Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy csinálják azok, akik jó...

Hogy csinálják azok, akik jó minőségű ennivalót, gyorskaját, ruhát, lakásberuházást engedhetnek meg maguknak? Komolyan kérdezem!

Figyelt kérdés

Nagyon régóta bennem van már ez a kérdés. Ha elmegyek a tescoba fél kg tescós kenyérért, meg a kilós tescós parizerért (magamnak! nem kutyának, az nincs is), akkor majdnem mindenki nagy tömött kocsikkal áll sorba, kartonszámra vett üdítőkkel, húsokkal, már meg se lepődök, ha előttem tizenezer felett fizetnek, de nem ritka a huszonezer és a harminc sem. Oké, lehet mondani, hogy havi 1 nagybevásárlás, de nem mindenkinél, ugyanis sokan csak sörre elköltenek most annyit egyszerre, mint amennyi nekem a havi kajapénzem összesen sincs. Pl a spárban vadásztam a múltkor leárazott, félretett, félig rohadt zöldséget 100 Ft alatt, hogy legyen mit főzni, erre előttem egy férfi 3 ezer fölött fizetett csak egy pár üveg jó minőségű sörért+legjobb márkájú cigiért, abból se egy dobozzal vett.

Nem cigizem, nem iszom, azaz feleslegesen nem költök. A családom évek óta nem tudja megtenni, hogy kicsit szórakozzon, a nyaralás szót több, mint 10 éve elfelejtettük. Pedig valaha középszinten éltünk. Oké, most se nyomorgunk, mert a csekkek ki vannak fizetve, a lakás tiszta, turiból nagyon néha még öltözködni is tudunk, de legtöbbször a hónap úgy telik el, hogy a legeslegolcsóbb élelmiszert osztjuk be, és ezt szó szerint értsétek. Tescós ez-az, leárazott, félig rohadt zöldség-gyümölcs, hús nincs, olcsó kenyér olcsó vajjal. És így kijövünk.

Felújítani sem tudunk. Oké, nem dől ránk a ház, de azért látom, hogy mit kellene csak épphogy-szinten kijavítgatni. És arra sincs keret, mert mindjárt ott az anyagköltség, legyen akár csak egy vödör festék.

Mások hogy csinálják, hogy esznek-isznak, nyaralnak, kirándulnak, felújítanak, és a csekkek is rendben vannak? Nekünk a kettő együtt nem megy. Éppen most vették le a fizetést a felére. Éppen most.

Hitel nincs szerencsére, mert ha lenne, mi lennénk a következők, akiket a tévében mutogatnak, hogy kilakoltatják őket. Így valahogy megélünk, de élet ez így?

Bocsánat, hogy kipanaszkodtam magam, de jólesett, és tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit csinálunk rosszul.


2011. júl. 21. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

biztosan te is hallottad már, hogy Mo.-on nincs igazán középréteg, az emberek vagy szegények, vagy gazdagok.

ők bizonyára mind jól keresnek, mérnökök, orvosok, közgazdászok, számítógépes szakemberek, vagy csak egy jó szakmájuk van.

2011. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki kell törnötök ebből a helyzetből... az ember nem azért él, hogy ugyanazt a legrosszabb kaját egye, és sose lásson világot, ne engedhessen meg magának egy könyvet pl., ha valami megtetszik. Próbáljatok meg valamit kitanulni, otthoni, számítógépes munkát, varrást, kisegítést, alkalmi, kerti munkákat vállalni, sikerülhet. Ha van gyerek, és 10-12 évesnél idősebb, mehet esetleg kutyát sétáltatni némi zsebpénzért, hasonlók. Legyetek kreatívak, nagyon olcsón be lehet szerezni sokfelé, sőt ingyen is olyan eszközöket, amihez csak kis kézügyesség és néhány eszköz kell, hogy eladható cikké váljon. Írj, ha van hozzá tehetséged, keress fel akár helyi érdekeltségű lapokat, majd néhány jól sikerült cikk után kereshetsz alkalmi pénzt ezzel. Számítógép, internet van, ha jól veszem ki, sok dolgot mindenféle ráfordítás nélkül, alap szinten meg lehet tanulni onnan. Ha van lehetőséget, csinálj veteményes kertet, akár balkonon is lehet. Így mindig lesz néhány friss zöldség, és a magokat, palántákat párszáz ft-ért meg lehet kapni. Nézz körül a környéken, sok dolgot lehet kezdeni.


Sok sikert kívánok hozzá!

2011. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen másként gondolkodnak és természetesen más anyagiakból kell megoldaniuk a mindennapjaikat, a látszat nem minden, lehet, hogy nekik más okoz problémát a maguk szintjén lehet, hogy ők is "épphogy" megélnek. Sok az egyedülálló ember - az én környezetemben is - akiknek nem okozhat gondot az ilyesmi, hiszen ha minimálbérből élnek saját hitelmentes házban és "csak" a rezsit kell fizetniük azért meg lehet élni...Ha pedig havi 90-100 ezer forintot is keres egy-egy pár fejenként akkor is simán jól ki lehet jönni a csekk és egyéb befizetendő után is. Valószínűleg csak te vagy érzékenyebb az ilyen emberekre amiatt mert te nem tartozol közéjük. Ugyanakkor szerencsés embernek látlak, hiszen nincs kötöttséged a bankok irányába, ami nagyon behatárolná a mozgásteredet anyagilag (is). Nem tudom, hogy a párod mennyit keres és azt sem, hogy te miből élsz, de azért ha egy normál munkahelyed van + kapsz cafetériát is akkor azért ki lehet jönni két fizetésből két gyerekkel hitelnélkül ésszerű beosztás mellett ötletesen...(nyugodtan kezdjetek el lehúzni, de én akkor is azt mondom, akinek ma Magyarországon nincs óriási hitel a nyakában és van munkahelye mindkét félnek, akár még két kiskorú gyerekkel is meg tud élni, éhezés nélkül)
2011. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző: alapvetően igazad van. Két átlagos izetésből, hitel nélkül meg lehet élni. DE: manapság egyre kevesebb család van ilyen helyzetben, nő a munkanélküliség, lassan luxusnak számít, ha mindkét félnek van ,munkája. És ha van is, bármikor elvezstheted, ezért takarékoskodni kell.
2011. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 napietus ***** válasza:

szerintem aki jó minőségű élelmiszert akar, eleve nem a tescoban vásárol. én régebben bementem néha, gondolván, hogy pl. a PICK az mindenhol PICK, de az átcímkézős botrány óta csak akkor teszem be a lábam, ha a gyógyszertárba megyek. az áruelrendezés meg az egész egyébként nagyon rámagy arra, hogy vásárlásra ösztönözze a népeket. ezért nem spórolnak ott, mert hiába olcsóbb ott pl. a tej mint a helyi boltban, de megvesz egy csomó mindent, amire semmi szüksége, de "hogy megéri, le van árazva".


egyébként engem az zavart ott, hogy sok ember olajból meg mindenből a tescogazdaságost veszi, amiben ki tudja, mi van, közben meg a drága chipsek és üdítők alig férnek a kocsiba. annak az árából lazán vehettek volna minőségi élelmiszereket.


akik meg megengedhetik maguknak a minőséget, úgy csinálják, hogy nemcsak jól keresnek, de van tartalékuk is, mert ha nem lenne, nekik is spórolniuk kéne, ahogy valaki írta: ma van állásom, nem biztos, hogy holnap lesz. vagy ez nem is érdekli őket, csak költekeznek a világba.

2011. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi így élünk. Egyszerű a képlet: 200-250 ezer havi jövedelem kettőnkre, gyerekünk még nincs. Van még négy év hitelünk, addig nem is lesz.

Nem mondom, hogy ebből valami hihetetlen gazdagok lennénk, de normális minőségű ételeket veszünk, dohányzunk is, vannak egyéb kiadásaink is. Most nem sajnáljuk rá, később úgyis össze kell húzni a nadrágszíjat. Ha lenne két gyerekünk (lehetne már), akkor már nem engedhetnénk meg ezt magunknak.

Ma divat szinglinek lenni, meg nem vállalni gyereket, csak negyven körül. Aki így él, annak általában lényegesen könnyebb a helyzete és megengedhet magának ilyen kiadásokat.

2011. júl. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!