Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik lehetett a vadabb,...

Melyik lehetett a vadabb, veszélyesebb népség? Punk vs rap

Figyelt kérdés

szerintetek melyik népcsoporttól lehet(ett) jobban tartani: a 80-90es évek punkjai vagy raperjei?


azért íromezt az időszakot mert akkor még igazán más képviselői voltak mindkét műfajnak és ugye nem volt leányálom olyan tipikus kockásgatyás sörényes cseppet részeg őrült srácokkal összefutni. viszont ott a másik oldal mikor divatját élte a raperek közt a gettó, a lakótelepi nyomor, főleg a négereknél nem kell említenem, illegalitás drogbiznisz, keménylegények....


és még annyi hogy mai viszonylatban nézve is írjátok le mit gondoltok.


2009. ápr. 16. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Rapperek, mert ők kötekedősebbek
2009. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is rapperektől tartanék jobban (a zenéjüktől pláne). XD
2009. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rapperre voksolok szintén. Már csak azért is, mert több cigány van köztük, mint a punkok között (Lol ez most jutott eszembe: Ritka, mint a cigány punk :D).
2009. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is a rappereket mondanám. Ők valóban kötekedöbb, sőt bűnöző életmódot folytattak (persze nem mind, ne legyen félreértés). A punkok pedig inkább csak rendszerellenesek, nem feltétlenül rivalizálnak egymással.
2009. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Wow szerintem enyhen szolva idealizalod ezt a dolgot.

Olyan igazan punk Mo-n nem is nagyon volt - inkabb rocker - rap....???????!!!!!!L.L.Cool J....Beastie Boys...

Ok. csak viccelek.

90-es evek elejen jartam kozepsuliba. Egyetlen egy fiura emlekszem aki szerette a rap-et...nem ertette mirol van szo de azt gondolta meno meg jo a ritmusa v. mi. Az iskola 70%-a merem mondani, hogy rock zenet hallgatott. Kockas ing, farmer, pumacipo, pattanasos arc....

Ma? 10 eve New York City-ben elek. Punk? Hat azok nagyon felszivodtak de vannak rockerek boven! Igazabol itt minden meno, mert sokkal nagyobb a valasztek es nem feltetlenul kovetik egymas baromsagait a fiatalok. Mi rendszeresen jarunk koncertekre. Iden mar lattuk a Metallica-t, Seether-t es Nickelback-et.

9 evvel ezelott Harlemben atutazoban lattam meg az igazi getto-t. De amiota Clinton bacsi bekoltozott elkezdtek kiszoritani a feherek a feketeket amiert a fekak tuntetnek is es igazuk is van...

Mikor jottem 10 evvel ezelott eltevedtem es veletlenul kiszalltam a 135. utcanal (a metrobol) amit ugy hivnak, hogy Spanyol Harlem...ott lattam azt amit a filmekben. Kockas-csikos ulogarnitura kinn az utcan, nezik a tv-t szol a "zene" hangosan, omlik a viz a tuzolto csapokbol mert k. meleg van am...airkondi meg sokba kerul es kulonben is minek furodjon az ember benn, ha kinn is lehet....;o) - ha megnezed a Die Hard 3-at a varos pont olyan nyaron.

Manapsag legjobban spanyol sracokat v. karibi feketeket? - nagy a keveredes - latok uvolto gangsta rap-re vezetni az autoban...nem viccelek tegnap elott ket fekete nagyon laza klasszikus zenet nyomott lehuzott ablaknal a cammogo autopalyan(BQE).

Szerintem ezeket a kultuszokat mind Biggie vagy Tupac Shakur maga a biznisz csinalja. Egy ket idiota belehal, az elet megy tivabb, mert a tobbi behuzza fulet farkat.

Huuu jol belebonyolodtam..milyen oreg vagyok...ebbol is latszik... A lakotelepi nyomor: egy allatkamat el kellett ajandekoznom, mert koltozni fogunk es nem vihetem magammal. Pont egy ilyen lakotelepi nyomoroncot valasztottam lattatlanba...a srac megjarta irakot, jelenleg epitkezesen dolgozik es egy 4 szobas lakasban el amit berel egy lakotelepen...amilyen ijesztoen nezett ki, ahoz kepest egy aranyos felesege van meg 3 kover gyereke. 2 amerikaipitbull akik NAGYON baratsagosak voltak, 2 iguana, 2 macsek, teki, halak stb.......szoval ennyit a gettorol es az idealizalasarol...miert hoztam fel Tupac-ot vagy Biggie-t? Hat mert meg itt van a mi draga Snoop Doggie Dog-unk aki rohadt gazdag es mellesleg csaladapa...szerinted otthon is azt nyomja amit a "kozonseg" lat?....Ice-T beallt a NY-i helyszinelokhoz mar nem Cop Killer...

Szoval erdekes ez...legalabb olyan mint ez az e(L)mo vagy mi...vagdossuk magunkat mert veszettul szenvedunk az elettol....minden mulando. Ki gondolna...

Mit ertessz illegalitast a feketek kozott? A drogokat?

2009. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a drogokat is, az erőszakot, bandaháborúkat, nagyfokú rasszizmust többek között
2009. ápr. 16. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:
fura de én mindig úgy gondoltam hogy a punkok sokkal veszélyesebbek de most hogy belegondoltam tényleg inkább a rapper-ek (gettósok) veszélyesebbek sőt rasszistábbak egy punk nem ver meg csak azért mert nem úgy öltözöl mint te vagy mert kirívó vagy de olyat már láttam hogy négerek/réti négerek beszóltak csak azért mert feketében járok és nem vagyok hajlandó felvenni azt a sok rohadt rózsaszín pólót és mert nem vagyok divatmajom de ezt hagyjuk ergó inkább 4 punk mint 1 repper.
2009. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én isúgy gondolom amúgy hogy inkább a raperek,most nézem le sem írtam a véleméynem, azt kérdezgetek itt másokat:) am. lehet hogy kicsit elnéztem, azt a korszakot a punkoknál inkább 70-80as, bár mindegy végülis, mert folyamatosan változnak a stílusokkal a jegyek szinte minden zenében
2009. ápr. 16. 20:35
 9/9 anonim válasza:
Punk's Not Dead!!!!
2012. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!