Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Temetés ebben a melegben,...

Temetés ebben a melegben, hogy öltözködjek, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Sajnos elhunyt nagyapám. Ez a meleg okozta az ő vesztét is.. Pár nap múlva temetjük. 200km-re lakik tőlem, így vonatoznom kell, de sehogy nem visz rá a lélek, hogy feketébe bújjak. Tudom, abba illene, de azt hiszem, hogy akkor én is mennék utána ebben a hőségben. Persze a temetésen abban leszek, de szerintetek illetlenség lenne egy visszafogott, de elegáns fekete spagettipántos felső+fekete halásznadrág+fekete strasszos saru? Anyukám is mondta, hogy nagyon fél, hogy ő is rosszul lesz, mert nagyon magas így is mindig a vérnyomása. Hogyan vészelhetnénk ezt át? Ő is lengébben szeretne öltözni, de attól fél, hogy meg fogják szólni a rokonok.
2011. aug. 24. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Részvétem. Egy öltönynadrág meg egy rövidujjú fekete ing lenne a nyerő, nem tudom mennyire van kéznél ilyesmi.
2011. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem ilyenek nincsenek, a nadrágot így is kölcsönkértem, mert nem szoktam egyáltalán feketét hordani. A spagetti pántos sem volt még rajtam, csak megvettem pár hónapja..
2011. aug. 24. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Részvétem a nagypapád miatt!

Nyugodtan öltözködj kényelmesen az útra, semmi szükség arra, hogy a meleg vonatokon rosszul legyél. Amit írtál tökéletesen jó, bár az is fekete, szívni fogja a meleget. Sztem nyugodtan vehetsz még lazábbat, ha van.

Számomra az is teljesen elfogadható lenne, ha csak a temetésre vennél fel feketét. Ezt a családnak meg kell értenie.

Anyudra vigyázz. Ilyen melegben az erek tágulnak, azaz leesik a vérnyomás. Ez főképp a vérnyomás problémáktól szenvedőknek okoz újabb problémát, hiszen a gyógyszerrel lenyomott vérnyomás még jobban leeshet, ami okozhat rosszullétet.

Legyen nálatok sok víz, esetleg egy darab ruha, amit nedvesen a fejedre, mellkasodra tehetsz, hogy hűtsön.

2011. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Részvétem. A spagettipántos felső azonban nem jó ötlet. Egyrészt mert nem illik fedetlen vállal megjelenni (pláne, ha gondolom, még a melltartópánt is kilátszana alóla), másrészt nem praktikus olyan ruhát venni, ami mindenütt hozzáér a bőrödhöz. Keress valami olyat, ami lenge, nem testhezálló. Ez alatt tud járni a levegő és sokkal könnyebben viseled majd a meleget. Anyukádnak is ilyen laza ruhát válasszatok, és csakis természetes anyagból! Emellett legyen nála egy kendő és egy üveg víz, a kendőt vizezze be és terítse a vállára. Rengeteget számít! Meg ha van vérnyomáscsökkentője, akkor természetesen az is legyen nála!
2011. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A spagettipántos tényleg kissé necces temetésre, de esetleg azt lehetne, hogy egy vékony fekete kendőt a válladra terítesz. Be is vizezheted, és akkor hűsít is.

Részvétem a papád miatt :(

2011. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok.

Szomszédasszonyom adott egy szép fekete pamut felsőt kölcsön, mellrészen két fehér hímzett lepke van rajta, tunika jellegű, rövid ujjú, nem testhezálló, valószínűleg akkor ezt veszem fel.

2011. aug. 24. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Anno emlékszem az én nagypapám temetésén is 40 fok volt, illetve tavaly egy közeli ismerős temetésére is ilyen időben került sor. Anyukád a vérnyomás problémái miatt mindenképpen üljön le a széksorra. Meleg nélkül is iszonyatosan megterheli az ember lelkét és testét (szervezetét) egy temetés, gondolok itt a fájdalomra, komolyabb zihálós sírásra. A meleggel együtt csak még rosszabb, de azért ki lehet bírni rosszullét nélkül is.

Én anno vettem egy lenge fekete rövid ujjú inget baromi olcsón tán kínaiban azt hiszem, ami azóta is csak "temetős ing", amúgy nem hordom, dehát sajnos nem baj ha az embernek nem az utolsó pillanatban kell gondolkodnia ilyen esetben, hogy mit is vegyen fel.


Igyatok sok vizet előtte, illetve én vinnék nedves törlőkendőt is, azzal fel lehet frissíteni magadat pár percre és még izzadásra is használ, mivel illatos! :) Más ötletem nincs, igyekezzetek árnyékba állni, amivel szerintem nem lesz gond, mert általában ilyen időben legalább arra figyelnek, hogy árnyék legyen.

Amúgy én sok feketét hordok nyáron is, de nem igen érzem a különbséget fekete és fehér póló között, persze ez lehet csak az én "génhibám" mert már megszoktam.

2011. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!