Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki nem a...

Miért baj az, ha valaki nem a külső vagy bőrszín alapján ítél?

Figyelt kérdés
Ha olyan választ írok, hogy nem ítélem el az embereket, amíg nem ismerem őket, akkor folyton lehurrognak és lepontoznak (főleg ha cigányokról van szó). Magyarázzátok már el, miért fáj az másoknak, ha valakinek nem a külső számít?
2009. dec. 23. 21:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21.55-nek Először is nem vagyok kislány, másodszor meg, hogy jön ide a származásom?
2009. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Rózsadombon? Nem így beszélnél ha olyan környéken nőttél volna fel ahol sok a cigány.

Azt meg külön bírom az egyik válaszban hogy "mert a magyarok ilyenek"...b.szd már szájba magad, még én kérjek elnézést mert kirabol a csürhe??? Pf


Csak egy példa: én fehér gyereket 10 éves kor alatt még nem láttam dohányozni az utcán.

Cigányból 10-ből 5 dohányzik 10 éves kor alatt.

Ennyit erről.


Amúgy kapja be a f.szomat az összes nagy antirasszista, ti könynen pofáztok, tőlük kilométerekre laktok, tévébe láttok csak cigányt, így könnyen jár a szátok, pf

2009. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsónak igaza van.

Ha az a legnagyobb gondom, hogy reggel kaviárt egyek vagy mást, akkor engem sem érdekelnének a cigók.

Legalábbis sok fajvédő messze lakik a valódi aljanéptől, akikre nem hatnak az észérvek.

2009. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Na ja, valahol ez az amire a sok afa a túlméretezett agyával nem gondol bele.

Egy bicskával hadonászó "jól szituált" kormos "úriemberrel" próbáljatok meg elbeszélgetni humanizmusról és emberi jogokról!!!!

Na légyszi, úgy megnézném! Hány darabban hagynátok el a beszélgetés színhelyét? Na vajon?

2009. dec. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem értem, hogy jön ide az anyagi helyzetünk és egyebek, de ha annyira számít, közlöm, hogy egyáltalán nem vagyunk gazdagok, és laknak cigányok a környékünkön.


Másrészt nem arról beszélek, hogy imádni kell az összes cigányt, higgyétek el, én se rajongok a koszos, élősködő emberekért. Csak arról van szó, hogy nem kéne elítélni más embereket ránézésre, vagy ha mégis, akkor sem kéne másokat azért lenézni és ellenszenvesen beszélni velük (úgy, mint itt a válaszolók nagy része velem), mert nem külső alapján ítélnek. Senki nem tehet róla, hová születik, ésszerintem sok embernek, akik itt oltogatnak, nem lenne ekkora szájuk, ha úgy lekkene leélniük az életüket, hogy valami miatt, amiről nem tehetnek, mindig egyből elítélnék őket.


Ha meg már a cigányoknál tartunk, mert látom, mindenkit csak ez a téma érdekel, mondok valamit. A fiatalok többsége nem tanul rendesen, iszik, cigizik, szexel összevissza, és ha én általánosítok, hogy minden fiatal ilyen, rögtön le vagyok szólva, hogy miért mondok ilyet, amikor vannak köztük normálisak is, csak kevesen. Érdekes, aki ugyanezt a romákkal csinálja, azt senki nem szólja le, pedig ugyanez a helyzet: vannak normálisak, csak kevesen.

2009. dec. 24. 21:10
 16/18 anonim ***** válasza:
Ezt mond el annak az ismerősömnek is, akit a bőrszíne miatt vertek össze a szerinted ""elnyomott, szegíny, kirekesztett, társadalom hasznos tagjai"".
2009. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:39


Úgy, hogy kíváncsi vagyok, hogy milyen származású ember mocskolja itt a magyar embereket. Ha ennyire utálod a fajtánkat, miért látogatod az oldalt?

2009. dec. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Látom, ide mostanában csak olyan emberek járnak, akiknek nem erősségük a szövegértés, ráadásul eléggé beszűkült a látókörük; ez sokkal elfogadhatóbb indok arra, hogy megítéljünk valakit, mint a külső. Nem nagyon fogtátok fel a lényeget, de nem fárasztom magam többször azzal, hogy leírjam, utálom ismételni magamat.
2009. dec. 25. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!