Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki cigány? Hogy döntik el ezt...

Ki cigány? Hogy döntik el ezt el? Csak börszín alapján?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 18:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Általában önbevallás alapján.
2009. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy ugyanolyan népcsoport, mint a mongol, a néger... stb. Legalábbis alapvetően nincs negatív jelentése, szóval a származás, és az abból adódó testi adottságok (például a bőrszín, ha az jellegzetes) döntőek.
2009. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
a származás dönti el. mióta idejöttek, azóta tudni a többségről, hogy melyik cigány és melyik nem... a leszármazottaik is azok lesznek. ha nem ismerni a családját, akkor pedig bőrszín, illetve vonások alapján. sajnos falun elég sok van, így egy idő után vonásokból is megismeri az ember őket. ugyanis egyre több van, aki félvér vagy csak simán nem látszik rajta: szőke, kék/zöld szemű és fehér bőre van. de attól még cigány, a szülei is azok
2009. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%

Ezt a sok rasszista választ előtte.

Az a cigány, aki úgy viselkedik.


Lehet a cigány is becsületes, le is lövik az amerikaiak, mint most Irakban.

És igen. Viselkedhet a fehér ember is cigányul. Lásd pl. a mai fiatalok egy része.

2009. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
95 százalékuk lop, csal, hazudik, mindenből kimagyarázza magát, hangos, trágár, nem dolgozik mert a segély jobb, nem tanul. Külső jegyek alapján (ezeket tudja manipulálni) bőrszín, nagyon sötétbarna haj, szinte fekete szem, meggyvörös (nem piros, vagy rózsaszín) ajkak.
2009. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
kedves előttem szóló! nekem is fekete hajam és sötétbarna szemem van, mégsem vagyok cigány! soha 3-4 generációra visszamenőleg nem volt cigány a családomban. emelett viszont a környéken nem 1 cigény származásút ismerek aki szőke és kék szemű. mégis cigány
2009. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

B*szd meg, itt tényleg mindenki rasszista. Azok a válaszok, amik származás alapján ítélik meg ki a cigány, 100 %-on állnak, az én válaszom meg 50 alatt.



Imádok az automatikus trágárságszűrőt.

2009. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
cigány az, aki annak vallja magát,és a környezete annak tartja
2009. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
79%

Ez az utsó "válasz" nagyon jó, el is mentettem. :)

Na de hogy a kérdésre is válaszoljak, nem mindig lehet eldönteni a bőrszínről. Van egy ismerősöm, látszólag teljesen normális fehér srác, sose mondanád meg, hogy van benne vonó. Egyszer csak cigányzenét kezdett hallgatni, nem értettem miért, eddig sima disco-t hallgatott. Aztán kiderült, hogy az egyik nagyszülője az.

2009. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem döntik el, vagy az vagy nem.Bőrszín alapján nem lehetne, lásd a klasszikus szőke cigány esetet.Tulajdonságok alapján megint nem jó,mert az általánosítás lenne.Mindenesetre megvannak a tipikus külső jegyek,amik alapján nagy százalékban pontosan meg lehet ítélni.Ezen felül aki,annak vallja magát.
2009. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!