérdező kommentje:

09:24

erre nekem az a válaszom, minél többet gondolkodsz, annál több a gondod is.

az öngyilkosságot sosem azok követik el, akik beilleszkednek, buliznak, tvznek, tehát mindent megtesznek hogy ne legyen egyéniségük és szórakoztatva legyenek. mert abban a pillanatban hogy megáll az ember, gondolkodni kezd, aztán jöhet a "dobozolás", ha nem akarunk forradalmat.


igazán lényegtelen is, hogy honnan erednek a külső(?) hatások, a lényeg az, hogy mit tudunk változtatni a sorsunkon, már ha egyáltalán van szabad akaratunk.


fantasztikus dolgokban meg azért hisznek, mert reménykednek hogy a világ több, mint amennyinek látszik, pedig sajnos ilyen egyszerű és sötét, senki nem jön a jövőből vagy az univerzum másik végéből hogy megmentsen minket.

ugyanez a helyzet istennel, a szokásokkal, a történelemmel, az életvitellel, mindig valami olyat keresünk, ami kellemes illúzióba ringat, értelmet ad a létezésünknek, mert talán titkon tudjuk, hogy céltalanok lennénk a kocsink, az ufók, isten meg a sorozatok nélkül.

2011. aug. 25. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Az embereket figyelem, mit miért csinálnak, mire hogyan reagálnak, szóval tanulmányozom őket. Vállalkozóként sok emberrel kommunikálok személyesen, de megfigyelésként nagyon jók az ilyen és ehhez hasonló oldalak. Figyelem a családomat is. Hogy eddig milyen következtetéseket sikerült levonnom, arra nem térek ki, mert nem ez a kérdés, lényeg, hogy sokat lehet tanulni belőlük. Ki mitől sikeres, egészséges, ha valaki negatív miért az és milyen következményei vannak. Milyen hatással tud lenni az egész családra egyetlen negatív kisugárzású személy. Ezen kívül foglalkoztatnak az álmok, mivel nekem jó ideje alvási paralízisem van, nagyon érdekel az oka, mikor, milyen esetekben jelentkezik, mások hogyan élik meg stb.
2011. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az egy dolog, hogy mit gondolnak, és mi valósul meg belőlük. nyilván az elméleti feltevéseket gyakorlatban sokkal egyszerűbb módon lehet könnyíteni-kikerülni. nem mondom hogy ez a jó. ez rossz. de attól, ne hidd hogy az ember nem gondolkodik, aki buliba jár se 24 órában van ott. persze nem biztos hogy egy észlény.. de a lényeg szerintem mindenki, legtöbben, a normális agykapacitásúak filozofálnak, maximum a könnyebb utat választják utána.

azokon amiken te is elgondolkodtál, én is.. más is.

szinte mondhatnám, "nem nagy cucc".


néha már szeretném kikapcsolni az agyam, nem gondolkodni, mert az már volt elég. inkább tenni. azt nehezebb.

2011. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

09:36

engem érdekelnek a megfigyeléseid eredményei, ha gondolod privátban keress meg

2011. aug. 25. 20:07
 9/10 A kérdező kommentje:

10:12

tehát azt akarod mondani hogy a viselkedésük nem a gondolkodásukat hanem a lelkierejüket tükrözi? avagy hiába szívok napi 1 doboz cigit, attól még tudhatom, hogy mennyire káros és mennyivel másképp kellene élnem?


igen ebből a szempontból összetett. csak akkor már 2 kritérium van, legyen értelmes is meg erős lelkű ember


persze tenni mindig nehezebb, de ha sokat gondolkodik az ember, erre is talál megoldást. szerintem aki nem tesz, az egy halálközeli állapotban lehet, akit nem motivál semmi sem, ezért csak álmodozik, de nem cselekszik.

2011. aug. 25. 20:11
 10/10 anonim ***** válasza:
hm talán valami ilyesmit akartam mondani. viszont minden ember más. máson gondolkodik, és másféleképpen, más megállapításra jut, mást valósít meg. vagy éppen nem. nem tudhatod, valaki miért tesz vagy nem tesz, így én nem nyilatkoztatnék ki elnagyolt megállapításokat. persze a legjobb ha erőd van és fantasztikus gondolataid..
2011. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!