Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek elsőre egy...

Mi a véleményetek elsőre egy alacsony emberről? Nőről? 28 / nő.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
semmi....én sosem nézem senkinek sem a magasságát, mert nme az határozza meg , milyen ember valaki... pl van egy liliputi nő ismerősöm, aki egy igazi jólelkű ember, akit mindenki szeret...mellesleg aki pici,alacsony, az általában "aranyos" szokott lenni, inkább a magasakat csúfolják zsiráfnak,felhőkarcolónak,stb.
2009. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, ( én sem vagyok túl magas ), engem elég sokat gúnyoltak a középiskolában, de én igyekeztem nem felvenni, mégis bántott, hiszen nem egy kellemes dolog, mikor nem tehetsz vmiről, mégis röhögnek rajtad.

Munkahelyeken volt olyan főnököm, aki az alacsonyságom miatt fel sem vett ( és ezt meg is mondta ), vagy ha bekerültem valahova, nekem többet kellett bizonyítanom, mint az átlagosaknak, mert az alacsonyságomat valahogy összehozták a zöldfülüséggel, éretlenséggel.

Ha alacsony embert látok ( hozzám hasonlót ), csak rá kell néznem az arcára, és rögtön lejön a karaktere, és - nem nagyarcúságból - de általában a pozitív is, és a negatív is be szokott igazolódni...

2009. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ. Ha alacsony, de jó alakja van, akkor semmi gáz. Viszont ha alacsony és kövér, még mindig lehet igényes, vagy kedves tekintetű. Viszont ha alacsony, kövér igénytelen, és morcos a tekintete, akkor nem vált ki túl pozitív érzelmeket.
2009. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

17:27-es vagyok ( még ):

Valóban többet várnak el tőlünk az emberek - úgy általában.

Nekünk sokkal kedvesebbnek, előzékenynek stb-nek kell lennünk azért, hogy szimpatikus hatást keltsünk.

Én mondjuk elég karakán ember vagyok, bizony, ha úgy adódik a szitu, odamondogatom a magamét, ilyenkor pedig meg vannak botránkozva általában, hogy egyáltalán hogy "veszem a bátorságot."Mintha nekem nem lenne jogom hozzá, elvégre hallgassak én, a kis (!) töpszli stb.

És, ha belegondol az ember, valóban elég sok bántó, rosszalló jelzőt találtak ki alacsony emberekre.

Ha egy alacsony embert szidnak, szinte elkerülhetetlen, hogy ne emeljék ki a termetet, mint negatív tulajdonságot.

És hidd el, hogy hamarabb váltunk ki unszimpátiát is, mint magasabb társaink, akik: átlagosak!

A párválasztás terén meg aztán...

Hát, hadd ne fejtsem ki, végülis nem ez volt a kérdés..

:-)

29 / nő.

2009. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe se jutna valakit a termete miatt kritizálni. Elég sok alacsony ismerősöm van és semmi különbséget nem érzek köztünk. Én 186 cm, 26 éves srác. :)
2009. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, mert Te hapsi vagy.

Általában a nők kritizálnak nőket emiatt....

2009. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én még sosem tapasztaltam diszkriminációt csak azért, mert alacsony vagyok (159 cm). Készítettek felméréseket, amik azt mutatták, hogy a magasabb emberek jobb benyomást keltenek. Szerintem ez inkább a férfiaknál számít. Egy nőtől senki sem várja el (nem mintha a magasságot el lehetne várni), hogy 180-190 cm magas legyen. Nőnél max. akkor fog ez számítani, ha 140-150 cm-nél nem magasabb. Most arról beszélek, hogy pl. egy munkahelyen a HR-es lehet, hogy ilyen szempontot is figyelembe vesz, ami nagyon szomorú. Én mindenesetre senkiben nem látok többet vagy kevesebbet a magassága miatt. Ez az ember személyiségéből semmit sem mutat, csak sajnos az első benyomásnál úgy tűnik, hogy egy magas ember (főleg férfi) sokkal jobban szituáltnak tűnik. A magasságát senki sem választja, szóval miért számít ennyire?
2009. ápr. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 159 cm átlagos magasság nőknél.

A 150 cm pedig kritikus, ezért.

És igenis létezik diszkrimináció munkaerőfelvételnél, főként, ha fizikai munkáról van szó.

Ha két jelentkező van ugyanarra az állásra, hiába van Neked iskolád, több tapasztalatod stb., a magasabbat választják akkor is, nem Téged, mert feltételezik, hogy a magasságod miatt kevésbé vagy terhelhető, magyarul: külsőd alapján kevesebbet érsz.

Nőknél is szempont, nem csak férfiaknál, mivel - hangsúlyozom - fizikai (!)beosztásnál ugyanannyi a követelmény egy nőtől is ( max.kevesebb fizuért :P ), mint egy férfitól.

2009. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Első hozzászóló: kétlem, hogy aki kicsi, az "aranyos". Nekem pont ellenkező a véleményem. A kicsik szerintem sunyik, és alattomosak. Legalábbis nekem ez a benyomásom. A nagyok meg lomhák.
2009. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy alacsony embernek 10x úgy meg kell küzdenie mindenért az életben, de főként azért, hogy érvényesülhessenek és ne nyomják el őket.

Egy kicsi embernek karakteresnek kell ahhoz lennie, hogy egyenrangú félként kezeljék, pont ezért nem tudnak az emberek közömbösek lenni irántuk.

Vagy bírják őket, vagy kifejezetten utálják.

2009. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!