Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek egy ilyen "barátnőv...

Mit tegyek egy ilyen "barátnővel"? Lány vagyok, 22 éves, van egy velem egykorú "barátnőm", aki ott tesz nekem keresztbe, ahol nem szégyell.

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve vagyunk jóban, ha rajtam múlna a dolog, mély és tartós barátság is kialakulhatott volna közöttünk, ám az évek folyamán rá kellett döbbennem, hogy ő csak azért "tart" engem, hogy az egyetemen legyen kivel beszélgetnie (csoporttársak vagyunk), egyébként meg versenyzik velem, szándékosan elhallgat előlem információkat, hogy ő előnybe kerüljön velem szemben, és - ahogyan azt észre vettem - valójában egyáltalán nem kedvel. (Pl. egy alkalommal 5-ös zh.-t írtam, és amikor a tanár kiosztotta, félszemmel láttam, hogy lehervad a mosoly az arcáról és pofákat vág, holott egy másodperccel előtte még széles vigyorral gratulált hozzá.) Szóval, ilyen apróságokból már leesett, hogy nem tekint a barátjának, de ez a példa csak egy a kisebb "finomságok" közül, ennél sokkal durvább húzásai vannak. Én meg annyira hülye vagyok, hogy akárhányszor lebukott előttem vmi szemétségével, pár óra vagy nap után már nem tudtam haragudni rá. Most viszont tett vmit, ami tényleg nagy disznóság (most nem részletezném, mit) és komoly károm származik belőle. Ilyet az ember egy idegennel nem tenne meg, nemhogy egy olyan emberrel, akivel napi kapcsolatban áll és semmi rosszat nem tett ellene. Szeretném, ha soha többé nem keresne!, és egyetem után nem tartanánk a kapcsolatot. Éreztettem vele, hogy haragszom, mert átvert, de ő úgy hazudik, mint a vízfolyás, természetes neki a csúsztatás, és most gyakorlatilag úgy áll a helyzet, mintha én képzelnék róla hülyeségeket, és én lennék a paranoiás, aki a "vélt" (valójában nagyon is valós) problémái miatt felkapta a vizet.

Egyébként nekem úgy tűnik (több apróságból is), hogy nincsenek igazi barátai - ennek ismeretében nem értem, hogy engem miért nem becsül meg és miért teszi kockára a jó kapcsolatunkat? Én örülök (illetve, örülTem) az ő sikereinek, ha bármiről tudomást szereztem, elmondtam neki, és egyetlen egyszer nem fordult elő, hogy rosszat akartam volna neki.

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel? Megváltozhat valaha is? (Én nem hiszek benne.) És ami még érdekelne: meg lehet vele szakítani úgy a kapcsolatot, hogy kizökkenjen a színjátékból, és esetleg belássa, hogy hibázott? Tudom, ez már hiúsági kérdés, de most nagyon haragszom, szeretnék jól beolvasni - csak hát ő annyira jól csinál mindent és olyan rezzenéstelen, hogy képes lenne elhitetni mindenkivel, hogy én vagyok a hülye...


2009. ápr. 3. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne is érdekeljen, hogy meg. tud-e az ilyen változni (vszeg egész életében ilyen lesz a személyisége). szakítsd meg vele a kapcsolatot, utánad a vízözön módjára, ne keresd, ne legyél te sem elérhető az ő számára, a köszönésen kívül ne reagálj felé semmit. az ilyen emberek rengeteg energiát szívnak el az emberből, és a nyomasztó érzéseink melegágyai. ne legyen vele kapcsoaltban semmiféle lelkifurdalásod, iktasd ki az életedből, mert nincs hozzá joga, hogy belőled élősködjön, és az áskálódásaival megmérgezze a lelkedet. sokkal jobb lesz utána, ha nem fogja többet egy ilyen energiavámpír a véredet szívni.

keress új barátokat, biztos vannak, akikkel jó és értékes és főleg egyenrangú, rivalizálásmentes kapcsolatot alakíthatsz ki a hátralévő egyetemi éveidben.

2009. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jobban jársz, ha minnél előbb megszabadulsz egy ilyen féregtől, és nem teszed ki magad a jövőben az általa elkövetett disznóságoknak.

Nem függesz tőle, nem vagy köteles a csicskája lenni.

Ez egy álnok kígyó, nem szabad ilyennel barátkozni, de még csak beszélni sem! Kerüld el amennyire csak tudod, és ne bánkódj ha ellened is fordít másokat, az csak ideiglenes lesz, mert amint rájönnek, hogy milyen ez a dög valójában, át fognak látni a szitán.

Sok sikert, és ügyesen!

2009. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval így is elég sokáig toleráns voltál vele, meg tűrtél el tőle sok dolgot, amit sztem nem sokan tettek volna meg.
2009. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy látszólag kedves meg jófej, és sokszor segítőkész, ezért is "lágyultam el" mindig. Sajnos azonban csak addig segítőkész és jófej, ameddig neki megéri annak lennie ill. az én céljaim nem ütköznek az ő érdekeivel. Amint "fenyegetem" a jó közérzetét (tehát: amint vmiben jobb lehetnék nála vagy vele azonos szintű) lépnie kell - olyan, mintha nem bírná elviselni, hogy ne ő legyen a legjobb.

Mostmár én is szabadulni szeretnék és megszakítani vele minden kapcsolatot - de még szeretném neki elmondani, miért jutottam erre a döntésre... Szóval, ha most bevágom a durcit :D és indoklás nélkül teszem ezt, én vagyok a hülye. Sokszor hallgattam és nem szóltam arról, hogy tudom, miben mesterkedik a háttérben, így a feléről sem tud annak, amit én tudok róla (és tényleg nem képzelődöm), szóval, szeretném neki vhogy elmondani, mi bántott végig. Csak nem tudom, ezt hogyan lehetne...

Szó nélkül megszakítani vele minden kapcsolatot nem lenne "tiszta ügy", nem gondoljátok?

2009. ápr. 3. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fair játékot akarsz, hívd el egy találkozóra, és közöld vele, hogy a viselkedése miatt többet nem óhajtod, hogy bármilyen formában az életed része legyen.

és ezzel le van zárva a dolog.

2009. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak is! Azt hiszem, az a legjobb, ha simán közlöm vele, miért nem akarok többé találkozni vele - így nem fog értetlenkedni.
2009. ápr. 3. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!