Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki nem a...

Miért baj az, ha valaki nem a külső vagy bőrszín alapján ítél?

Figyelt kérdés
Ha olyan választ írok, hogy nem ítélem el az embereket, amíg nem ismerem őket, akkor folyton lehurrognak és lepontoznak (főleg ha cigányokról van szó). Magyarázzátok már el, miért fáj az másoknak, ha valakinek nem a külső számít?
2009. dec. 23. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Pedig ez lenne a normális.
2009. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem fáj. Tévedsz, hogy mindenki így ítél, aki utálja a busmanokat.

Találkoztam már arabokkal, fekete orvossal, sosem volt gondom. De a cigányok, más lapra tartozik. Ez élettapasztalat, már nem tudok máshogy rájuk nézni, nem is akarok.

2009. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Mert a magyar ember ilyen! Vagyis a többség... A kommunizmusban azt verték az emberek fejébe, hogy amit hallanak azt higgyék is el. Akkor kialakult ez a birkaszellem, és sajnos a szüleink is ezt nevelték belénk. Azonkívül megszoktuk azt is, hogy ha gond van akkor majd az állam megoldja, és mindenki elhárítja a felelősséget. Figyeld meg, minden sikertelen ember köpköd a sikeresebbre, aki gazdag az biztos lop-csal-hazudik. Hibás a szomszéd, dögöljön meg a főnök, rohadjon meg mindenki, csak magába nem néz senki. Ebben az országban az emberek 90%-a azt hiszi, hogy baromi különleges! Akárhányszor van valami netes felmérés, hogy pl. "Ön milyen autóvezető" akkor a 90% azt mondja, hogy az átlagnál jobb. Verik a mellüket a semmire, és lenéznek mindenkit. Én is olyan vagyok, mint te, és már megszoktam ezt buta hozzáállást... egyik fülemen be, másikon ki.
2009. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És attól még miért baj, hogy én nem így gondolom?
2009. dec. 23. 21:36
 5/18 A kérdező kommentje:
Az előző 21:34-nek szólt.
2009. dec. 23. 21:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

21:34 vagyok.

Én nem látom okát, hogy baj lenne, nem is írtam ilyet, de neked is el kell fogadnod, hogy van aki nem olyan mint te.

Nem tudom életedben mennyi problémád volt vagy mit láttál a cigányoktól, de én amit látok, tapasztalok, nem mást, mint az utálatot vált ki.

2009. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ma 21:36


Kislány, milyen származású vagy? Magadból indulsz ki?

2009. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ami a cigányokat illeti, ismerek párat abból a fajtából, amit az emberek többsége mindegyikükre ráhúz (lop, élősködik, provokál másokat, verekszik stb.), és ismerek rendes, dolgos cigányt is, akiket viszont szintén elítélnek a származásuk alapján, annak ellenére, hogy soha senkit nem bántottak. De nem csak a cigányokat, hanem általában mindenkit külső alapján ítélnek meg, olyasmi miatt, amiről nem tehet! A kövér, vagy nem túl szép embereket a többiek lenézik, nem állnak vele szóba, csak úgy ránézésre, mert "nem tetszik a képe".


"neked is el kell fogadnod, hogy van aki nem olyan mint te"

Hát én soha senkit nem pontozok le azért, mert más a véleménye, mint nekem, ez a legnagyobb gyökérség a világon, hiszen nincs olyan dolog, amiben mindenki egyetért. Csak épp nem értem, miért az az általános, hogy meg sem próbáljuk megismerni a másikat, csak ránézünk, és az alapján döntjük el, milyen ember.

2009. dec. 23. 22:12
 9/18 anonim ***** válasza:
22:12: Én is ismerek dolgos, rendes cigányokat, de nem akarok ismerkedni, keveredni egyel sem, nem kockáztatok. Ez van.
2009. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Naív vagy, de elképesztően. Ilyenekből lesznek az angoltanárok.
2009. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!